dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Open Square: Dotýkejte se, poslouchejte, hrajte, navštivte běžně nepřístupná zákoutí
Foto: opensquare.cz

Open Square: Dotýkejte se, poslouchejte, hrajte, navštivte běžně nepřístupná zákoutí

Na náměstí Jana Palacha proběhne v sobotu 18. října od 10 do 18:30 hodin první ročník festivalu Open Square – Otevřené Palachovo náměstí. Jeho smyslem je představit významné kulturní a akademické instituce, které zde sídlí. Filharmonii, uměleckoprůmyslové muzeum, filozofickou fakultu a institut plánování a rozvoje.

Bohatý program je připraven v prostorách zúčastněných institucí i přímo na Palachově náměstí. Výstavy, přednášky, workshopy, prezentace studijních oborů, koncerty, komentované prohlídky s urbanisty (urban walks) či panelové diskuse završí večerní koncert České filharmonie ve Dvořákově síni Rudolfina. Vstup na všechny pořady bude se slevou nebo zdarma.

„Česká filharmonie se chce během dne otevřených dveří v rámci projektu Open Square představit jako místo pro všechny, kteří mají rádi umění bez jakýchkoliv předsudků a pro které je jediným opravdovým kritériem umělecké produkce kvalita,”  říká David Mareček, generální ředitel České filharmonie.

Program festivalu je zde

„Během kreativních workshopů, které budou probíhat celý den, si lidé vyzkouší, že s hudbou a nástroji si lze opravdu doslova hrát, nejen pasivně poslouchat,” dodává. Návštěvníci si mimo jiné při komentovaných prohlídkách projdou všechna zákoutí nově opravené budovy Rudolfina.

Část programu Open Square se bude odehrávat ve veřejném prostoru. Cílem těchto aktivit je upoutat pozornost návštěvníků na velký urbanistický význam Palachova náměstí pro pražské centrum.


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru