Dnes Středa - prehanky-dest 5°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 5°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Padělky luxusních kabelek za tři miliony korun odhalili ruzyňští celníci
Padělek kabelky Louis Vuitton. Foto: celnisprava.cz

Padělky luxusních kabelek za tři miliony korun odhalili ruzyňští celníci

Padělky luxusních kabelek jsou stále oblíbenějším artiklem. O tom se přesvědčili ruzyňští celníci, když za několik posledních dnů odhalili v pěti zásilkách celkem 36 kabelek renomovaných značek odeslaných z Malajsie, Číny a Turecka. Informovala o tom mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně Šárka Miškovská.

Zboží bylo zadrženo nejen v zásilkách na Letišti Václava Havla Praha, ale i v poštovní přepravě na celní poště v Praze 10 – Štěrboholech. U všech případů byly provedeným šetřením zjištěny padělky zn. Chanel a Louis Vuitton.

„Propuštěním zboží do volného oběhu by majitelům ochranných známek vznikla škoda za tři miliony korun,“ sdělila Miškovská.

Zásilky obsahující výrobky označené neoprávněně ochrannými známkami od renomovaných výrobců budou celníky zadrženy a následně zničeny pod celním dohledem. „Příjemci se tak objednaného a zaplaceného zboží nedočkají,“ dodala mluvčí.

Loni se nelegální dovoz padělků meziročně téměř zdvojnásobil, padělané zboží zadrželi celníci v 1066 případech a jeho hodnota činila 93,2 milionu korun. Předloni celníci zjistili 553 případů dovozu padělaného zboží za 43,2 milionu korun.


Autor: puc

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

30. ledna 2023 ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru