Dnes Pátek - zatazeno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 15°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Ovčáček zveřejnil fotky volícího prezidenta, sesypala se na něj kritika. Přečtěte si nejpeprnější reakce
Miloš Zeman odvolil v pátek na zámku v Lánech. Zdroj foto: Jiří Ovčáček / Kancelář prezidenta republiky

Ovčáček zveřejnil fotky volícího prezidenta, sesypala se na něj kritika. Přečtěte si nejpeprnější reakce

Tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček v pátek na Twitteru informoval o tom, že Miloš Zeman odevzdal svůj hlas ve volbách na zámku v Lánech. Krátký text doprovodil fotografiemi hlavy státu sedící u hlasovací urny. Na sociální síti se u tohoto příspěvku rozpoutala dlouhá diskuse, ve které si lidé s mluvčím a jeho okolím nebrali servítky. Jaké příspěvky jsou už takzvaně za hranou, ať každý posoudí sám. Pro představu o charakteru této diskuse jich pár připomínáme.

„Miloš Zeman v pátek dne 8. října 2021 odvolil na zámku v Lánech ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky,“ napsal Ovčáček na Twitter a stručný text doprovodil třemi fotografiemi prezidenta.

Ten na nich sedí na vozíčku, před ním je volební urna a prezident v ruce drží obálku. Pod příspěvkem se obratem začaly zobrazovat desítky reakcí, postupně jich byly už stovky. „Já po deseti pivech, když koukám na účet,“ glosoval Radek P. fotografii, na které má prezident sklopenou hlavu a dívá se na obálku.

Podobných posměšků se objevilo více. „Jak dlouho tam byla ta volební komise? Že měl Ovčáček dost času na naaranžování kytky na poslední fotku,“ glosovala uživatelka Dagmar Vohradská.

Řada diskutujících v reakci na podobu prezidenta na fotografiích doporučila jeho okamžitý převoz do nemocnice.

„Tohle je jasný důkaz o nemoci. Žádám vás, jako občan, umožněte lékařskou péči tomuto nemocnému muži,“ napsal diskutující Zdeněk.

„Pár let jsem dělal paliativní medicínu, živím se léta na JIP a toho, pokud nějaký lékař pošle domů, tak už jedině předfinálně. Je mi ho líto lidsky i medicínsky,“ uvedl uživatel Alexandr Slunsky. 

„Bez ohledu na to, co Miloš Zeman kdy provedl, hradní skvadra se dopouští týrání dementního člověka, který očividně neví, kdo je, kde je. Je to ubohé a nelidské. Dopřejte mu v závěru života aspoň důstojnou péči," vyzval Jiří Bezecný.

Anketa

Měl by podle vás prezident Miloš Zeman podat demisi?

96.9%
(96.9%)
3.1%
(3.1%)
Nejvíce diskutujících se pustilo do Jiřího Ovčáčka a jeho okolí za to, že prezidenta údajně zneužívají i přes špatný stav, jen aby nadále udrželi svůj vliv. „Pane Ovčáčku, je mi z Vás špatně. A teď zcela upřímně. Jak můžete, prý jako dobrý křesťan, přihlížet tomu, jak se zneužívá člověk v takovém stavu. Je to parazitování na bezmocném člověku, který by měl trávit tyto těžké chvíle se svými nejbližšími, snad rodinou. Hanba, Jiří,“ napsal Jakub Petrák.

„To, čeho se s klukama z kanclu dopouštíte, hraničí s trestnou činností. Ten chlap vypadá příšerně, patří evidentně do nemocnice, jak ostatně řekl i Zavoral, a vy ho přesto držíte zamčeného v Lánech. Tohle vám nemůže projít,“ uvedl Lukáš Valenta.

„To není dobrý. To je strašný. Prezident je na tom zdravotně evidentně špatně. Volby nevolby. At jde do nemocnice, rozhodovat se může v klidu i tam. Ale tohle už je ubohost, hlavně tý kliky okolo,“ sdělil svůj názor Jiří Táborský.

„Pane Ovčáčku, apeluji na Vaše svědomí. Potom, co jsem dnes viděla, mám pocit, že si s prezidentem jenom hrajete jako s loutkou. Vždyť tohle už hraničí s násilím na seniorech. Každý má právo na klidné stáří a možnost odejít s úctou. Ne takto! Pořád je to totiž především člověk,“ přidala se Klára Macounová.

Někteří lidé pod Ovčáčkovým příspěvkem vyjadřovali rozčarování nad tím, že Zemanova rodina nezasáhne. „Paní Zemanová, styďte se, jak necháte vláčet manžela v područí těch, kteří z něj jen čerpají výhody. O dceři se raději ani zmiňovat nebudu,“ napsal Bohuslav.

„Bože můj, proč ho proboha manželka nebo dcera nedonutí, aby se ihned vzdal náročného úřadu prezidenta České republiky,“ napsal F. Mrázek.


Autor: Karel Netolický

Černochová: Tichomir Mirkovič byl legendou a vzácným člověkem

15. dubna 2022 v 06:23

Když ve čtvrtek ve věku 93 let zemřel ve vinohradské nemocnici válečný veterán z druhé světové války Tichomír Mirkovič, na sociálních sítích na něj zavzpomínala ministryně obrany Jana Černochová (ODS).

Portlík: Jedno nové místo stojí dvě stě tisíc korun

28. února 2022 v 08:13

Od začátku letoška jsem dostal několik dotazů, kolik se nám za poslední dva roky podařilo na Praze 9 odtáhnout autovraků. Zóny to v mnohém usnadnily, takže nakonec to bylo od roku 2019 celkem 208 vozidel.

Portlík: Praha 9 plánuje vyčlenit část obecních bytů pro ukrajinské uprchlíky

27. února 2022 v 19:40

Vzhledem k četným dotazům ohledně Devítkové pomoci Ukrajině uvádím, že s kolegy plánujeme vyčlenit část obecních bytů pro rodiny ukrajinských uprchlíků a zajistit dětem místa v mateřských a základních. Pokud to bude jen trochu možné, budeme zajišťovat také...

Lepš: Bidenovo uřeknutí odkrylo karty a možná dodalo Putinovi kuráž pro útok

22. února 2022 v 16:15

Putin bohužel zopakoval svůj již vyzkoušený scénář z Gruzie (2008) a Krymu (2014) a vojensky napadl východ Ukrajiny.

Praha 6: Dnes se ve školách testovalo i rozdávalo vysvědčení

31. ledna 2022 ve 13:05

Po dnešním testování je ve školkách a školách šesté městské části 338 pozitivních žáků. 307 v ZŠ a 31 v MŠ. V případě ZŠ jde o množství žáků včetně dnešního antigenního testování. Počet se ještě může zítra změnit na základě testů PCR. V porovnání s minulými týdny již čísla významně...

Prokop: Zavrhování ANO v Praze dlouho před volbami? My se budeme rozhodovat až podle programu

28. ledna 2022 v 16:28

Baví mě všechna ta silná prohlášení denně v mediích, s kým kdo půjde nebo nepůjde po komunálních volbách do koalice. Taky se mě na to novináři ptají. Víte, my v hnutí ANO se budeme rozhodovat hlavně podle programu.

Zajíčková: Není možné, aby tu někteří doktoři svou praxí podporovali kšeftování s předpisy

20. ledna 2022 v 09:34

„Boj proti drogám ve veřejném prostoru Pětky pokračuje. Jako členka Výboru pro zdravotnictví připravuji řadu kroků souvisejících se zamezením zneužívání substituční léčby drogově závislých,“ napsala na svůj facebookový profil starostka Prahy 5 a poslankyně Renáta...

Praha 10 opravila chodník na Solidaritě

4. ledna 2022 v 16:22

Zástupci Prahy 10 nedávno převzali první zrekonstruovaný chodník od zhotovitele. Na Solidaritě se jedná o pilotní projekt městské části, která bude nově opravy chodníků financovat ze svého rozpočtu. Oprava vyšla na necelých 350 tisíc korun. Na sociálních sítích o tom informoval místostarosta Prahy...

Poslanec Havránek natočil vánoční video ke stavebnímu řízení

31. prosince 2021 ve 14:10

Středočeský poslanec Jiří Havránek (ODS) je ve Sněmovně členem rozpočtového výboru a Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj. Na konci uplynulého roku natočil vánoční video, kterým chce upozornit na přílišnou délku stavebního řízení v České republice....

Prokop: Praha chtěla zatočit s hazardem, bude ji to stát nejspíš nejen pokutu

26. prosince 2021 ve 20:52

Na prosincovém jednání pražského zastupitelstva se neřešil jenom rozpočet na rok 2022, ale opozice vládnoucí koalici Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP09 + STAN) připomněla i resty, které před sebou metropole tlačí do příštího roku. Podle magistrátní opozice zmatek vyvolává i rok a...

Skopeček: V oblasti energetiky očekávám nemalé problémy

9. listopadu 2021 v 06:51

„Krachem Bohemia Energy to nekončí. V oblasti energetiky očekávám v dalších letech nemalé problémy. Odcházíme od tradičních zdrojů, aniž bychom měli adekvátní náhradu. Ze systému emisních povolenek se stala hra spekulantů. I další části zelené politiky budou elektřinu...

Další články
Nahoru