Dnes Sobota - polojasno 12°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 12°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Osvěžení v Praze 6 zajistí mlhopítka od PVK a stínící plachty
Na osmi místech v Praze 6 se lidé mohou osvěžit pitnou vodou z nově nainstalovaných mlžítek a mlhopítek. Foto: P6

Osvěžení v Praze 6 zajistí mlhopítka od PVK a stínící plachty

Celkem na osmi místech v Praze 6 se lidé mohou osvěžit pitnou vodou z nově nainstalovaných mlžítek a mlhopítek. Šestka je do ulic nechala na léto nainstalovat ve spolupráci s PVK. K dispozici budou lidem až do září. Na léto se také rozšířil počet pískovišť, která jsou zastíněna plachtou proti přímému slunci.

„Pro instalaci mlžítek a mlhopítek jsme spolu s PVK a Institutem plánování a rozvoje vytipovali hydranty, které jsou pro tento účel strategicky vhodné a kde se pítko využije,“ říká Štěpán Barták, pověřenec pro veřejný prostor Prahy 6. Ten je mimo jiné autorem návrhu podoby tohoto osvěžovacího zařízení, kterému se říká brčko. Mlžítka a mlhopítka si Praha 6 pronajímá na sezonu od PVK a v ulicích budou až do září. Tedy v době, kdy mlžení účelově snižuje teplotu a prašnost v místě a zvyšuje vlhkost.  

Provoz a monitoring zařízení zajišťuje digitální řídící jednotka ovládaná prostřednictvím pevné radiové sítě PVK. Spotřeba vody je asi 18 litrů za hodinu. Do mlžícího zařízení pak proudí pitná voda přímo z vodovodního řadu.

Zastíněná pískoviště
Šestka také po dobrých zkušenostech z předchozích let rozšířila počet pískovišť, která zakryla zastiňovacími plachtami v místech, kde nejsou chráněny přirozeným stínem. „Letos jsme instalovali další tři, a to na hřištích v ulici K Červenému vrchu, v Tobrucké ulici a v parku Hadovka. Považujeme to za dobrý způsob, jakým trochu zpříjemnit pobyt na hřištích během horkých teplot v létě,“ říká Petr Palacký, radní pro životní prostředí a klima.

Na Šestce se lze osvěžit z mlhopítka nebo mlžítka na Hradčanské u železničního přejezdu, na Vítězném náměstí na rohu s Verdunskou ulicí, na Dědině na konci ulice Pod Cihelnou, před výstupem z metra Petřiny, na rohu ulic Na Valech a K Brusce, na rohu ulic Thákurova a Technická u NTK, v parku Hadovka u kraje dlážděné pěšiny navazující na ulici Proboštskou a na dětském hřišti v ulici Za Hanspaulkou.Autor: Alo

Malostranský hřbitov: Tanec smrti

Dnes v 09:28

Divadelní průvod, pohřeb smutku, připomínka radostí života ve stylu site-specific, která herce společně s diváky podněcuje k oslavě života, ale nezapomíná ani na lidskou smrtelnost ve čtvrtek 30. května ve 20:30.

Reuse neděle v Praze 6

Dnes v 07:52

Dát věcem druhou šanci můžete v neděli 2. června od 11 do 18 hodin na Vítězném náměstí.

Praha 6: Setkání v parku Malý Břevnov

Dnes v 07:25

Další ze série setkání představitelů šesté městské části s veřejností se uskuteční v parku na Malém Břevnově. Tématem setkání ve středu 29. května v 17 hodin bude doprava, bytová výstavba nebo kulturní akce.

Žižkovské mezidvorky 2024

Dnes v 06:31

Třináctý ročník multižánrového sousedského festivalu v sobotu 25. května od 13 hodin. Těšit se můžete na staronové, ale i zbrusu nové účastníky, nové dvorky k prozkoumání, bohatý program, setkání s místními umělci a výtvarníky a dalšími zajímavými lidmi...

Přijďte si s námi zahrát. Nedělní open air koncert

Včera ve 12:30

Devátý ročník open air koncertu s názvem Přijďte si s námi zahrát v neděli 26. května na Střeleckém ostrově.

Středověké slavnosti na Hradčanech

Včera v 09:21

Druhé Středověké slavnosti na Hradčanech v krásném prostředí parku Maxe van der Stoela nedaleko pražského hradu v Praze 6.

Kouzlo Prahy ve Vrtbovské zahradě

Včera v 09:05

Výstavu obrazů od autorky Katky Neveu – Kouzlo Prahy najdete ve Vrtbovské zahradě do 31. května.

Dobročinnej Blešák v Praze 10

Včera v 09:02

Přijďte si nakoupit stylové kousky a oživte udržitelně svůj šatník. Letos můžete podpořit organizaci Nedoklubko. Tato nezisková organizace pomáhá rodičům předčasně narozených dětí a neonatologickým oddělením v České republice již od roku 2002.

Další články
Nahoru