dnes
Pátek - jasno
8°C
zítra
Sobota - jasno
8°C
pozítří
Neděle - jasno
5°C
Zpravodajství

Padesátka nápadů pro Prahu 9

Více než padesát podnětů od obyvatel Prahy 9 přišlo na vysočanskou radnici k prvním návrhům krajinářských architektů Aleše Steinera a Pavlíny Malíkové, které představily nápady, co by mohlo vzniknout na zelených plochách mezi ulicemi Jiřetínskou a Lovosickou. 

Na tyto nově získané pozemky zamýšlí Praha 9 rozšířit sousední park Přátelství. Obyvatelé Proseka a Střížkova mohli do konce května přicházet se svými nápady a podněty, co by zde uvítali.

„Přání se týkala především umístění prvků volnočasových aktivit nejen pro děti, ale i vytvoření klidových zón pro starší spoluobčany, stavby restaurace, řešení parkování, výsadby stromů, vytvoření multifunkční plochy, povrchů cest,“ vypočítává radní Tomáš Holeček.

Získání pozemků na Střížkově a rozšíření parku je motivem pro zastupitele i v dalších případech. „Těšíme se na vytvoření central-parku, který bude spojovat dvě stanice metra, ale zároveň se chceme zasadit také o maximální zachování zeleně ve Vysočanech u Náměstí OSN. Třebaže tu současný územní plán umožňuje výstavbu, nemyslím si, že by byla pro Prahu 9 přínosem,“ říká zastupitel Aleš Doležal a dodává: „Nepřijatelné je pro nás i rozšiřování železniční tratě v Hrdlořezích bez toho, že železniční koridor nebude dostatečně a smysluplně hlukově odstíněn.“
Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

Dnes ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

Včera ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

14. listopadu 2018 v 10:32

Poskytovatelé lékařské pohotovostní služby dostanou další dotace

14. listopadu 2018 v 08:41

Rada hl. m. Prahy včera projednala poskytnutí dotací pražským nemocnicím, které zajišťují lékařskou pohotovostní službu. Jedná se o finanční prostředky na pořízení vybavení pro ambulance lékařské pohotovostní služby poskytnuté formou účelových investičních dotací v celkové výši 4 768 500 korun a...

Začíná Týden Francie. Nabídne odborné přednášky, gastronomické trhy, hudbu a film

13. listopadu 2018 ve 12:00

Pátý ročník Týdne Francie, který společně pořádá Francouzské velvyslanectví v Praze, Francouzsko-česká obchodní komora a další instituce, se zaměří na témata důležitá pro budoucnost i současnost. Na programu tak jsou odborné přednášky o e-commerce nebo cirkulární ekonomice. Milovníci dobrého jídla...

Další články
Nahoru