Dnes Středa - jasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Lifestyle / ZdravíVíkendZpravodajství

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

3. 12. 2022
Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Den otevřených dveří začíná v 10 hodin prezentacemi projektů studentských týmů. Ve vestibulu najdete závodní formuli z dílny týmu Formula Student CTU CarTech, kterou studenti s použitím mnoha nových technologií sami vyvinuli. Můžete se jich zeptat na vývoj, stavbu formule nebo výsledky v mezinárodních soutěžích, kterých se tým pravidelně účastní.

Letošní čtrnáctá verze studentské formule je výjimečná tím, že poprvé je spalovací motor doplněný elektrickým pohonem, a formule se tak zařadila mezi hybridní vozy.

Další studentský tým CTU Space Research, který se zabývá návrhem, testováním a stavbou vysoce výkonných raket, předvede ukázky kosmických technologií. Fanoušci letadlové techniky si mohou prohlédnout modely soutěžních letadel studentského týmu Chicken Wings CTU.

O široké nabídce studijních oborů, odborných profilacích bakalářského studia i uplatnění absolventů se návštěvníci dozví na přednášce proděkana pro pedagogiku doc. Ing. Jana Řezníčka, CSc., která začíná v 11 hodin. Po diskuzi promluví zástupci studentů o životě a všech aktivitách, na kterých se studenti mohou podílet. Na závěr si zájemci budou moci vybrat exkurzi do fakultních laboratoří.

Komentované prohlídky s ukázkami některých procesů proběhnou v Laboratoři mechaniky tekutin a termodynamiky, včetně aerodynamického tunelu. Na výběr bude dále návštěva Laboratoře konstruování a částí strojů s ukázkou zakladače pro vnitřní detektor Atlas/CERN, automatizované přípravy balené sazby stromků a 3D tiskárna celých budov. Jiní zájemci si mohou prohlédnout Laboratoř mechatroniky, Laboratoř pevnosti a pružnosti nebo Laboratoře svářečských technologií. A připravují se další ukázky ze světa techniky pro 21. století.

Otevírá se v sobotu 3. prosince od 10 hodin na adrese Technická 4, Praha 6.


Autor: Alo

Plavecké závody O pohár MČ Praha 1

Dnes v 09:31

Tradiční plavecké závody O pohár MČ Praha 1 se uskuteční v sobotu 7. října od 14:00 hodin v bazénu Tyršova domu.

Praha 1 prodlouží ubytování ukrajinským uprchlíkům

Včera v 18:03

Radní Prahy 1 v úterý odsouhlasili prodloužení nájmu ubytovacích prostor pro ukrajinské občany, kteří uprchli před ruskou agresí.

Zámek Veleslavín i jeho park se otevřou veřejnosti

Včera v 11:43

V rámci Dne architektury si lidé mají možnost v sobotu a neděli 30. září a 1. října prohlédnout i zámek Veleslavín na Praze 6. Dny architektury jsou v posledních letech prakticky jedinou příležitostí, kdy lze park i zámek navštívit.

Na veletrhu EXPO REAL v Mnichově se společně představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj

Včera v 09:25

Na jednom z nejvýznamnějších investičních veletrhů světa, EXPO REAL v Mnichově, se prezentují desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí. Letos, podobně jako v předešlých letech, se ve společné expozici představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj. Jejich společná expozice s názvem Czech Cities...

Břevnovské posvícení 2023

Včera v 08:31

V pátek 6. října odpoledne bude u Břevnovského kláštera v provozu většina stánků, pouťové atrakce a večer se koná diskotéka a v sobotu 7. října začne od rána pravé posvícení. Ve stáncích si budete moci zakoupit pečená žebra, sýry, řeznické speciality, bramborové placky, burgery, šašlik, palačinky...

Nedělní varhanní hudba

Včera v 07:56

V neděli 1. října můžete slyšet poslední z koncertů z cyklu Nedělní varhanní hudba.

Další články
Nahoru