dnes
Úterý - obcasny-dest
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
4°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
1°C
Označený přístřešek upozorňuje na nekuřáckou zónu u zastávek MHD
Tramvajová zastávka Palackého náměstí. Foto: MHMP

Označený přístřešek upozorňuje na nekuřáckou zónu u zastávek MHD

Pražský magistrát včera začal upozorňovat na začátek platnosti takzvaného protikuřáckého zákona a problematiku nedopalků. Dnes se informační kampaň zaměřila i na kouření na zastávkách MHD. Označený přístřešek tramvajové zastávky na Palackého náměstí bude cestující upozorňovat ještě zhruba měsíc. 

Do včerejška platil zákaz kouření jen na zastávkách pod přístřešky. Od dnešního dne se zákaz vztahuje také na prostor třicet metrů před označníkem zastávky a pět metrů za ním ve směru jízdy. K tomuto pětatřicetimetrovému pásu je nutné přičíst ještě pět metrů na šířku.

„Chceme občanům ukázat a upozornit je, jak velký prostor zákazu vlastně zákon ukládá. Třicet pět metrů je zhruba délka dvou vagónů tramvaje či jedné nové soupravy,“ vysvětlil náměstek pražské primátorky Petr Dolínek s tím, že město nebude vytvářet žádné speciální týmy, které by zákaz kouření kontrolovaly.

Městští strážníci nebo policisté však mohou uložit pokutu za odhození nedopalku nebo nedodržení zákazu kouření až pět tisíc korun. Přístřešek tramvajové zastávky na Palackého náměstí upozorňující na zákaz kouření zůstane takto označen zhruba jeden měsíc.  

Zákaz kouření platí i v ZOO a botanické zahradě. „S ředitelem zoologické zahrady jsme se dohodli, že zákaz kouření bude platit v celém areálu. V botanické zahradě pak návštěvníci budou moci využít označená místa, na kterých nebudou kouřením nikoho obtěžovat,“ dodal náměstek Dolínek, do jehož gesce obě zahrady spadají.


Praha zajistila sběr a likvidaci injekčních stříkaček po narkomanech na další tři roky

5. prosince 2018 v 17:23

Nebezpečný a infekční odpad nacházejí na svých pravidelných obchůzkách strážníci městské policie. Hlavní město se dohodlo na pokračování dosavadní praxe, kdy jsou jehly, injekční stříkačky a další odpad z aplikací omamných a psychotropních látek bezpečně posbírány do speciálních sběrných boxů a...

Další články
Nahoru