dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Otřesný příběh týrané ženy: partner ji mlátil po celém těle. Vše tvé je moje, podepiš! A rozuzlení?
Ilustrační foto: sxc.hu

Otřesný příběh týrané ženy: partner ji mlátil po celém těle. Vše tvé je moje, podepiš! A rozuzlení?

Na základě policejního vykázání pracovníci pražského Intervenčního centra kontaktovali ohroženou 45letou ženu a nabídli ji sociálně právní poradenství a psychologickou podporu. Násilnou osobou byl policií označen partner ženy, kterému bylo 50 let.

Posláním pražského intervenčního centra je pomoc a podpora osobám ohroženým domácím násilím, které se v důsledku toho ocitly v tíživé životní situaci takového rozměru, že ji nemohou zvládnout bez odborné pomoci. Kontakty a další informace o práci centra jsou na www.intervencnicentrum.cz.

Partner se na ženě dopouštěl násilí opakovaně a dlouhodobě, a to zejména pod vlivem alkoholu a drog. Partneři spolu žili ve společné domácnosti již 6 let. Nájemní smlouva byla vedena vždy na ženu.

Partner ji opakovaně vulgárně nadával, bil jí pěstmi po celém těle, zakazoval chodit do zaměstnání, snažil se ji izolovat od přátel, požadoval, aby mu podepsala, že veškerý majetek, který v bytě žena má, patří jemu.

Týraná se snažila tomuto nátlaku odolávat, následkem čehož byl muž ještě více agresivní. V bytě s ohroženou ženou bydlela také již zletilá dcera, která veškerým incidentům byla přítomná. Chtěla matce pomoci, nevěděla však, jak to má udělat.

Žena měla velký strach, násilí partnera bylo čím dál častější a stupňovalo se. Partner začal ženě vyhrožovat smrtí. Proto se žena obrátila na policii, kde popsala velmi podrobně společné soužití a uvedla, jak vypadaly jednotlivé útoky.

Čtěte také: Domácí násilí v Praze: muži si často vynucují sex 

Policie následně muže vykázala ze společného obydlí na dobu 10 dní, zakázala mu jakýkoliv kontakt se ženou a vstup do bytu. Informace, které žena policii poskytla, byly tak vážné, že se policie rozhodla násilného partnera zajistit, byla na něho uvalena vazba.

Je rozhodnuta podat žádost k soudu

Pracovníci s klientkou probrali bezpečnostní plán, nabídli jí pomoc při sepsání návrhu k soudu, kterým by se nařídil zákaz jakéhokoliv kontaktu násilné osoby s ohroženou osobou a vstupu do klientčina bytu.

Čtěte také: Smutná statistika: v Praze přibývá případů domácího násilí, loňský rok byl rekordní 

Příslušný soud do 48 hodin návrhu na zákaz kontaktu a vstupu do společného obydlí vyhověl v plném rozsahu. Klientka s Intervenčním centrem Praha nadále spolupracuje, využívá psychologické pomoci u psychologa a navštěvuje podpůrnou skupinu pro ženy, kterou toto centrum také poskytuje.

Ohrožená žena již nechce a nebude snášet partnerovo násilné chování, je rozhodnuta podat žádost k soudu, aby se návrh na zákaz kontaktu a vstupu do bytu prodloužil až na dobu 6 měsíců.

Čtěte také: Bratr skoro uškrtil nevlastní sestru i jejího syna. Domácí násilí v Praze se hodně týká třicátníků 


Další články
Nahoru