dnes
Neděle - skorojasno
22°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
23°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
13°C

Otevření přímého sjezdu z Jižní spojky na Chodovskou

Technická správa komunikací dokončila tento týden výstavbu nové sjízdné rampy z Jižní spojky na Chodovskou ulici. Jedná se o stavbu přímého sjezdu o celkové délce stavebních úprav 450 m a maximální šířce 6,5 m.   

Akce zahrnuje úpravu mimoúrovňové křižovatky (MÚK) Záběhlice v křížení městského okruhu (MO) a ulic Chodovská – Spořilovská a rampy z MO ve směru Štěrboholy – Barrandovský most. Součástí akce je i výstavba nových dopravně bezpečnostních prvků, dopravně navigačních zařízení, značení a portálů pro jejich umístění. Dále je součástí i nová signalizace.

„Jsem velmi rád, že i přes složité projednávání a přípravy vzniklo logické napojení Jižní spojky s Chodovskou ulicí,“ uvedl náměstek pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD) a dodává; „jde o poslední etapu akce, realizované v letech 2010 až 2017 a poslední část vyšla na necelých 50 mil. Kč.“

V roce 2010 byla zahájena 0. etapa, která zahrnovala nutná komunikační propojení na Pražský okruh. V roce 2013 byla dokončena 1. etapa, která zahrnovala rozšíření vratné větve Jižní spojka – Spořilovská.

Další krátké zprávy
Nahoru