Dnes Neděle - jasno 29°C
Zítra Pondělí - polojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Ovčáčkova sdělení berte jako dezinformace, vzkazuje médiím politický analytik Pehe
Spekulace o zdravotním stavu prezidenta České republiky nabraly na síle po vystoupení jeho manželky Ivany Zemanové. Foto: Kancelář prezidenta republiky

Ovčáčkova sdělení berte jako dezinformace, vzkazuje médiím politický analytik Pehe

Politický analytik Jiří Pehe je pravidelným komentátorem politického dění v Česku i zahraničí. Dlouhodobě kritizuje chování prezidenta Miloše Zemana a jeho nejbližšího okolí, například ve vztahu k Rusku.

Nyní začal Pehe chrlit zprávy v souvislosti s prezidentovou hospitalizací v nemocnici. Dle povahy jeho vyjádření je patrné, že reputaci u Hradu si nezlepší, spíš naopak.

„Vzhledem k tomu, že se o skutečném stavu prezidenta nejsme schopni nic dozvědět z úst ošetřujících lékařů nebo lékařského konzilia, a pak Ovčáček zjevně píše účelové nesmysly, měla by média Ovčáčkova sdělení brát jako dezinformace,“ nebral si analytik servítky s mluvčím prezidenta Jiřím Ovčáčkem.

„Stát se musí omluvit Peroutkově vnučce za Zemanův výrok, rozhodl Nejvyšší soud. Kdyby Ovčáček náhodou mluvil pravdu ohledně živého zájmu pana prezidenta o svodky z médií na ARO, snad ho nenapadne tam tu zprávu zařadit,“ pokračoval.

Aby těch ironických poznámek na Ovčáčka v Peheho podání nebylo málo, rýpnul si do mluvčího v souvislosti s informováním o zdravotním stavu prezidenta. „Hrad sliboval, že oznámí prezidentův další postup. Pak se to scvrklo na to, že Ovčáček něco oznámí na sociálních sítích. Kde nic tu nic. Není Ovčáček už taky na ARO?,“ položil si otázku Pehe.

Anketa

Měl by podle vás prezident Miloš Zeman podat demisi?

96.9%
(96.9%)
3.1%
(3.1%)
Ironické srovnání si neodpustil politický komentátor Seznam Zpráv Jindřich Šídlo. „Zdálo se mi v noci, jak se kancléř Ivan Medek spolu s mluvčím Ladislavem Špačkem snaží propašovat na nemocniční pokoj Václava Havla přes kuchyň předsedu Poslanecké sněmovny Milana Uhdeho,“ napsal dnes ráno na Twitter. 

„Znám Miloše Zemana třicet let. Dvacet let si tykáme. Někdy jsme se vídali rádi, někdy ne, poslední dobou vůbec. Nevěřím, že je při smyslech a ví, co se děje. Ať byl jaký byl, jeho normální chlapská ješitnost by nikdy nedovolila tu komedii, kterou s ním hraje jeho okolí,“ uvedl bývalý ministr a poslanec Miroslav Kalousek.


Autor: Karel Netolický

Prokop: Kompetenční centrum digitalizace? Pražany to bude hodně stát, ale nic z toho nevznikne

10. května 2022 v 08:56

Pražští radní včera opět schválili Smlouvu o zajištění služeb kompetenčního centra digitalizace procesů, agend a jejich robotizace. Kriticky na to reagoval předseda hnutí ANO v Praze Ondřej Prokop.

Prokop: Koalice primátora Hřiba kryje Čižinského Prahu Sobě a odmítla projednat předražené stěhování TSK

28. dubna 2022 ve 14:50

Dnes jsem na jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy navrhoval projednat sporné a předražené stěhování Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK do nových prostor. Otazníků je hned několik a domnívám se, že se zvláště náměstek primátora Adam Scheinherr, který za stěhováním stojí, má z čeho...

Poslankyně Zajíčková: Návrh novely zákona o pedagogických pracovnících obsahuje řadu smysluplných změn

17. dubna 2022 v 06:28

Návrh novely například zavádí adaptační období pro začínající učitele, které by mělo snížit riziko brzkého odchodu mladých učitelů ze školství. Další významnou změnou je ukotvení uvádějícího, provázejícího i třídního učitele a garance platů pedagogických pracovníků navázáním na průměrnou mzdu...

Vyjádření pražských politiků k napadení Ukrajiny

24. února 2022 v 16:21

Pražští zastupitelé dnes schválili okamžitý finanční dar ve výši 10 milionů korun humanitární organizaci Člověk v tísni na pomoc obyvatelům Ukrajiny, která se v noci na čtvrtek stala terčem ozbrojené invaze ze strany Ruska. Na potřebě pomoci Ukrajině a potřebě vyjádřit s ní solidaritu se shodují...

Udženija: Kvůli asociální a diskriminační politice se Pražané bojí o střechu nad hlavou

24. února 2022 v 11:36

„Adam Zábranský, pražský radní pro bydlení a transparentnost za Pirátskou stranu se v médiích rád chlubí, co všechno dělá pro to, aby Pražané měli dostupné bydlení. Realita je ale opačná. Kvůli nové strategii magistrátu musí nájemci místo smlouvy na dobu neurčitou každé dva roky čekat na...

Další články
Nahoru