Dnes Úterý - zatazeno -1°C
Zítra Středa - zatazeno 0°C
Úterý 7. 12. 2021
Svátek má Ambrož, Benjamín
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Ovčáčkova sdělení berte jako dezinformace, vzkazuje médiím politický analytik Pehe
Spekulace o zdravotním stavu prezidenta České republiky nabraly na síle po vystoupení jeho manželky Ivany Zemanové. Foto: Kancelář prezidenta republiky

Ovčáčkova sdělení berte jako dezinformace, vzkazuje médiím politický analytik Pehe

Politický analytik Jiří Pehe je pravidelným komentátorem politického dění v Česku i zahraničí. Dlouhodobě kritizuje chování prezidenta Miloše Zemana a jeho nejbližšího okolí, například ve vztahu k Rusku.

Nyní začal Pehe chrlit zprávy v souvislosti s prezidentovou hospitalizací v nemocnici. Dle povahy jeho vyjádření je patrné, že reputaci u Hradu si nezlepší, spíš naopak.

„Vzhledem k tomu, že se o skutečném stavu prezidenta nejsme schopni nic dozvědět z úst ošetřujících lékařů nebo lékařského konzilia, a pak Ovčáček zjevně píše účelové nesmysly, měla by média Ovčáčkova sdělení brát jako dezinformace,“ nebral si analytik servítky s mluvčím prezidenta Jiřím Ovčáčkem.

„Stát se musí omluvit Peroutkově vnučce za Zemanův výrok, rozhodl Nejvyšší soud. Kdyby Ovčáček náhodou mluvil pravdu ohledně živého zájmu pana prezidenta o svodky z médií na ARO, snad ho nenapadne tam tu zprávu zařadit,“ pokračoval.

Aby těch ironických poznámek na Ovčáčka v Peheho podání nebylo málo, rýpnul si do mluvčího v souvislosti s informováním o zdravotním stavu prezidenta. „Hrad sliboval, že oznámí prezidentův další postup. Pak se to scvrklo na to, že Ovčáček něco oznámí na sociálních sítích. Kde nic tu nic. Není Ovčáček už taky na ARO?,“ položil si otázku Pehe.

Anketa

Měl by podle vás prezident Miloš Zeman podat demisi?

96.9%
(96.9%)
3.1%
(3.1%)
Ironické srovnání si neodpustil politický komentátor Seznam Zpráv Jindřich Šídlo. „Zdálo se mi v noci, jak se kancléř Ivan Medek spolu s mluvčím Ladislavem Špačkem snaží propašovat na nemocniční pokoj Václava Havla přes kuchyň předsedu Poslanecké sněmovny Milana Uhdeho,“ napsal dnes ráno na Twitter. 

„Znám Miloše Zemana třicet let. Dvacet let si tykáme. Někdy jsme se vídali rádi, někdy ne, poslední dobou vůbec. Nevěřím, že je při smyslech a ví, co se děje. Ať byl jaký byl, jeho normální chlapská ješitnost by nikdy nedovolila tu komedii, kterou s ním hraje jeho okolí,“ uvedl bývalý ministr a poslanec Miroslav Kalousek.


Autor: Karel Netolický

Jste hrdinové této doby, vzkázal pražský primátor zdravotníkům

23. listopadu 2021 v 19:12

„Jednotky intenzivní péče a ARO v nemocnicích se plní po celé republice a opět vyvstává nejen problém nedostatku covidových lůžek, ale hlavně nedostatku personálu. Protože se na to někdy zapomíná, všem lidem ve zdravotnictví bych rád veřejně vzkázal: Nebereme Vás jako samozřejmost. Víme, že už...

Další články
Nahoru