Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 19°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Ozbrojený recidivista přepadl na Žižkově ženu, hned ho zadrželi policisté
Muž byl ozbrojený nožem. Ilustrační foto: Freeimages.com

Ozbrojený recidivista přepadl na Žižkově ženu, hned ho zadrželi policisté

Na Nový rok zadrželi policisté na Žižkově recidivistu, který se snažil ženě vzít kabelku a ohrožoval ji při tom nožem. Přepadená při potyčce spadla na zem, zranila se a skončila v nemocnici. Lupiče se podařilo během chvilky dopadnout.

K přepadení došlo odpoledne ve tři čtvrtě na pět odpoledne v Seifertově ulici na úrovni náměstí Winstona Churchilla. I když bylo na místě poměrně živo, mladého muže to neodradilo s nožem v ruce přepadnout ženu a pokusit se zmocnit její kabelky.

Žena při potyčce upadla na zem a způsobila si zranění, která si vyžádala převoz do nemocnice. Na pomoc přepadené přispěchal kolemjdoucí pejskař.

V momentě, kdy lupič zahlédl policejní vůz, který zrovna projížděl kolem, dal se na útěk. „Policisté podezřelého doběhli a vzhledem k tomu, že v pravé ruce držel nůž, ho za užití donucovacích prostředků zpacifikovali,“ sdělila mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Na místě podezřelý s policisty nespolupracoval a odmítal jim sdělit svou totožnost. Ta byla zjištěna až po převozu, na policejní služebně.

„Lustrací kriminalisté z Palmovky zjistili, že se jedná o recidivistu, který byl v září loňského roku propuštěn z vězení, kde si odpykával trest za majetkovou trestnou činnost,“ popsala mluvčí.

Kriminalisté pětadvacetiletého cizince obvinili ze spáchání loupeže, za což mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby.


Autor: Jan Puci

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

Včera v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

2. března 2023 v 08:44

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po...

Jeden se zákazem, druhý pod vlivem

28. února 2023 v 16:37

V ulici Na Botiči si projíždějící autohlídka strážníků všimla vozidla vyjíždějícího z pěší zóny. O jeho řidiči strážníci věděli, že má vysloven zákaz řízení. Argument, že jel jenom kousek, mu nepomohl. Navíc nadýchal téměř půl promile.

Další články
Nahoru