dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Otevírá se víceúčelový Greyhound Park Motol. Nabídne chrtí dostihy i jízdu na elektro-formulích
V Motole se bude chodit na chrtí dostihy. Foto: Greyhound Park Motol

Otevírá se víceúčelový Greyhound Park Motol. Nabídne chrtí dostihy i jízdu na elektro-formulích

Čerstvě otevřený sportovní areál Greyhound Park Motol bude sloužit více druhům sportů a zábavy. Sportovní plocha je tvořena asfaltovým závodním oválem, pískovým závodním oválem a travnatým hřištěm. Asfaltová závodní dráha je vyprojektována pro víceúčelové využívání, například odrážedla, šlapací go – karty, cyklistická kola, in-line brusle, či třeba elektrické motokáry.

„Pořídili jsme dodávku elektro-formulí z Velké Británie,“ usmívá se Zdenek Grondol, předseda představenstva společnosti Czech international, která areál za 350 milionů korun postavila.

Písková závodní dráha je určena pro chrtí dostihový sport, a je vybavena australskými závodními technologiemi, jaké je možno spatřit v Americe nebo v Austrálii. Osmikomorové startovací boxy jsou v Evropě unikátem, protože na starém kontinentu fungují v dostizích chrtů jen boxy se šesti komorami.

Psí sportovci mají připraveno exkluzivní zázemí v objektu budovy. Je tu klimatizovaný racing paddock s kójemi, samostatná místnost se sprchami, šatna pro přípravu chrtů k závodu, kout s roštem a miskami pro sportovní nápoje, také prostor s regály pro ručníky a masážní olejíčky a místnost pro veterináře.

Chrtí dostihy se v Praze běhaly před druhou světovou válkou na Letné. V současnosti kromě Motolu jiná dráha pro psí závody v Praze není. Na tento druh zábavy se doposud muselo do Kolína a Mladé Boleslavi. Chrti běhají při dostizích 300, 500 a 700 metrů.

Závody zatím bez vstupného

Uvnitř asfaltového sportovního oválu v Greyhound Park Motol je travnatá plocha, která může sloužit míčovým hrám. Sportovci mají připraveno zázemí v šatnách a sprchách v objektu budovy s tribunou.

greyhound-park-motol-mapa

Kde najdete Greyhound Park Motol

„Prakticky každý víkend se zde budou konat závody, zatím bez vstupného a vždy budou doplněné zábavou pro děti. Již jsme tu uspořádali například ´mazlení s chrty´, a to bylo pro děti hodně atraktivní,“ sděluje Zdenek Grondol.

O stravování se postarají dvě restaurace. K areálu se dá bez problémů dopravit tramvajemi z centra (linky 9,10 – zastávka Poštovka), ale i vlastním autem. V podzemí budovy jsou totiž dvě stovky garážových stání.


Další články
Nahoru