Dnes Sobota - prehanky-dest 12°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 13°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Lifestyle / ZdravíVíkendZpravodajství

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

3. 12. 2022
Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Den otevřených dveří začíná v 10 hodin prezentacemi projektů studentských týmů. Ve vestibulu najdete závodní formuli z dílny týmu Formula Student CTU CarTech, kterou studenti s použitím mnoha nových technologií sami vyvinuli. Můžete se jich zeptat na vývoj, stavbu formule nebo výsledky v mezinárodních soutěžích, kterých se tým pravidelně účastní.

Letošní čtrnáctá verze studentské formule je výjimečná tím, že poprvé je spalovací motor doplněný elektrickým pohonem, a formule se tak zařadila mezi hybridní vozy.

Další studentský tým CTU Space Research, který se zabývá návrhem, testováním a stavbou vysoce výkonných raket, předvede ukázky kosmických technologií. Fanoušci letadlové techniky si mohou prohlédnout modely soutěžních letadel studentského týmu Chicken Wings CTU.

O široké nabídce studijních oborů, odborných profilacích bakalářského studia i uplatnění absolventů se návštěvníci dozví na přednášce proděkana pro pedagogiku doc. Ing. Jana Řezníčka, CSc., která začíná v 11 hodin. Po diskuzi promluví zástupci studentů o životě a všech aktivitách, na kterých se studenti mohou podílet. Na závěr si zájemci budou moci vybrat exkurzi do fakultních laboratoří.

Komentované prohlídky s ukázkami některých procesů proběhnou v Laboratoři mechaniky tekutin a termodynamiky, včetně aerodynamického tunelu. Na výběr bude dále návštěva Laboratoře konstruování a částí strojů s ukázkou zakladače pro vnitřní detektor Atlas/CERN, automatizované přípravy balené sazby stromků a 3D tiskárna celých budov. Jiní zájemci si mohou prohlédnout Laboratoř mechatroniky, Laboratoř pevnosti a pružnosti nebo Laboratoře svářečských technologií. A připravují se další ukázky ze světa techniky pro 21. století.

Otevírá se v sobotu 3. prosince od 10 hodin na adrese Technická 4, Praha 6.


Autor: Alo

Reuse neděle v Praze 6

Dnes v 07:52

Dát věcem druhou šanci můžete v neděli 2. června od 11 do 18 hodin na Vítězném náměstí.

Žižkovské mezidvorky 2024

Dnes v 06:31

Třináctý ročník multižánrového sousedského festivalu v sobotu 25. května od 13 hodin. Těšit se můžete na staronové, ale i zbrusu nové účastníky, nové dvorky k prozkoumání, bohatý program, setkání s místními umělci a výtvarníky a dalšími zajímavými lidmi...

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

Včera ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Včera v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

Přijďte si s námi zahrát. Nedělní open air koncert

Včera ve 12:30

Devátý ročník open air koncertu s názvem Přijďte si s námi zahrát v neděli 26. května na Střeleckém ostrově.

Praha 2: Nusle dětem

Včera v 11:44

Akce pro děti se koná v sobotu 1. června v parku za školou Křesomyslova. začíná se v 11 hodin.

Dobročinnej Blešák v Praze 10

Včera v 09:02

Přijďte si nakoupit stylové kousky a oživte udržitelně svůj šatník. Letos můžete podpořit organizaci Nedoklubko. Tato nezisková organizace pomáhá rodičům předčasně narozených dětí a neonatologickým oddělením v České republice již od roku 2002.

Dětský den plný sportu s Prahou 4 na Spořilově

Včera v 09:02

V sobotu 1. června se na Roztylském náměstí na Spořilově od 15 hodin uskuteční tradiční Dětský den plný sportu s Prahou 4. V rámci sportovně-zábavného odpoledne budou připraveny soutěže pro školáky a předškoláky a další zájmové či kulturní aktivity.

Další články
Nahoru