Dnes Pátek - obcasny-dest 14°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 13°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Padělky luxusních kabelek za tři miliony korun odhalili ruzyňští celníci
Padělek kabelky Louis Vuitton. Foto: celnisprava.cz

Padělky luxusních kabelek za tři miliony korun odhalili ruzyňští celníci

Padělky luxusních kabelek jsou stále oblíbenějším artiklem. O tom se přesvědčili ruzyňští celníci, když za několik posledních dnů odhalili v pěti zásilkách celkem 36 kabelek renomovaných značek odeslaných z Malajsie, Číny a Turecka. Informovala o tom mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně Šárka Miškovská.

Zboží bylo zadrženo nejen v zásilkách na Letišti Václava Havla Praha, ale i v poštovní přepravě na celní poště v Praze 10 – Štěrboholech. U všech případů byly provedeným šetřením zjištěny padělky zn. Chanel a Louis Vuitton.

„Propuštěním zboží do volného oběhu by majitelům ochranných známek vznikla škoda za tři miliony korun,“ sdělila Miškovská.

Zásilky obsahující výrobky označené neoprávněně ochrannými známkami od renomovaných výrobců budou celníky zadrženy a následně zničeny pod celním dohledem. „Příjemci se tak objednaného a zaplaceného zboží nedočkají,“ dodala mluvčí.

Loni se nelegální dovoz padělků meziročně téměř zdvojnásobil, padělané zboží zadrželi celníci v 1066 případech a jeho hodnota činila 93,2 milionu korun. Předloni celníci zjistili 553 případů dovozu padělaného zboží za 43,2 milionu korun.


Autor: puc

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Včera ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru