dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Ovocná slavnost Na Klíčově
Hrníček a láhev na mošt s sebou. Foto: na-ovoce.cz

Ovocná slavnost Na Klíčově

Pražské sady ožívají a v klíčovském poteče v sobotu 1. října mošt proudem. Na návštěvníky čeká vzdělávací a zábavný program pro milovníky ovoce všech věkových kategorií a ochutnávky čerstvého ovoce ze sadu a ovoce zpracované do podoby moštu, ciderů či marmelád.

Pro děti bude celý den připravena tvořivá dílna, kde si budou moci vyrobit vlastní nápojovou etiketu a vyzkoušet různé výtvarné techniky.

O hudbu se postará uskupení Der Šenster Gob a hlad, chuť a zimu zaženete horkým moštem, svařeným ciderem a drobnými pochutinami. Za hezkého počasí bude v sadu po skončení přednášek pokračovat volná zábava a opékání špekáčků.

Ovocná slavnost proběhne za jakéhokoliv počasí, vstup je zdarma a po celou dobu můžete sbírat klíčovská jablka pro vlastní potřebu nebo je proměnit v mošt, takže láhev na mošt a hrníčky na koštování s sebou.

Program:

10:00 / (ne)slavnostní zahájení

10:30 / „O jabloňovém skřítkovi“ divadlo pro děti

11:00 / exkurze po klíčovském sadu s Markem Navrátilem: Objevte krásy a historii sadu Na Klíčově

13:00–14:00 / marmeládový workshop s Míšou Naumecovou alias marmeladka.cz: Marmeládka vaří, vy posloucháte tajné triky ze zákulisí výroby marmelád (a ochutnáváte), na konci budete moci zakoupit některé z pokladů Marmeládčiny kuchyně

13:30–14:30 / přednáška Romana Chaloupky z Ovocnářské unie o ovocných odrůdách v sadu na Klíčově. Co všechno v klíčovském sadu roste a jak to chutná?

14:30 / „O jabloňovém skřítkovi“ divadlo pro děti

15:00–16:00 / O řezech ovocných stromů: Přednáška pomologa a potulného sadaře Ondřeje Dovaly s praktickou ukázkou

16:30–17:30 / exkurze po klíčovském sadu s Markem Navrátilem: Objevte krásy a historii sadu Na Klíčově

Sad Na Klíčově / vstup od autobusové zastávky Klíčov

Vstupné: Hrníček a láhev na mošt


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru