Dnes Úterý - zatazeno -1°C
Zítra Středa - zatazeno 0°C
Úterý 7. 12. 2021
Svátek má Ambrož, Benjamín
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Ovčáček zveřejnil fotky volícího prezidenta, sesypala se na něj kritika. Přečtěte si nejpeprnější reakce
Miloš Zeman odvolil v pátek na zámku v Lánech. Zdroj foto: Jiří Ovčáček / Kancelář prezidenta republiky

Ovčáček zveřejnil fotky volícího prezidenta, sesypala se na něj kritika. Přečtěte si nejpeprnější reakce

Tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček v pátek na Twitteru informoval o tom, že Miloš Zeman odevzdal svůj hlas ve volbách na zámku v Lánech. Krátký text doprovodil fotografiemi hlavy státu sedící u hlasovací urny. Na sociální síti se u tohoto příspěvku rozpoutala dlouhá diskuse, ve které si lidé s mluvčím a jeho okolím nebrali servítky. Jaké příspěvky jsou už takzvaně za hranou, ať každý posoudí sám. Pro představu o charakteru této diskuse jich pár připomínáme.

„Miloš Zeman v pátek dne 8. října 2021 odvolil na zámku v Lánech ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky,“ napsal Ovčáček na Twitter a stručný text doprovodil třemi fotografiemi prezidenta.

Ten na nich sedí na vozíčku, před ním je volební urna a prezident v ruce drží obálku. Pod příspěvkem se obratem začaly zobrazovat desítky reakcí, postupně jich byly už stovky. „Já po deseti pivech, když koukám na účet,“ glosoval Radek P. fotografii, na které má prezident sklopenou hlavu a dívá se na obálku.

Podobných posměšků se objevilo více. „Jak dlouho tam byla ta volební komise? Že měl Ovčáček dost času na naaranžování kytky na poslední fotku,“ glosovala uživatelka Dagmar Vohradská.

Řada diskutujících v reakci na podobu prezidenta na fotografiích doporučila jeho okamžitý převoz do nemocnice.

„Tohle je jasný důkaz o nemoci. Žádám vás, jako občan, umožněte lékařskou péči tomuto nemocnému muži,“ napsal diskutující Zdeněk.

„Pár let jsem dělal paliativní medicínu, živím se léta na JIP a toho, pokud nějaký lékař pošle domů, tak už jedině předfinálně. Je mi ho líto lidsky i medicínsky,“ uvedl uživatel Alexandr Slunsky. 

„Bez ohledu na to, co Miloš Zeman kdy provedl, hradní skvadra se dopouští týrání dementního člověka, který očividně neví, kdo je, kde je. Je to ubohé a nelidské. Dopřejte mu v závěru života aspoň důstojnou péči," vyzval Jiří Bezecný.

Anketa

Měl by podle vás prezident Miloš Zeman podat demisi?

96.9%
(96.9%)
3.1%
(3.1%)
Nejvíce diskutujících se pustilo do Jiřího Ovčáčka a jeho okolí za to, že prezidenta údajně zneužívají i přes špatný stav, jen aby nadále udrželi svůj vliv. „Pane Ovčáčku, je mi z Vás špatně. A teď zcela upřímně. Jak můžete, prý jako dobrý křesťan, přihlížet tomu, jak se zneužívá člověk v takovém stavu. Je to parazitování na bezmocném člověku, který by měl trávit tyto těžké chvíle se svými nejbližšími, snad rodinou. Hanba, Jiří,“ napsal Jakub Petrák.

„To, čeho se s klukama z kanclu dopouštíte, hraničí s trestnou činností. Ten chlap vypadá příšerně, patří evidentně do nemocnice, jak ostatně řekl i Zavoral, a vy ho přesto držíte zamčeného v Lánech. Tohle vám nemůže projít,“ uvedl Lukáš Valenta.

„To není dobrý. To je strašný. Prezident je na tom zdravotně evidentně špatně. Volby nevolby. At jde do nemocnice, rozhodovat se může v klidu i tam. Ale tohle už je ubohost, hlavně tý kliky okolo,“ sdělil svůj názor Jiří Táborský.

„Pane Ovčáčku, apeluji na Vaše svědomí. Potom, co jsem dnes viděla, mám pocit, že si s prezidentem jenom hrajete jako s loutkou. Vždyť tohle už hraničí s násilím na seniorech. Každý má právo na klidné stáří a možnost odejít s úctou. Ne takto! Pořád je to totiž především člověk,“ přidala se Klára Macounová.

Někteří lidé pod Ovčáčkovým příspěvkem vyjadřovali rozčarování nad tím, že Zemanova rodina nezasáhne. „Paní Zemanová, styďte se, jak necháte vláčet manžela v područí těch, kteří z něj jen čerpají výhody. O dceři se raději ani zmiňovat nebudu,“ napsal Bohuslav.

„Bože můj, proč ho proboha manželka nebo dcera nedonutí, aby se ihned vzdal náročného úřadu prezidenta České republiky,“ napsal F. Mrázek.


Autor: Karel Netolický

Skopeček: V oblasti energetiky očekávám nemalé problémy

9. listopadu 2021 v 06:51

„Krachem Bohemia Energy to nekončí. V oblasti energetiky očekávám v dalších letech nemalé problémy. Odcházíme od tradičních zdrojů, aniž bychom měli adekvátní náhradu. Ze systému emisních povolenek se stala hra spekulantů. I další části zelené politiky budou elektřinu...

Nacher zveřejnil další video, hovoří o exekucích, insolvencích i ochraně spotřebitele

23. září 2021 v 09:52

Pražský zastupitel a poslanec Patrik Nacher vede kandidátku ANO v metropoli pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny. V rámci kampaně se rozhodl natáčet a na YouTube publikovat krátká videa, ve kterých popisuje, co se v uplynulých letech i jeho přičiněním podařilo prosadit v Parlamentu a co by...

Další články
Nahoru