Dnes Středa - polojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 10°C
Středa 17. 4. 2024
Svátek má Rudolf
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský životSetkání

Otevřeně o Praze: Debata o Praze bez motorů

22. 2. 2023
Organizace Open House Praha pořádá ve spolupráci s centrem Krenovka společnosti Sudop Real nový cyklus debat Otevřeně o Praze, který se zaměří na témata spojená s rozvojem města. Ve středu 22. února od 18 hodin se v Krenovce v prostorách Čítárny Unijazz uskuteční debata o nemotorové dopravě.

Akce nazvaná Vpřed i bez motorů se zaměří na současné možnosti pohybu po Praze pěšky a na kole. Pozornost bude věnována i překážkám, na které mohou lidé při využívání jiné než motorové dopravy narazit.

Nový debatní formát, který by měl pravidelně každý měsíc otevírat témata týkající se rozvoje Prahy, navazuje na dlouhodobou spolupráci obou hlavních organizací.

„Prostory Krenovky jsme v minulosti již několikrát otevřeli veřejnosti v rámci festivalu Open House Praha, aby se lidé mohli seznámit s projektem nově vznikajícího kulturního centra. Těší nás, že můžeme spojit síly i nyní a společně pozvat Pražany na debatu, která je jedním z řady pestrých programů odehrávajících se v nově zrekonstruované budově,“ říká Klára Veselá, ředitelka Open House Praha.

Program určený především pražské veřejnosti bude sestávat ze tří bloků. Úvodní část bude věnována seznámení s problematikou, následovat bude moderovaná debata čtyř panelistů a večer zakončí blok určený dotazům veřejnosti. Mezi panelisty debaty bude Jarmila Johnová, spoluzakladatelka Pěšky městem, Zuzana Poláková ze spolku AUTOmat – Laboratoř udržitelného urbanismu, Matěj Michalk Žaloudek, architekt a člen zastupitelstva Prahy 3 za Stranu zelených a Rozálie Kašparová, urbanistka z Kanceláře veřejného prostoru IPR Praha.

Vstupenky na debatu Otevřeně o Praze: Vpřed i bez motorů lze zakoupit prostřednictvím GoOut.net.Autor: Hla

Slavnostní umístění pamětních tabulek

Dnes v 11:56

Praha 6 zve na slavnostní umístění pamětní tabulky Poslední adresa staviteli a účastníkovi III. odboje Jaroslavu Klabíkovi na domě v ulici Milady Horákové 115/107 v Praze 6 u příležitosti výročí jeho úmrtí.

Praha 1 poděkovala pracovníkům školství

Dnes v 11:51

Muziky, tance, vybraných pochoutek i výhledů na historické centrum metropole si užívali účastníci plavby pro zaměstnance škol, kterou v pondělí 15. dubna zorganizovala radnice Prahy 1.

První jarní košt

Dnes v 09:07

Vítání jara se sklenkou v ruce v sobotu 20. dubna na náplavce v Praze 2.

Praha 14 zahájila sběr věcí pro Swap

Dnes v 08:33

Dnes začíná sběr oblečení a knih pro Swap, který proběhne 25. dubna před metrem Rajská zahrada v rámci Den Země a Reuse den Prahy 14.

Hostivařský session v Karolíně

Dnes v 08:24

Hostivařský session v Karolíně se koná ve čtvrtek 18. dubna.

Přileťte na koštěti do Žlutých lázní a oslavte Čarodějnice

Dnes v 08:13

V úterý 3????.dubna se od ???????? hodin otevře areál Žlutých lázní a promění se v místo plné zábavy pro celou rodinu. Těšit se můžete na čarodějnické dobroty z grilu, opékání špekáčků, pouťové atrakce pro malé i velké i pálení čarodějnic a zpívání...

Praha 6 vyhlásila výběrová řízení na obsazení pracovních pozic

Včera ve 22:47

Praha 6 vyhlašuje výběrové řízení na obsazení různých pracovních pozic na úřadu městské části. Aktuálně se obsazuje pozice přestupkářů, referenta registrace vozidel nebo referenta dopravních prostředků.

Dubnová vycházka s Prahou 6

Včera ve 21:06

Dubnová vycházka Středem Hanspaulky se koná 22. dubna od 16 hodin, sraz je proti zastávce tramvaje Na Pískách na nároží ulic Evropská a Na Pískách.

Den Země v Centrálním parku

Včera v 19:16

Na tradiční oslavu Dne Země v Centrálním parku, která bude zahájena společnou výsadbou dubu na loučce poblíž hřiště Sova, zve v úterý 23. dubna radnice Prahy 13.

Praha 9 i letos ocení své občany

Včera ve 12:01

Už od roku 2010 oceňuje Praha 9 ty své občany, kteří svůj život, působení a dílo spojili s městskou částí, s konkrétní oblastí jejího rozvoje, s jejími proměnami nebo přispěli k jejímu zviditelnění a pozitivní prezentaci. Toho, kdo by měl čestnou cenu dostat, navrhují sami obyvatelé deváté městské...

E-zápis do mateřinek v Praze 4

Včera v 11:48

Zápis dětí do mateřských škol (MŠ) probíhá letos elektronickou formou na https://zapisdoms-praha4.praha.eu. V aplikaci rodiče najdou seznam MŠ zřizovaných MČ Praha 4, popis a možnosti generování přihlášek a další dokumenty. Generování přihlášek je možné od poloviny dubna. Více informací na...

Káranský vodovodník zve na cyklojízdu, výlet pro pěší a prohlídku úpravny vody

Včera v 10:02

Pražské vodovody a kanalizace připravily pro fanoušky vodárenství, cyklistiky a pěší turistiky sportovně charitativní akci pod názvem Káranský vodovodník. Akce proběhne v sobotu 18. května 2024 v Káraném od 10 do 17 hodin. Její součástí je cyklojízda, výlet pro pěší, prohlídka Úpravny vody Káraný...

Praha 9: Čarodějnice na Kolčavce

Včera v 09:27

Praha 9 zve na Čarodějnice v úterý 30. dubna od 15 do 20 hodin na louku před pivovarem Nad Kolčavkou v Libni.

Další články
Nahoru