Dnes Úterý - zatazeno 6°C
Zítra Středa - obcasny-dest 10°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražský životSetkání

Otevřeně o Praze: Debata o Praze bez motorů

22. 2. 2023
Organizace Open House Praha pořádá ve spolupráci s centrem Krenovka společnosti Sudop Real nový cyklus debat Otevřeně o Praze, který se zaměří na témata spojená s rozvojem města. Ve středu 22. února od 18 hodin se v Krenovce v prostorách Čítárny Unijazz uskuteční debata o nemotorové dopravě.

Akce nazvaná Vpřed i bez motorů se zaměří na současné možnosti pohybu po Praze pěšky a na kole. Pozornost bude věnována i překážkám, na které mohou lidé při využívání jiné než motorové dopravy narazit.

Nový debatní formát, který by měl pravidelně každý měsíc otevírat témata týkající se rozvoje Prahy, navazuje na dlouhodobou spolupráci obou hlavních organizací.

„Prostory Krenovky jsme v minulosti již několikrát otevřeli veřejnosti v rámci festivalu Open House Praha, aby se lidé mohli seznámit s projektem nově vznikajícího kulturního centra. Těší nás, že můžeme spojit síly i nyní a společně pozvat Pražany na debatu, která je jedním z řady pestrých programů odehrávajících se v nově zrekonstruované budově,“ říká Klára Veselá, ředitelka Open House Praha.

Program určený především pražské veřejnosti bude sestávat ze tří bloků. Úvodní část bude věnována seznámení s problematikou, následovat bude moderovaná debata čtyř panelistů a večer zakončí blok určený dotazům veřejnosti. Mezi panelisty debaty bude Jarmila Johnová, spoluzakladatelka Pěšky městem, Zuzana Poláková ze spolku AUTOmat – Laboratoř udržitelného urbanismu, Matěj Michalk Žaloudek, architekt a člen zastupitelstva Prahy 3 za Stranu zelených a Rozálie Kašparová, urbanistka z Kanceláře veřejného prostoru IPR Praha.

Vstupenky na debatu Otevřeně o Praze: Vpřed i bez motorů lze zakoupit prostřednictvím GoOut.net.Autor: Hla

V Letňanech půjdou prvňáčci k zápisu

Dnes ve 14:49

Zápis do 1. ročníku základních škol pro školní rok 2023/2024 v Letňanech se bude konat v pondělí 3. dubna od 13 do 18 hodin a v úterý 4. dubna od 13 do 17 hodin.

S Euroklíčem na bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách v Evropě

Dnes v 11:14

S pomocí Euroklíče se dostane osoba se zdravotním postižením nebo rodiče/pěstouni pečující o dítě do 3 let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách, metru, čerpacích stanicích ve většině států Evropy. Euroklíč si mohou obyvatelé Prahy 13 vyzvednout...

Praha 2 zve na Modré Pondělí u Ludmily

Dnes v 10:48

Mazanec a čaj, atrakce pro děti, velikonoční dekorace. Praha 2 zve na Modré pondělí u Ludmily. Oslavu Velikonoc zahájí starostka Alexandra Udženija v 15 hodin, v 15:15 se můžete těšit na mazanec a čaj.    

Jarní botanická burza Na Slupi

Dnes v 09:28

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pořádá v pátek 21. dubna v 10:00 až 14:00 hodin burzu, které se zúčastní zejména drobní pěstitelé specialisté.

Ukliďme Jižní Město. Praha 11 se připojí k tradiční akci

Dnes v 08:30

Praha 11 se tento týden připojí k celonárodní akci Ukliďme Česko. Hlavním úklidovým dnem akce bude sobota 1. dubna.

Vycházky, hudba i výlet. Dvojka pro přátele kultury zve na akce

Včera v 10:31

Tipy na akce v Praze 2, hudbu, výtvarné umění, literaturu nebo divadlo nabízí klub Dvojka pro přátele kultury.

V Praze 9 se bude podruhé uklízet

Včera v 10:24

Minulý týden proběhla v Praze 9 akce Pojďme spolu Uklidit Devítku. Druhý termín úklidu se koná první dubnový den od 9 hodin. Sraz je u Holetu Ivka. Radnice dodá pytle a rukavice a odveze odpad.

Základní škola Norbertov má vlastní školní hřiště

Včera v 09:23

Žáci ze základní školy Norbertov v Praze 6 se dočkali vlastního školního hřiště. Loni tato střešovická škola oslavila 130 let od svého založení, po celou dobu své historie však hřiště neměla. To se slavnostně otevřelo až minulý týden.

Praha 4: Blíží se termín splatnosti poplatku ze psů za rok 2023

Včera v 08:52

Odbor finanční správy Prahy 4 upozorňuje držitele psů na splatnost místního poplatku ze psů v roce 2023. Poplatek je splatný bez vyměření předem, složenky na místní poplatek se nerozesílají.

Radnice odstraní suché a poškozené dřeviny, nahrazeny budou novou výsadbou

Včera v 08:23

V současném končícím období vegetačního klidu přistoupí radnice Prahy 11 k pěstebním opatřením zahrnujícím kácení zejména suchých a poškozených dřevin, které jsou na svých stanovištích neperspektivní a hlavně nebezpečné.

Výstavu Jen tak najdete na radnici do konce března

26. března 2023 v 07:52

Výstavu fotografií autorek Vlasty Vobecké, Slávky Matouškové a Zuzany Janečkové s názvem Jen tak najdete do konce měsíce na radnici Prahy 11.

Veletrh: Starožitnosti jako investice

24. března 2023 v 10:56

Asociace starožitníků pořádá na Novoměstské radnici v Praze 2 již 48. veletrh starožitností Antique. Ve dnech 20. – 23. dubna několik desítek starožitníků představí to nejzajímavější ze své nabídky.

Dvojka kulturní. Radnice spustila novou facebookovou stránku

24. března 2023 v 10:20

Hudba, divadlo, literatura, výtvarné umění. Nová facebooková stránka nabídne nejrůznější tipy, kam v Praze 2 vyrazit za kulturou.

Další články
Nahoru