Dnes Pondělí - zatazeno 15°C
Zítra Úterý - oblacno 15°C
Pondělí 20. 3. 2023
Svátek má Světlana
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Ovčáček zveřejnil fotky volícího prezidenta, sesypala se na něj kritika. Přečtěte si nejpeprnější reakce
Miloš Zeman odvolil v pátek na zámku v Lánech. Zdroj foto: Jiří Ovčáček / Kancelář prezidenta republiky

Ovčáček zveřejnil fotky volícího prezidenta, sesypala se na něj kritika. Přečtěte si nejpeprnější reakce

Tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček v pátek na Twitteru informoval o tom, že Miloš Zeman odevzdal svůj hlas ve volbách na zámku v Lánech. Krátký text doprovodil fotografiemi hlavy státu sedící u hlasovací urny. Na sociální síti se u tohoto příspěvku rozpoutala dlouhá diskuse, ve které si lidé s mluvčím a jeho okolím nebrali servítky. Jaké příspěvky jsou už takzvaně za hranou, ať každý posoudí sám. Pro představu o charakteru této diskuse jich pár připomínáme.

„Miloš Zeman v pátek dne 8. října 2021 odvolil na zámku v Lánech ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky,“ napsal Ovčáček na Twitter a stručný text doprovodil třemi fotografiemi prezidenta.

Ten na nich sedí na vozíčku, před ním je volební urna a prezident v ruce drží obálku. Pod příspěvkem se obratem začaly zobrazovat desítky reakcí, postupně jich byly už stovky. „Já po deseti pivech, když koukám na účet,“ glosoval Radek P. fotografii, na které má prezident sklopenou hlavu a dívá se na obálku.

Podobných posměšků se objevilo více. „Jak dlouho tam byla ta volební komise? Že měl Ovčáček dost času na naaranžování kytky na poslední fotku,“ glosovala uživatelka Dagmar Vohradská.

Řada diskutujících v reakci na podobu prezidenta na fotografiích doporučila jeho okamžitý převoz do nemocnice.

„Tohle je jasný důkaz o nemoci. Žádám vás, jako občan, umožněte lékařskou péči tomuto nemocnému muži,“ napsal diskutující Zdeněk.

„Pár let jsem dělal paliativní medicínu, živím se léta na JIP a toho, pokud nějaký lékař pošle domů, tak už jedině předfinálně. Je mi ho líto lidsky i medicínsky,“ uvedl uživatel Alexandr Slunsky. 

„Bez ohledu na to, co Miloš Zeman kdy provedl, hradní skvadra se dopouští týrání dementního člověka, který očividně neví, kdo je, kde je. Je to ubohé a nelidské. Dopřejte mu v závěru života aspoň důstojnou péči," vyzval Jiří Bezecný.

Anketa

Měl by podle vás prezident Miloš Zeman podat demisi?

96.9%
(96.9%)
3.1%
(3.1%)
Nejvíce diskutujících se pustilo do Jiřího Ovčáčka a jeho okolí za to, že prezidenta údajně zneužívají i přes špatný stav, jen aby nadále udrželi svůj vliv. „Pane Ovčáčku, je mi z Vás špatně. A teď zcela upřímně. Jak můžete, prý jako dobrý křesťan, přihlížet tomu, jak se zneužívá člověk v takovém stavu. Je to parazitování na bezmocném člověku, který by měl trávit tyto těžké chvíle se svými nejbližšími, snad rodinou. Hanba, Jiří,“ napsal Jakub Petrák.

„To, čeho se s klukama z kanclu dopouštíte, hraničí s trestnou činností. Ten chlap vypadá příšerně, patří evidentně do nemocnice, jak ostatně řekl i Zavoral, a vy ho přesto držíte zamčeného v Lánech. Tohle vám nemůže projít,“ uvedl Lukáš Valenta.

„To není dobrý. To je strašný. Prezident je na tom zdravotně evidentně špatně. Volby nevolby. At jde do nemocnice, rozhodovat se může v klidu i tam. Ale tohle už je ubohost, hlavně tý kliky okolo,“ sdělil svůj názor Jiří Táborský.

„Pane Ovčáčku, apeluji na Vaše svědomí. Potom, co jsem dnes viděla, mám pocit, že si s prezidentem jenom hrajete jako s loutkou. Vždyť tohle už hraničí s násilím na seniorech. Každý má právo na klidné stáří a možnost odejít s úctou. Ne takto! Pořád je to totiž především člověk,“ přidala se Klára Macounová.

Někteří lidé pod Ovčáčkovým příspěvkem vyjadřovali rozčarování nad tím, že Zemanova rodina nezasáhne. „Paní Zemanová, styďte se, jak necháte vláčet manžela v područí těch, kteří z něj jen čerpají výhody. O dceři se raději ani zmiňovat nebudu,“ napsal Bohuslav.

„Bože můj, proč ho proboha manželka nebo dcera nedonutí, aby se ihned vzdal náročného úřadu prezidenta České republiky,“ napsal F. Mrázek.


Autor: Karel Netolický

Starosta open v Café Záhorský

Včera ve 14:05

Ve čtvrtek 23. března se od 16 do 20 hodin sejde starosta Prahy 6 Jakub Stárek s občany v Café Záhorský. Akci „Starosta open – neformální setkání s Jakubem Stárkem“ pořádá Praha 6. Informovala o tam na sociálních sítích.

Praha 9 získala pozemky v okolí Rokytky, chce je revitalizovat

12. března 2023 v 18:23

V uplynulém týdnu zastupitelé Prahy 9 schválili tisk, kterým odsouhlasili bezúplatné nabití pozemků v okolí Poděbradské a říčky Rokytky. Praze 9 se tak otevřela cesta k další revitalizaci veřejného prostoru. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Portlík: Jiránkovu vilu se společně podařilo zachránit

23. ledna 2023 v 07:05

Záchrana Jiránkovy vily je jedním z těch příkladů, kdy se víra vyplácí. Navzdory vydanému demoličnímu výměru se nakonec podařilo dohodnout s investorem a zachránit podstatnou část kulturního dědictví. 

Praha 11 chce pro mateřské a základní školy navýšit finance na běžný provoz

12. ledna 2023 ve 21:38

Členové vedení Prahy 11 – starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková, místostarostka Ivana Hovorková (obě Hnutí pro Prahu 11) a radní pro školství Michal Veselský (Praha 11 Sobě) – se v uplynulých dnech setkali s řediteli mateřských a základních škol a vedoucími a dalšími pracovníky ekonomického a...

Vrecionová: Schůzka Babiše s Macronem je nepřijatelným zasahováním do voleb

10. ledna 2023 v 11:07

Kandidát na prezidenta Andrej Babiš se tři dny před konáním prezidentských voleb schází s francouzským prezidentem Macronem. Podle europoslankyně Veroniky Vrecionové (ODS) se jedná o nepřijatelné zasahování do voleb v Česku.

Zajímá vás budoucnost pozemku na Sokolovské 284?

24. listopadu 2022 v 18:28

Poslední dobou se množí dotazy na demolici bývalého objektu firmy Julius Meinl mezi ul. U Skládky a K Moravině a logicky se zajímáte, co se na tomto pozemku bude dít dál.

Hřib: Vládnout slušně, ale jen někdy?

6. října 2022 ve 20:25

Pražské SPOLU bezpodmínečně trvá na dosazení trestně stíhaného politika do Rady hlavního města. Pan Petr Fiala přitom dříve psal: „Trestně stíhaná osoba nebude členem vlády a taková osoba nesmí ani zastávat politickou pozici ve státní správě." Takže vládnout slušně, ale...

Černochová: Tichomir Mirkovič byl legendou a vzácným člověkem

15. dubna 2022 v 06:23

Když ve čtvrtek ve věku 93 let zemřel ve vinohradské nemocnici válečný veterán z druhé světové války Tichomír Mirkovič, na sociálních sítích na něj zavzpomínala ministryně obrany Jana Černochová (ODS).

Portlík: Jedno nové místo stojí dvě stě tisíc korun

28. února 2022 v 08:13

Od začátku letoška jsem dostal několik dotazů, kolik se nám za poslední dva roky podařilo na Praze 9 odtáhnout autovraků. Zóny to v mnohém usnadnily, takže nakonec to bylo od roku 2019 celkem 208 vozidel.

Portlík: Praha 9 plánuje vyčlenit část obecních bytů pro ukrajinské uprchlíky

27. února 2022 v 19:40

Vzhledem k četným dotazům ohledně Devítkové pomoci Ukrajině uvádím, že s kolegy plánujeme vyčlenit část obecních bytů pro rodiny ukrajinských uprchlíků a zajistit dětem místa v mateřských a základních. Pokud to bude jen trochu možné, budeme zajišťovat také...

Lepš: Bidenovo uřeknutí odkrylo karty a možná dodalo Putinovi kuráž pro útok

22. února 2022 v 16:15

Putin bohužel zopakoval svůj již vyzkoušený scénář z Gruzie (2008) a Krymu (2014) a vojensky napadl východ Ukrajiny.

Další články
Nahoru