dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Pražské krimi

Pachatel, který přepadával stařenky, je zatčen

Kriminalisté sedmého oddělení čtvrtého policejního obvodu vypátrali minulý čtvrtek nebezpečného muže z Havířova. Ten v roce 2011 přepadl brutálním způsobem několik seniorek, kterým kradl kabelky a neváhal při přepadeních používat násilí.

V jednom případě dokonce povalil stařenku na zem, ta při pádu rozbila hlavou skleněnou výplň u vstupních dveří. Místo, aby násilník seniorce poskytl první pomoc, několikrát ji kopl do hlavy a při tom se ji snažil vytrhnout kabelku. Když se mu to podařilo, z místa přepadení utekl. 

Krajský soud v Ostravě odsoudil v říjnu loňského roku tohoto jedenadvacetiletého muže na pět a půl roku odnětí svobody ve věznici s ostrahou. Odsouzený však do výkonu trestu nenastoupil a začal se ukrývat, z tohoto důvodu po něm kriminalisté vyhlásili do celostátního pátrání. Podle mluvčí Hany Jeřábkové se kriminalistům podařilo zjistit, že se hledaný pohybuje na území hlavního města Prahy. Trvalo jen několik hodin, než si policisté informaci ověřili a ještě týž den hledaného muže zadrželi. Mladík tak obratem putoval do pankrácké věznice, kde si bude odpykávat trest.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Další články
Nahoru