dnes
Neděle - jasno
20°C
zítra
Pondělí - jasno
18°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
19°C
Zpravodajství

Padesátka nápadů pro Prahu 9

Více než padesát podnětů od obyvatel Prahy 9 přišlo na vysočanskou radnici k prvním návrhům krajinářských architektů Aleše Steinera a Pavlíny Malíkové, které představily nápady, co by mohlo vzniknout na zelených plochách mezi ulicemi Jiřetínskou a Lovosickou. 

Na tyto nově získané pozemky zamýšlí Praha 9 rozšířit sousední park Přátelství. Obyvatelé Proseka a Střížkova mohli do konce května přicházet se svými nápady a podněty, co by zde uvítali.

„Přání se týkala především umístění prvků volnočasových aktivit nejen pro děti, ale i vytvoření klidových zón pro starší spoluobčany, stavby restaurace, řešení parkování, výsadby stromů, vytvoření multifunkční plochy, povrchů cest,“ vypočítává radní Tomáš Holeček.

Získání pozemků na Střížkově a rozšíření parku je motivem pro zastupitele i v dalších případech. „Těšíme se na vytvoření central-parku, který bude spojovat dvě stanice metra, ale zároveň se chceme zasadit také o maximální zachování zeleně ve Vysočanech u Náměstí OSN. Třebaže tu současný územní plán umožňuje výstavbu, nemyslím si, že by byla pro Prahu 9 přínosem,“ říká zastupitel Aleš Doležal a dodává: „Nepřijatelné je pro nás i rozšiřování železniční tratě v Hrdlořezích bez toho, že železniční koridor nebude dostatečně a smysluplně hlukově odstíněn.“
Do Stodůlek za ptačím zpěvem

Dnes v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru