Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Padělky luxusních kabelek za tři miliony korun odhalili ruzyňští celníci
Padělek kabelky Louis Vuitton. Foto: celnisprava.cz

Padělky luxusních kabelek za tři miliony korun odhalili ruzyňští celníci

Padělky luxusních kabelek jsou stále oblíbenějším artiklem. O tom se přesvědčili ruzyňští celníci, když za několik posledních dnů odhalili v pěti zásilkách celkem 36 kabelek renomovaných značek odeslaných z Malajsie, Číny a Turecka. Informovala o tom mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně Šárka Miškovská.

Zboží bylo zadrženo nejen v zásilkách na Letišti Václava Havla Praha, ale i v poštovní přepravě na celní poště v Praze 10 – Štěrboholech. U všech případů byly provedeným šetřením zjištěny padělky zn. Chanel a Louis Vuitton.

„Propuštěním zboží do volného oběhu by majitelům ochranných známek vznikla škoda za tři miliony korun,“ sdělila Miškovská.

Zásilky obsahující výrobky označené neoprávněně ochrannými známkami od renomovaných výrobců budou celníky zadrženy a následně zničeny pod celním dohledem. „Příjemci se tak objednaného a zaplaceného zboží nedočkají,“ dodala mluvčí.

Loni se nelegální dovoz padělků meziročně téměř zdvojnásobil, padělané zboží zadrželi celníci v 1066 případech a jeho hodnota činila 93,2 milionu korun. Předloni celníci zjistili 553 případů dovozu padělaného zboží za 43,2 milionu korun.


Autor: puc

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Hlasujte online v soutěži Adapterra

3. srpna 2022 v 10:37

Klimatická změna s sebou přináší mnoho změn i nepříznivých dopadů. Opatření, jak se vypořádat s přehříváním měst, přívalovými srážkami či suchem v krajině v Česku znatelně přibývá. Celostátní soutěž Adapterra Awards každoročně prezentuje a oceňuje nejlepší...

Směna pozemků umožní vybudování spojení mezi Barrandovem a Slivencem

3. srpna 2022 v 09:59

Praha 5 připravuje směnu pozemků v lokalitě ulice Wassermanova se soukromým investorem. To umožní vybudování nového chodníku a spojení se Slivencem přes ulici K Barrandovu.

Další články
Nahoru