dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Otevření garáží pod Letnou se opět oddálilo. Kvůli výtkám při kolaudaci
Tunel Blanka si musel na otevření také počkat. Průtahy jsou i s otevřením garáží. Foto: archiv

Otevření garáží pod Letnou se opět oddálilo. Kvůli výtkám při kolaudaci

Garáže pod Letnou budou pravděpodobně otevřeny až 15. září. Původně plánované zprovoznění na začátku září oddálily výtky hygieniků a hasičů při kolaudaci. V garážích by měli získat stání také obyvatelé Prahy 7 a radnici se už hlásí zájemci. Garáže vznikly při výstavbě tunelového komplexu Blanka a mělo by se do nich vejít více než 800 automobilů. Jejich provozovatelem bude firma OK Služby Praha.

„Výtky hasičů a hygieniků, které vznesli v rámci kolaudace, mají být odstraněny do 11. září. Jakmile vydají kladné stanovisko, mohou být garáže otevřeny," řekl primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). Vedení města už nebude muset otevření projednat nebo schvalovat.

Kromě odstranění výtek je nutné podle Dolínka, aby ještě provozovatel vybavil garáže možností platit parkovné platební kartou. „Tato možnost platby musí být standardem," řekl.

Obyvatelé Prahy 7 projevili zájem o místa v garáži. Pro rezidenty by mělo být vyčleněno přes tři stovky stání. Jedno místo vyjde na 800 korun měsíčně. Radnice eviduje již 220 žádostí o místo.

Garáže měly být otevřeny už několikrát. V minulosti tomu bránily například potíže s technologiemi uvnitř stavby. Naposledy je Praha plánovala otevřít loni na podzim a kdysi se hovořilo také o termínu podzim 2015.

Původně měly být garáže otevřeny po zprovoznění Blanky, které se opozdilo o několik let. Při výstavbě tunelu vznikly garáže také na Prašném mostě. Kdy budou otevřeny, není jasné.

Cena garáží je zahrnuta v ceně tunelu. Tunel vyšel město na více než 40 miliard korun a zprovozněn byl v září 2015. Garáže mají vlastní technologická zařízení, která jsou nezávislá na zařízeních Blanky.


Další články
Nahoru