dnes
Čtvrtek - oblacno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Otužilci si připomenou legendu a zaplavou si ve Vltavě pod Vyšehradem. Vnoříte se do řeky také?
Otužilci si zaplavou ve Vltavě v blízkosti železničního mostu. Foto: Jan Puci

Otužilci si připomenou legendu a zaplavou si ve Vltavě pod Vyšehradem. Vnoříte se do řeky také?

V neděli 23. března pořádá I. plavecký klub otužilců (I. PKO) Praha vzpomínkovou akci, která má připomenout Alfreda Nikodéma a jeho otužilecký odkaz. Zaplavat ve Vltavě si mohou i zájemci z řad veřejnosti.

Při příležitosti kulatého výročí 150 let od jeho narození se tuto neděli setkají otužilci ve 12 hodin u hrobu Alfreda Nikodéma na vyšehradském Slavíně a poté sejdou k Vltavě, kde si symbolicky zaplavou. Řeka měla dnes ráno teplotu téměř 7,5 stupně.

Anketa

Otužujete se?

33.3%
(33.3%)
66.7%
(66.7%)
U hrobu vzpomene na Alfreda Nikodéma, který se narodil 25. března 1864, ve své řeči Jan Novák, člen I.PKO a několikanásobný přemožitel kanálu La Manche ze sedmdesátých let minulého století. Na náplavce pod Vyšehradem, v místě vnoření do Vltavy, bude uspořádaná výstavka předmětů z pozůstalosti Alfreda Nikodéma.

Na otužilecké akci si může zaplavat kdokoli. Startovné se neplatí, trať si každý zvolí dle své otužilecké připravenosti. Není třeba se předem hlásit, v případě potřeby jsou k dispozici informace na telefonním čísle 606754905, případně lze napsat na email tomas-prokop@seznam.cz.

mapka-misto-srazu-a-nasledne-plavby-nahled

Místo srazu otužilců a cesty k Vltavě

 


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Další články
Nahoru