dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
3°C
Pražská politika

Otevřený dopis radním Prahy 8 ve věci odvolání ředitele ZŠ Glowackého

Předseda klubu zastupitelů ODS v Praze 8 se rozhodl kvůli nečekanému odvolání ředitele Základní školy Glowackého Miroslava Korandy (kauza „pohlavek“) poslat otevřený dopis Radě MČ Prahy 8. 

Server Pražský patriot přináší plné znění dopisu:

Vážený pane starosto, vážení členové rady,
ve středu 9. září odhlasovali zastupitelé Prahy 8 většinou jediného hlasu odvolání ředitele ZŠ Glowackého na návrh Tomáše Němečka (Osmička sobě), zastupitelé ODS a TOP 09 hlasovali proti. Rozhodující hlasy pak dodal klub KSČM. O této události informovala veřejnost i média, například iDnes a ECHO24.

Pod článkem na iDnes proběhla mezi čtenáři anketa, která zjišťovala, zda jsou či nejsou pro odvolání ředitele.  Poměr hlasů je více než výmluvný. Pro odvolání bylo 176 lidí, proti 4576! To představuje poměr 26 ku jedné a je celkem logický předpoklad, že takový názor drtivě převažuje i mezi občany Prahy 8.

Vaše koaliční rada se snaží na veřejnosti prezentovat jako maximálně respektující názory občanů. Jen v programovém prohlášení rady jsem napočítal šest zmínek o diskusi s občany, respektu k jejich postojům atd. Na webu MČ Praha 8 organizujete například hlasování o revitalizacích parků. V pořádku, tak to má být.

Máte nyní možnost ukázat, že nejde pouze o hezká prázdná slova a triky z oblasti public relations. Můžete ukázat, že Vám názor občanů Prahy 8 skutečně leží na srdci. Jde o osud člověka, který udělal pro ZŠ Glowackého maximum. Na své straně má učitele i ředitele ostatních škol v Praze 8. A jak je vidět, podpurují jej i občané.

Na svém zasedání, prosím, hlasujte proti odvolání pana ředitele. Na tento otevřený dopis neočekávám písemnou reakci. Dostatečnou odpovědí bude pro veřejnost, kolegy zastupitele i pro mne výsledek hlasování rady.


S pozdravem
Ondřej Gros, předseda klubu zastupitelů ODS


Další články
Nahoru