Dnes Úterý - jasno 26°C
Zítra Středa - polojasno 28°C
Úterý 15. 6. 2021
Svátek má Vít
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Seniorská Praha

Pacienti Nemocnice sv. Alžběty dostali dárkové balíčky

Občané Prahy 4, kteří jsou pacienty Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi, obdrželi dárkové balíčky, které jim do tohoto církevního zdravotnického zařízení přivezl místostarosta Prahy 4 Josef Svoboda.

V Nemocnici sv. Alžběty Na Slupi je v současné době hospitalizováno devatenáct seniorů z Prahy 4. Celkem nemocnice disponuje 109 lůžky dlouhodobé péče (LDN) a ambulancemi odborných lékařů. Pacienti už od poloviny září nemohou přijímat návštěvy.

balicky-na-slupi

Balíčky přivezl místostarosta Prahy 4 Josef Svoboda. Foto: P4

„Pro každého z nás je důležité, když ví, že na něj někdo myslí. O to více, když je dlouhodobě v nemocnici bez možnosti návštěv. Proto jsme pro obyvatele z naší městské části, hospitalizované u svaté Alžběty, připravili dárkové balíčky, které jim snad udělají radost,“ vysvětlil místostarosta Prahy 4 Josef Svoboda, do jehož gesce spadají sociální politika, podpora zdravotnictví a spolupráce s neziskovými a náboženskými organizacemi.

„Situace je v současné době pro pacienty složitá, a tak jsme velmi rádi, že díky daru uvidí, že na ně někdo vzpomíná,“ ocenil ředitel nemocnice Karel Matyska.

Během setkání diskutoval Josef Svoboda s vedením nemocnice o dalších formách spolupráce a podpory pacientů. „Doufáme, že až to situace dovolí, budeme moci pacientům z řad občanů Prahy 4 nabídnout ve spolupráci s jejich radnicí různé aktivity typu například přednášek zajímavých lidí,“ nastínila plány Beatrix Sviezeny z oddělení komunikace a fundraisingu Nemocnice sv. Alžběty Na Slupi.


Senioři z Prahy 15 budou relaxovat v bazénu

Včera ve 12:21

Praha 15 zajistila pro své seniory (65+) odpočinek a relaxaci formou pobytu v krytém bazénu, přímo v Horních Měcholupech. Bazén se slanou vodou s teplotou 32 °C, bez přídavku chemického chloru, odpovídá všem požadavkům na rehabilitaci. Pro správné protažení celého těla je zde k dispozici i mnoho...

Senioři a zdravotně postižení mohou plavat v bazénu Jedenáctky za zvýhodněné vstupné

11. června 2021 v 08:50

Praha 11 obnovila plavání za zvýhodněné vstupné pro seniory a osoby zdravotně postižené ZTP/P v plaveckém bazénu Jedenáctka VS.

Praha 6: Tísňové tlačítko pro seniory

10. června 2021 ve 12:55

Systém elektronického bezpečnostního dohledu pro seniory neboli tísňové tlačítko radnice Šestky zprostředkovává svým občanům už sedmnáct let. Od července si zájemci mohou vybrat, od které organizace službu využijí.

Anděl na drátě. Praha 11 realizuje pilotní projekt tísňové péče

6. června 2021 ve 12:43

Obyvatelé Prahy 11 si tuto službu mohou vyzkoušet zdarma po dobu 6 měsíců.

Radnice Prahy 11 provozuje dvě auta Senior Taxi

3. června 2021 v 11:16

Praha 11 se připojila k dalším městským částem a obcím, které pro své občany provozují službu Senior Taxi. Dotovanou přepravu mohou na Jižním Městě využívat jak senioři starší 75 let, tak zdravotně znevýhodnění občané. Cena jedné jízdy je 20 korun.

Rozdávání respirátorů v Praze 9 končí v pondělí

28. května 2021 v 11:52

Rozdávání respirátorů seniorům Prahy 9 u Polikliniky Prosek 31. května končí.

Ovoce pro seniory

23. května 2021 ve 12:11

Praha 15 ve spolupráci se společností Jídelna s.r.o. připravila pro klienty Centra sociální a ošetřovatelské pomoci balíčky plné vitamínů v podobě čerstvého ovoce.

Potřebujete pomoc s cestou na očkování? Doprovodí vás dobrovolníci

4. května 2021 v 11:28

„Mezi našimi seniory jsou lidé, kteří mohou mít problém se přepravit do místa, kde mají být očkováni.  Ať už proto, že se špatně pohybují nebo aktuálně nemají nikoho, kdo by jim poskytl podporu. Pokud mají stanoven termín očkování a potřebují doprovod, mohou zavolat na úřad a my jim dopravu a...

Praha 2: Bydlíte 15 minut od knihovny? Knihy si můžete nechat donést domů

30. dubna 2021 v 10:16

Městská knihovna nabízí donášku knih pro seniory starší 75 let nebo ty, jejichž zdravotní stav neumožňuje návštěvu knihovny.

Loňská oslava se nekonala, radnice nezapomněla

22. dubna 2021 v 10:56

Manželé Danica a Václav Tomáškovi z Prahy 11 oslavili 16. dubna 2021 již 51 let společného života. 

Další články
Nahoru