dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Pražská politika

Otevírá se další komunitní zahrada

V Praze v současnosti funguje zhruba desítka komunitních zahrad, v kterých si lidé mohou vypěstovat zeleninu a bylinky. Pronájem záhonku, včetně možnosti využívat zahradnické náčiní, vodu na zalévání a účastnit se společných akcí v zahradě, vyjde na několik stovek korun za sezonu.

Další zahrada Smetanka se otevře tuto sobotu přímo na Vinohradech, asi deset minut chůze od Václavského náměstí. Nová zahrada na rohu ulic Italská a Na Smetance vzniká na místě nevyužívaných a zanedbaných volejbalových hřišť, které si od městské části pronajal spolek místních lidí Zelená zahrada Smetanka.

 Pronájem jednoho „záhonku“, který bude tvořit dřevěná nádoba se zeminou o rozloze jeden metr čtvereční, bude činit od 850 korun za sezonu. V ceně je voda na zalévání, občerstvení ve společné klubovně, přístup na sportoviště, které je v areálu, a na akce pořádané v zahradě.

Za nižší poplatek se mohou do klubu zapojit i lidé, kteří nechtějí nic pěstovat. „Nabízíme různé formy členství – jak pro místní, kteří se budou pilně starat o svůj záhonek, tak pro ty, kdo se spíše chtějí účastnit aktivit zahrady a poznat své sousedy,“ uvedla pro ČTK šéfka spolku Monika Ladmanová.


Další články
Nahoru