Dnes Neděle - skorojasno 14°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 15°C
Pondělí 17. 5. 2021
Svátek má Aneta
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Osvědčená místa v Praze, kde si zacvičit ve fitku či parku
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Ilustrační foto (2x): Visual Hunt

Osvědčená místa v Praze, kde si zacvičit ve fitku či parku

I v tak velkém městě jako je Praha můžete najít dobrá i špatná místa na pravidelný trénink, i občasnou uvolňovací partii. Někdo má raději venkovní prostory a cvičení pod širým nebem, jiní zase naopak preferují pohodlnější a přívětivější fitness studia. Kam si tedy můžete zajít zacvičit v naší jediné metropoli?

Uzavřená fitness centra, která neomrzí

V oblasti uzavřených fitness center je samozřejmá spousta zásadních výhod. Jako ta hlavní je určitě potřeba zmínit, že se nemusíte jakkoliv starat o počasí a prostředí. Ve fitness centru zkrátka vždy máte ideální podmínky pro cvičení.

A v Praze se už nemusíte omezovat vůbec. Jedním z velice oblíbených a komplexních fitness center je Fitness Vagon. Toto fitko v Praze 1 se nachází přímo v samotném centru Prahy. Nabídnout vám dokáže vše, co byste od kvalitního fitness centra očekávali. Mimo samotné fitness sekce zde můžete navštívit solárium, saunu a samozřejmostí je bar s výživovými doplňky a občerstvením.

Fitness studio je vybaveno kvalitními posilovacími stroji a trenažery značky Grünsport a Technogym, které patří do špičky ve svém oboru. K dispozici vám zde pochopitelně bude i řada kvalifikovaných trenérů.

Mimo již zmíněného Fitness Vagon pak můžeme doporučit i velice oblíbený řetězec fitness studií Fitness Factory.

Cvičení pod širým nebem bez stereotypu

hriste-visualhunt Takzvaná workout hřiště jsou ohromným fenoménem, jehož rozvoj v našich končinách nakopnul například raper Revolta. Jedná se o venkovní hřiště s konstrukcemi jak pro běžné cvičení s vlastní vahou a gymnastiku na hrazdě, kruzích a podobné.

Ale také na specifická cvičení z oboru kalisteniky, tedy ovládnutí vlastního těla. Praha má přitom titul města s největším počtem těchto hřišť a najdete jich tak opravdu několik na každou městskou čtvrť.

Výhodou venkovních hřišť je především naprostá eliminace stereotypu. Cvičení na nich lze propojit například s během na okruzích, cyklistikou či doplnit švihadlem a jinými druhy kardia. Jedinou nevýhodou je absence baru a venkovní prostředí samo o sobě. Velkou část sezony je tak buď zima, nebo naopak vedro k padnutí.


Praha 13 zve na šestý ročník Dne zdraví

10. května 2021 v 09:51

Ve středu 16. června se koná tradiční akce radnice třinácté městské části Den zdraví 2021.

Kuře na paprice pro dceru. Vaří Jan Punčochář

7. května 2021 ve 12:12

Nejoblíbenější jídlo dcery Jana Punčocháře je kuře na paprice! Ne ledajaké, ale z čerstvé papriky.

Startuje osvětová kampaň na podporu vzdělávání dětí s těžkým postižením a na podporu jejich asistentů

4. května 2021 ve 20:20

Mají právo a povinnost se vzdělávat, ale nemají možnost chodit do školy. Po změně financování speciálních škol a zrušení dotací na takzvaná podpůrná opatření, která, zahrnovala i mzdy individuálních asistentů, je vzdělávání dětí s tím nejtěžším postižením zásadně ohroženo. Mnoho dětí s těžkým...

Unikátní iMUCHA Show míří na EXPO Dubaj

28. dubna 2021 v 11:33

Velkolepá mezinárodní multimediální iMUCHA Show se na jaře roku 2022 stane součástí českého pavilonu na EXPO v Dubaji. Zařazení show do výběru exkluzivních prezentací toho nejlepšího z jednotlivých zemí v rámci prestižní a nejvýznamnější kosmopolitní výstavy svědčí o její špičkové kvalitě a...

Další články
Nahoru