dnes
Úterý - jasno
-1°C
zítra
Středa - zatazeno
-1°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
-1°C
Zpravodajství

Padesátka nápadů pro Prahu 9

Více než padesát podnětů od obyvatel Prahy 9 přišlo na vysočanskou radnici k prvním návrhům krajinářských architektů Aleše Steinera a Pavlíny Malíkové, které představily nápady, co by mohlo vzniknout na zelených plochách mezi ulicemi Jiřetínskou a Lovosickou. 

Na tyto nově získané pozemky zamýšlí Praha 9 rozšířit sousední park Přátelství. Obyvatelé Proseka a Střížkova mohli do konce května přicházet se svými nápady a podněty, co by zde uvítali.

„Přání se týkala především umístění prvků volnočasových aktivit nejen pro děti, ale i vytvoření klidových zón pro starší spoluobčany, stavby restaurace, řešení parkování, výsadby stromů, vytvoření multifunkční plochy, povrchů cest,“ vypočítává radní Tomáš Holeček.

Získání pozemků na Střížkově a rozšíření parku je motivem pro zastupitele i v dalších případech. „Těšíme se na vytvoření central-parku, který bude spojovat dvě stanice metra, ale zároveň se chceme zasadit také o maximální zachování zeleně ve Vysočanech u Náměstí OSN. Třebaže tu současný územní plán umožňuje výstavbu, nemyslím si, že by byla pro Prahu 9 přínosem,“ říká zastupitel Aleš Doležal a dodává: „Nepřijatelné je pro nás i rozšiřování železniční tratě v Hrdlořezích bez toho, že železniční koridor nebude dostatečně a smysluplně hlukově odstíněn.“
Praha 2 vypisuje finanční podporu v sedmi oblastech. O granty lze žádat do 25. března

Včera ve 20:12

Městská část Praha 2 poskytne na celé období letošního a 1. čtvrtletí příštího roku veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní prostředí, prevence kriminality a dále prevence sociálně patologických jevů a...

Skleněná sobota nabídne design v Portheimce

20. ledna 2019 v 10:06

Prodejní přehlídka autorského designu, jehož vůdčím materiálem je sklo proběhne v sobotu 23. února od 10 do 18 hodin v přízemí Musea skla, v sále pro krátkodobé výstavy.

Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

19. ledna 2019 v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Další články
Nahoru