dnes
Neděle - skorojasno
4°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
4°C
Otevření garáží pod Letnou se opět oddálilo. Kvůli výtkám při kolaudaci
Tunel Blanka si musel na otevření také počkat. Průtahy jsou i s otevřením garáží. Foto: archiv

Otevření garáží pod Letnou se opět oddálilo. Kvůli výtkám při kolaudaci

Garáže pod Letnou budou pravděpodobně otevřeny až 15. září. Původně plánované zprovoznění na začátku září oddálily výtky hygieniků a hasičů při kolaudaci. V garážích by měli získat stání také obyvatelé Prahy 7 a radnici se už hlásí zájemci. Garáže vznikly při výstavbě tunelového komplexu Blanka a mělo by se do nich vejít více než 800 automobilů. Jejich provozovatelem bude firma OK Služby Praha.

„Výtky hasičů a hygieniků, které vznesli v rámci kolaudace, mají být odstraněny do 11. září. Jakmile vydají kladné stanovisko, mohou být garáže otevřeny," řekl primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). Vedení města už nebude muset otevření projednat nebo schvalovat.

Kromě odstranění výtek je nutné podle Dolínka, aby ještě provozovatel vybavil garáže možností platit parkovné platební kartou. „Tato možnost platby musí být standardem," řekl.

Obyvatelé Prahy 7 projevili zájem o místa v garáži. Pro rezidenty by mělo být vyčleněno přes tři stovky stání. Jedno místo vyjde na 800 korun měsíčně. Radnice eviduje již 220 žádostí o místo.

Garáže měly být otevřeny už několikrát. V minulosti tomu bránily například potíže s technologiemi uvnitř stavby. Naposledy je Praha plánovala otevřít loni na podzim a kdysi se hovořilo také o termínu podzim 2015.

Původně měly být garáže otevřeny po zprovoznění Blanky, které se opozdilo o několik let. Při výstavbě tunelu vznikly garáže také na Prašném mostě. Kdy budou otevřeny, není jasné.

Cena garáží je zahrnuta v ceně tunelu. Tunel vyšel město na více než 40 miliard korun a zprovozněn byl v září 2015. Garáže mají vlastní technologická zařízení, která jsou nezávislá na zařízeních Blanky.


V pondělí začne oprava povrchu ve Vršovické

16. listopadu 2018 ve 14:43

V pondělí 19. listopadu zahájí Technická správa komunikací práce na obnově povrchu Vršovické ulice v úseku Kodaňská – Bělocerkevská obou směrech. Jedná se o odfrézování starého a položení nového povrchu komunikace v délce 100 metrů v celé její šíři.  

V úterý začne oprava Novodvorské ulice na kruhovém objezdu

15. listopadu 2018 v 10:31

V úterý 20. listopadu zahájí Technická správa komunikací práce na stavebních úpravách okružní křižovatky Chýnovská – Novodvorská v Praze 12. Jedná se o první část souvislé údržby Novodvorské ulice, která bude pokračovat na jaře příštího roku. Až do 15. prosince musí řidiči počítat s omezeným...

Florenc B: Oprava výtahu omezí přístup imobilních osob do vestibulu metra

15. listopadu 2018 v 08:27

Z důvodu plánované opravy osobního výtahu mezi vestibulem a ulicí dojde od úterý 20. listopadu do odvolání, pravděpodobně do 22. listopadu, k dočasnému omezení přístupu imobilních osob ve stanici metra B – Florenc.

Noční uzavření tunelů

12. listopadu 2018 ve 14:53

Tunely Brusnický a Dejvický budou z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie uzavřeny vždy v noci od 14. listopadu od 23 hodin do 18. listopadu do 5 hodin.

Nové stromy, keře a více místa na parkování v Belušově

11. listopadu 2018 v 08:41

Ve čtvrtek 8. listopadu bylo v Bellušově ulici v Praze 13 vysázeno 57 nových stromů – javory, duby letní a habry. Některé z původních stromů musely být vykáceny v souvislosti s rozšířením parkovacích míst v této ulici, teď už je však nahradily stromy nové, které jsou doplněny o 336 ks keřů a...

Uzavření Strahovského tunelu

8. listopadu 2018 ve 12:12

Z důvodu prohlídky tunelu bude uzavřen v těchto termínech:

Tunel Mrázovka se bude v noci čistit

8. listopadu 2018 ve 12:08

Z důvodu čištění kamer bude tunel Mrázovka uzavřen od soboty 10. listopadu od 23 hodin do neděle 11. listopadu do 5 hodin.

Řidičský průkaz si musí do konce roku vyměnit ještě 30 procent řidičů

7. listopadu 2018 ve 13:33

Řidičský průkaz si letos vyměnilo zatím 514 tisíc řidičů. Pro nový doklad si tak přišlo 70 % motoristů, 140 tisíc lidí výměna dokladu ještě čeká.

Další články
Nahoru