dnes
Neděle - polojasno
7°C
zítra
Pondělí - skorojasno
12°C
pozítří
Úterý - zatazeno
13°C
Označený přístřešek upozorňuje na nekuřáckou zónu u zastávek MHD
Tramvajová zastávka Palackého náměstí. Foto: MHMP

Označený přístřešek upozorňuje na nekuřáckou zónu u zastávek MHD

Pražský magistrát včera začal upozorňovat na začátek platnosti takzvaného protikuřáckého zákona a problematiku nedopalků. Dnes se informační kampaň zaměřila i na kouření na zastávkách MHD. Označený přístřešek tramvajové zastávky na Palackého náměstí bude cestující upozorňovat ještě zhruba měsíc. 

Do včerejška platil zákaz kouření jen na zastávkách pod přístřešky. Od dnešního dne se zákaz vztahuje také na prostor třicet metrů před označníkem zastávky a pět metrů za ním ve směru jízdy. K tomuto pětatřicetimetrovému pásu je nutné přičíst ještě pět metrů na šířku.

„Chceme občanům ukázat a upozornit je, jak velký prostor zákazu vlastně zákon ukládá. Třicet pět metrů je zhruba délka dvou vagónů tramvaje či jedné nové soupravy,“ vysvětlil náměstek pražské primátorky Petr Dolínek s tím, že město nebude vytvářet žádné speciální týmy, které by zákaz kouření kontrolovaly.

Městští strážníci nebo policisté však mohou uložit pokutu za odhození nedopalku nebo nedodržení zákazu kouření až pět tisíc korun. Přístřešek tramvajové zastávky na Palackého náměstí upozorňující na zákaz kouření zůstane takto označen zhruba jeden měsíc.  

Zákaz kouření platí i v ZOO a botanické zahradě. „S ředitelem zoologické zahrady jsme se dohodli, že zákaz kouření bude platit v celém areálu. V botanické zahradě pak návštěvníci budou moci využít označená místa, na kterých nebudou kouřením nikoho obtěžovat,“ dodal náměstek Dolínek, do jehož gesce obě zahrady spadají.


Milovníci koček se sejdou v Praze 11

21. února 2019 ve 13:11

Chovatelé a milovníci koček se mohou od 2. do 3. března těšit na propagační výstavu koček. Výstava Spring Star Show 2019 proběhne v Kongresovém centru TOP HOTEL Praha, Blažimská 4, Praha 11 – Chodov.

Další články
Nahoru