dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Padesát odstínů dobra: Masopust uvede pásmo O hezkých věcech, které zažíváme
Představení O hezkých věcech, které zažíváme bude mít premiéru 8. března.

Padesát odstínů dobra: Masopust uvede pásmo O hezkých věcech, které zažíváme

Divadelní společnost Masopust uvede za pár dnů v Eliadově knihovně Divadla Na zábradlí premiéru sociálně angažovaného pásma O hezkých věcech, které zažíváme. Autorská inscenace navazuje v režii Jana Friče má podtitul Padesát odstínů dobra.

Divadlo je pro herce společnosti Masopust především místo setkávání. Setkávání a sdílení. „Bez masek a šmínků, jen tak prostě být s těmi, které máme rádi. Při vší citové vyprahlosti a odcizení dnešního světa je tu ještě ostrůvek blízkosti a něhy, kde můžeme beze strachu odložit své starosti a ponořit se do nejvyšší dobroty, kterou je vzájemnost a dobré slovo, šeptané od srdce. Dopřejme si tolik odstínů dobra, kolik jen uneseme! V intimním pokojíku Eliadovy knihovny je k tomu ta nejlepší příležitost,“ zve divadelní společnost Masopust na představení.

Režijního a autorského vedení inscenace se ujal Jan Frič. Textové inspirace zahrnují básně Jakuba Demla, Lao´c nebo úryvky ze Zlaté knihy Receptáře. Herecky a částečně i autorsky se na inscenaci podílejí Tomáš Dianiška, Richard Fiala, Radovan Klučka, Jiří Panzner a Lukáš Příkazký.

Divadelní společnost Masopust v lednu 2014 přesídlila na stálou scénu v Eliadově knihovně Divadla Na zábradlí, mezi její spolupracovníky patří významné osobnosti českého divadla (Štěpán Pácl, Anna Petrželková, Miloslav König, Pavla Beretová, Ivana Uhlířová, Patrik Děrgel, Magdaléna Borová, Lukáš Příkazký, Anežka Kubátová a mnozí další).

O HEZKÝCH VĚCECH, KTERÉ ZAŽÍVÁME
Sociálně angažované pásmo

Divadelní společnost Masopust

Režie: Jan Frič
Dramaturgie: Tereza Marečková
Scéna a kostýmy: Pavla Kamanová
Hudba: Jakub Kudláč
Hrají: Tomáš Dianiška, Richard Fiala, Radovan Klučka, Jiří Panzner a Lukáš Příkazký

Premiéra: 8. března v 19 hodin v Eliadově knihovně Divadla Na zábradlí. Lístky na premiéru jsou již vypodány, nicméně brzy začne prodej na reprízy 2. dubna (v 19 hodin) a 15. dubna (21 hodin).


Další články
Nahoru