dnes
Neděle - jasno
20°C
zítra
Pondělí - jasno
18°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
19°C
Otevření garáží pod Letnou se opět oddálilo. Kvůli výtkám při kolaudaci
Tunel Blanka si musel na otevření také počkat. Průtahy jsou i s otevřením garáží. Foto: archiv

Otevření garáží pod Letnou se opět oddálilo. Kvůli výtkám při kolaudaci

Garáže pod Letnou budou pravděpodobně otevřeny až 15. září. Původně plánované zprovoznění na začátku září oddálily výtky hygieniků a hasičů při kolaudaci. V garážích by měli získat stání také obyvatelé Prahy 7 a radnici se už hlásí zájemci. Garáže vznikly při výstavbě tunelového komplexu Blanka a mělo by se do nich vejít více než 800 automobilů. Jejich provozovatelem bude firma OK Služby Praha.

„Výtky hasičů a hygieniků, které vznesli v rámci kolaudace, mají být odstraněny do 11. září. Jakmile vydají kladné stanovisko, mohou být garáže otevřeny," řekl primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). Vedení města už nebude muset otevření projednat nebo schvalovat.

Kromě odstranění výtek je nutné podle Dolínka, aby ještě provozovatel vybavil garáže možností platit parkovné platební kartou. „Tato možnost platby musí být standardem," řekl.

Obyvatelé Prahy 7 projevili zájem o místa v garáži. Pro rezidenty by mělo být vyčleněno přes tři stovky stání. Jedno místo vyjde na 800 korun měsíčně. Radnice eviduje již 220 žádostí o místo.

Garáže měly být otevřeny už několikrát. V minulosti tomu bránily například potíže s technologiemi uvnitř stavby. Naposledy je Praha plánovala otevřít loni na podzim a kdysi se hovořilo také o termínu podzim 2015.

Původně měly být garáže otevřeny po zprovoznění Blanky, které se opozdilo o několik let. Při výstavbě tunelu vznikly garáže také na Prašném mostě. Kdy budou otevřeny, není jasné.

Cena garáží je zahrnuta v ceně tunelu. Tunel vyšel město na více než 40 miliard korun a zprovozněn byl v září 2015. Garáže mají vlastní technologická zařízení, která jsou nezávislá na zařízeních Blanky.


Na parkovišti P+R v Letňanech plaťte za parkovné prostřednictvím aplikace Moje Praha

19. dubna 2019 ve 22:27

Řidičkám a řidičům, kteří využívají parkoviště P+R v Letňanech, se usnadní parkování, jelikož mohou od nynějška pro snadné a rychlé placení za parkovné využít mobilní aplikaci Moje Praha. Parkovné tak jde jednoduše zaplatit přímo z auta a díky aplikaci mít všechny údaje o parkování pod...

Omezení dopravy na nábřeží Kpt. Jaroše – Dukelských hrdinů

19. dubna 2019 v 07:10

Od 19. do 30. dubna budou v souvislosti s výměnou kolejových oblouků tramvajové trati na křižovatce nábřeží Kapitána Jaroše a ulice Dukelských hrdinů zavedena následující dopravní opatření.

Zavedení zón placeného stání, výstavba garážového stání. Praha 13 zve na veřejné projednání

17. dubna 2019 v 09:28

Veřejné projednání se koná ve středu 24. dubna od 17 hodin v obřadní síni radnice na Slunečním náměstí.

Dlouhá a okolní ulice budou v pátek a v sobotu v noci uzavřeny

10. dubna 2019 v 09:41

Pro vjezd nerezidentů, vozů TAXI služeb a dalších smluvních přepravců budou mezi 22:00 a 3:00 hodinou uzavřeny ulice Dlouhá (od křižovatky s ul. Dušní po křižovatku s ul. Hradební), V Kolkovně, Rámová, Rybná, Masná, Kozí (od křižovatky s ul. Haštalskou po křižovatku s ul. Dlouhá). V Dušní ulici...

V úseku Vítězné náměstí – Divoká Šárka nepojedou tramvaje

10. dubna 2019 v 09:06

V sobotu 27. dubna od 8:30 do 17 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají mezi Vítězným náměstím a Divokou Šárkou.

Další články
Nahoru