dnes
Pátek - jasno
27°C
zítra
Sobota - zatazeno
30°C
pozítří
Neděle - skorojasno
28°C
Zpravodajství

Padesátka nápadů pro Prahu 9

Více než padesát podnětů od obyvatel Prahy 9 přišlo na vysočanskou radnici k prvním návrhům krajinářských architektů Aleše Steinera a Pavlíny Malíkové, které představily nápady, co by mohlo vzniknout na zelených plochách mezi ulicemi Jiřetínskou a Lovosickou. 

Na tyto nově získané pozemky zamýšlí Praha 9 rozšířit sousední park Přátelství. Obyvatelé Proseka a Střížkova mohli do konce května přicházet se svými nápady a podněty, co by zde uvítali.

„Přání se týkala především umístění prvků volnočasových aktivit nejen pro děti, ale i vytvoření klidových zón pro starší spoluobčany, stavby restaurace, řešení parkování, výsadby stromů, vytvoření multifunkční plochy, povrchů cest,“ vypočítává radní Tomáš Holeček.

Získání pozemků na Střížkově a rozšíření parku je motivem pro zastupitele i v dalších případech. „Těšíme se na vytvoření central-parku, který bude spojovat dvě stanice metra, ale zároveň se chceme zasadit také o maximální zachování zeleně ve Vysočanech u Náměstí OSN. Třebaže tu současný územní plán umožňuje výstavbu, nemyslím si, že by byla pro Prahu 9 přínosem,“ říká zastupitel Aleš Doležal a dodává: „Nepřijatelné je pro nás i rozšiřování železniční tratě v Hrdlořezích bez toho, že železniční koridor nebude dostatečně a smysluplně hlukově odstíněn.“
Připomínky k Metropolitnímu plánu mohou lidé zasílat už jen týden

Včera v 17:19

Čas pro zasílání připomínek k Metropolitnímu plánu se krátí. Obyvatelé České republiky a městské části Prahy mají na jejich odeslání už jen sedm pracovních dní. Právě v posledním týdnu ale obvykle dochází k největšímu nárůstu doručovaných připomínek. Za první tři týdny se jich na pražském...

Zvýšení průtočnosti v úseku Vltavy na Maninách

18. července 2018 v 09:55

Rada Prahy včera vybrala nejvhodnějšího uchazeče o zakázku na zvýšení průtočnosti Vltavy na Maninách v rámci protipovodňových opatření na ochranu hl. m. Prahy. Stala se jím společnost Aquatest, a. s. s nabídkovou cenou 7 870 048,06 korun bez DPH.

Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce Prahy

18. července 2018 v 09:37

Hlavní město má od včerejška Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce hl. m. Prahy na období 2018–2022. Jde o dokument, který pro uvedené období definuje priority, opatření a projekty, které povedou k zajištění hospodárného nakládání s energií v souladu s udržitelným...

Nadační fond Kapka naděje dostane dotaci

18. července 2018 v 09:10

V rámci akce „Koně pomáhají 2018“ hlavní město Praha poskytne jednorázovou investiční dotaci ve výši 100 tisíc korun Nadačnímu fondu Kapka naděje. 

Další články
Nahoru