dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Ozvěny Karlových Varů přivážejí do Prahy tři desítky filmů
Jubilejní ročník karlovarského filmového festivalu je již minulostí, v Praze se začaly promítat některé snímky.

Ozvěny Karlových Varů přivážejí do Prahy tři desítky filmů

V pražských kinech Aero a Světozor jsou až do 19. července k vidění filmy uvedené na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Letos to je v rámci Ozvěn 31 snímků včetně pěti zástupců hlavní soutěže. Na programu jsou divácké hity festivalu, řada předpremiér či speciální projekce doplněné živými koncerty.

Druhým rokem se Ozvěny rozšiřují na internetový portál www.aerovod.cz, který nabídne šest snímků ke zhlédnutí online. Zájemci budou moci legálně za poplatek vidět filmy Odborný dohled nad východem slunce, Evangelium podle Brabence, Opři žebřík o nebe, Stále spolu, Filmová lázeň a Vlna vs. břeh.

„Hlavním smyslem Ozvěn je nabídnout divákům v Praze příležitost zhlédnout snímky, které se do české distribuce nedostanou buď vůbec, nebo s mnohaměsíčním zpožděním," uvedl dramaturg Ozvěn Ivo Andrle,

Pokud jde o filmy z hlavní soutěže MMF Karlovy Vary, Ozvěny nabídnou například Zlaté pobřeží, Babai zástupce polské kinematografie, snímky Červený pavouk a Tělo. Za povšimnutí stojí také v Benátkách dvojnásobně oceněný Soud. Diváckým hitem festivalového okruhu je snímek Transdarinka kompletně natočený na iPhone.

Necelý měsíc před distribuční premiérou se v Ozvěnách představí film Amy o předčasně zesnulé zpěvačce Amy Winehouse, který zaznamenává divácké rekordy v domovské Velké Británii.

Hravý snímek Zbrusu Nový zákon o škodolibém Bohovi, který ze svého bruselského bytu otravuje život lidstvu, se zase po několika projekcích v Ozvěnách vrátí do kin až na Štědrý den.

Ozvěny nabídnou také dva islandské filmy – Fúsí režiséra Dágura Kariho a snímek Berani, který letos v Cannes zvítězil mezi filmy sekce Un Certain Regard a do českých kin přijde v listopadu.

V předpremiérách se divákům představí také několik českých snímků: Domácí péče, Prach, Nenasytná Tiffany, novinka Heleny Třeštíkové Mallory či na pomezí žánru balancující Amerika.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Další články
Nahoru