Dnes Pátek - mlha 17°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 7. 10. 2022
Svátek má Justýna
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Ozbrojený recidivista přepadl na Žižkově ženu, hned ho zadrželi policisté
Muž byl ozbrojený nožem. Ilustrační foto: Freeimages.com

Ozbrojený recidivista přepadl na Žižkově ženu, hned ho zadrželi policisté

Na Nový rok zadrželi policisté na Žižkově recidivistu, který se snažil ženě vzít kabelku a ohrožoval ji při tom nožem. Přepadená při potyčce spadla na zem, zranila se a skončila v nemocnici. Lupiče se podařilo během chvilky dopadnout.

K přepadení došlo odpoledne ve tři čtvrtě na pět odpoledne v Seifertově ulici na úrovni náměstí Winstona Churchilla. I když bylo na místě poměrně živo, mladého muže to neodradilo s nožem v ruce přepadnout ženu a pokusit se zmocnit její kabelky.

Žena při potyčce upadla na zem a způsobila si zranění, která si vyžádala převoz do nemocnice. Na pomoc přepadené přispěchal kolemjdoucí pejskař.

V momentě, kdy lupič zahlédl policejní vůz, který zrovna projížděl kolem, dal se na útěk. „Policisté podezřelého doběhli a vzhledem k tomu, že v pravé ruce držel nůž, ho za užití donucovacích prostředků zpacifikovali,“ sdělila mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Na místě podezřelý s policisty nespolupracoval a odmítal jim sdělit svou totožnost. Ta byla zjištěna až po převozu, na policejní služebně.

„Lustrací kriminalisté z Palmovky zjistili, že se jedná o recidivistu, který byl v září loňského roku propuštěn z vězení, kde si odpykával trest za majetkovou trestnou činnost,“ popsala mluvčí.

Kriminalisté pětadvacetiletého cizince obvinili ze spáchání loupeže, za což mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby.


Autor: Jan Puci

Policisté poskytli první pomoc muži, který zkolaboval na ulici

5. října 2022 v 07:45

Policisté z Modřan zasahovali v pondělí ráno na Sofijském náměstí v Praze 4 u kolapsu devětasedmdesátiletého muže. Tomu poskytoval první pomoc nejprve náhodný kolemjdoucí a po příjezdu hlídky si resuscitaci převzali.

Policisté rozmluvili muži skok z Nuselského mostu

4. října 2022 v 09:24

Den před svatým Václavem hodinu před půlnocí přivedla tíživá životní situace na Nuselský most jednačtyřicetiletého muže, který se rozhodl ukončit svá trápení skokem dolů. Tou dobou na místo mířily i hlídky z policejních služeben Nové město a Vinohrady, kam je prostřednictvím operačního důstojníka...

Kvůli ztrátě telefonu chtěl skočit do Vltavy

3. října 2022 v 09:14

V časných ranních hodinách se minulý týden na městskou policii obrátily s prosbou o pomoc dvě vystrašené ženy pracující v baru na Národní třídě. Bar měl již zavřeno a dovnitř se dobýval opilý muž, který tam údajně ztratil telefon a dožadoval se jeho vydání.

Zatínal pěsti a vyzýval strážníky k boji

30. září 2022 v 10:56

Dvojici opilých mužů, která poškozovala zaparkovaná auta, řešili strážníci z Prahy 1 v Myslíkově ulici. Během zjišťování rozsahu způsobené škody začal jeden z mužů hlídku slovně napadat a svou agresivitu stupňoval bez ohledu na opakované výzvy k uklidnění.

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Další články
Nahoru