Dnes Úterý - obcasny-dest 28°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 3. 10. 2023
Svátek má Bohumil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Osvěžení v Praze 6 zajistí mlhopítka od PVK a stínící plachty
Na osmi místech v Praze 6 se lidé mohou osvěžit pitnou vodou z nově nainstalovaných mlžítek a mlhopítek. Foto: P6

Osvěžení v Praze 6 zajistí mlhopítka od PVK a stínící plachty

Celkem na osmi místech v Praze 6 se lidé mohou osvěžit pitnou vodou z nově nainstalovaných mlžítek a mlhopítek. Šestka je do ulic nechala na léto nainstalovat ve spolupráci s PVK. K dispozici budou lidem až do září. Na léto se také rozšířil počet pískovišť, která jsou zastíněna plachtou proti přímému slunci.

„Pro instalaci mlžítek a mlhopítek jsme spolu s PVK a Institutem plánování a rozvoje vytipovali hydranty, které jsou pro tento účel strategicky vhodné a kde se pítko využije,“ říká Štěpán Barták, pověřenec pro veřejný prostor Prahy 6. Ten je mimo jiné autorem návrhu podoby tohoto osvěžovacího zařízení, kterému se říká brčko. Mlžítka a mlhopítka si Praha 6 pronajímá na sezonu od PVK a v ulicích budou až do září. Tedy v době, kdy mlžení účelově snižuje teplotu a prašnost v místě a zvyšuje vlhkost.  

Provoz a monitoring zařízení zajišťuje digitální řídící jednotka ovládaná prostřednictvím pevné radiové sítě PVK. Spotřeba vody je asi 18 litrů za hodinu. Do mlžícího zařízení pak proudí pitná voda přímo z vodovodního řadu.

Zastíněná pískoviště
Šestka také po dobrých zkušenostech z předchozích let rozšířila počet pískovišť, která zakryla zastiňovacími plachtami v místech, kde nejsou chráněny přirozeným stínem. „Letos jsme instalovali další tři, a to na hřištích v ulici K Červenému vrchu, v Tobrucké ulici a v parku Hadovka. Považujeme to za dobrý způsob, jakým trochu zpříjemnit pobyt na hřištích během horkých teplot v létě,“ říká Petr Palacký, radní pro životní prostředí a klima.

Na Šestce se lze osvěžit z mlhopítka nebo mlžítka na Hradčanské u železničního přejezdu, na Vítězném náměstí na rohu s Verdunskou ulicí, na Dědině na konci ulice Pod Cihelnou, před výstupem z metra Petřiny, na rohu ulic Na Valech a K Brusce, na rohu ulic Thákurova a Technická u NTK, v parku Hadovka u kraje dlážděné pěšiny navazující na ulici Proboštskou a na dětském hřišti v ulici Za Hanspaulkou.Autor: Alo

Procházka: Barvitius a perly Olšanských hřbitovů

Včera v 09:39

Vydejte se v sobotu 7. října ve 14 hodin a procházku Olšanskými hřbitovy, které patří mezi největší pohřebiště v Čechách.

Praha 9 zve v říjnu do Plzeňky U Brabců

Včera v 08:49

Koncerty, soutěže, moderovaný program. Plzeňka U Brabců zve na říjnové akce.

Zítra: Svět podle Čapků

1. října 2023 v 10:52

V pondělí 2. října se od 18 hodin uskuteční v Prostě Kafe v Kodaňské ulici v Praze 10 Storytelling: Svět podle Čapků.

Nápad pro Šestku. Návrhy posílejte do konce října

30. září 2023 v 07:43

Bydlíte v Praze 6 nebo zde pracujete a máte nápad, jak život v šesté městské části zlepšit, můžete se přihlásit do Nápadu pro Šestku. Do 30 října své návrhy posílejte na adresu napadprosestku.cz.

Radnice a spolek budou na tržišti radit, jak správně kompostovat

30. září 2023 v 06:05

Na sobotu 30. září připravila radnice Prahy 10 ve spolupráci se spolkem Ekodomov poradnu k tématu kompostování.

Výstava hub na radnici

28. září 2023 ve 14:21

V obřadní síni radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí najdete výstavu hub. Od pátku 29. září do neděle 1. října si můžete nechat určit i donesené houby.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 40. týden

28. září 2023 ve 13:09

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Lovecká sezona na Kozím plácku v Praze 1

28. září 2023 v 08:49

V úterý 10. října můžete od 16 do 20 hodin přivítat podzim. Na Kozím plácku se bude šlapat zelí.

První ročník dopravního orienťáku na Šestce vzbudil velký zájem

28. září 2023 v 07:07

Praha 6 má svůj první dopravní orientační závod. Uspořádala jej po vzoru obdobných závodů v jiných městech u příležitosti Evropského týdne mobility. Na start pilotního ročníku se postavilo téměř padesát účastníků nejrůznějších věkových kategorií.

Další články
Nahoru