dnes
Pondělí - jasno
23°C
zítra
Úterý - polojasno
25°C
pozítří
Středa - zatazeno
23°C
Osvědčená místa v Praze, kde si zacvičit ve fitku či parku
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Ilustrační foto (2x): Visual Hunt

Osvědčená místa v Praze, kde si zacvičit ve fitku či parku

I v tak velkém městě jako je Praha můžete najít dobrá i špatná místa na pravidelný trénink, i občasnou uvolňovací partii. Někdo má raději venkovní prostory a cvičení pod širým nebem, jiní zase naopak preferují pohodlnější a přívětivější fitness studia. Kam si tedy můžete zajít zacvičit v naší jediné metropoli?

Uzavřená fitness centra, která neomrzí

V oblasti uzavřených fitness center je samozřejmá spousta zásadních výhod. Jako ta hlavní je určitě potřeba zmínit, že se nemusíte jakkoliv starat o počasí a prostředí. Ve fitness centru zkrátka vždy máte ideální podmínky pro cvičení.

A v Praze se už nemusíte omezovat vůbec. Jedním z velice oblíbených a komplexních fitness center je Fitness Vagon. Toto fitko v Praze 1 se nachází přímo v samotném centru Prahy. Nabídnout vám dokáže vše, co byste od kvalitního fitness centra očekávali. Mimo samotné fitness sekce zde můžete navštívit solárium, saunu a samozřejmostí je bar s výživovými doplňky a občerstvením.

Fitness studio je vybaveno kvalitními posilovacími stroji a trenažery značky Grünsport a Technogym, které patří do špičky ve svém oboru. K dispozici vám zde pochopitelně bude i řada kvalifikovaných trenérů.

Mimo již zmíněného Fitness Vagon pak můžeme doporučit i velice oblíbený řetězec fitness studií Fitness Factory.

Cvičení pod širým nebem bez stereotypu

hriste-visualhunt Takzvaná workout hřiště jsou ohromným fenoménem, jehož rozvoj v našich končinách nakopnul například raper Revolta. Jedná se o venkovní hřiště s konstrukcemi jak pro běžné cvičení s vlastní vahou a gymnastiku na hrazdě, kruzích a podobné.

Ale také na specifická cvičení z oboru kalisteniky, tedy ovládnutí vlastního těla. Praha má přitom titul města s největším počtem těchto hřišť a najdete jich tak opravdu několik na každou městskou čtvrť.

Výhodou venkovních hřišť je především naprostá eliminace stereotypu. Cvičení na nich lze propojit například s během na okruzích, cyklistikou či doplnit švihadlem a jinými druhy kardia. Jedinou nevýhodou je absence baru a venkovní prostředí samo o sobě. Velkou část sezony je tak buď zima, nebo naopak vedro k padnutí.


Ve sbírce k charitativnímu běhu se podařilo vybrat pro nemocného Richarda 50 000 korun

17. září 2020 ve 14:04

Z pražského Výstaviště Praha včera v rámci Epi©Runu odstartovalo více než 60 závodníků a ve sbírce se podařilo vybrat přibližně 50 000 korun.

Při akci Prahy 4 Den zdraví byl zájem o prevenci

17. září 2020 ve 13:35

Věnujte „10 minut svému zdraví“, to bylo heslo veřejné akce pod názvem Den zdraví, kterou pořádala Městská část Praha 4 ve spolupráci s Thomayerovou nemocnicí (TN). Událost se konala v úterý 15. září u OC Arkády a pro účastníky byl připraven pestrý program plný prevence, vyšetření, osvěty a...

Praha 13: Víte, jak vidíte?

16. září 2020 ve 12:49

Jak jste na tom se zrakem si můžete zkontrolovat zdarma na speciálním přístroji. Testovat se bude 23. září mezi 13. a 17. hodinou před radnicí třinácté městské části na Slunečním náměstí.

Za týden se v Praze 4 koná Den zdraví

8. září 2020 v 10:43

Kontrolu znamének a diagnostiku pleti, prevenci rakoviny prsu a plic, vyšetření na šedý a zelený zákal, změření krevního tlaku, skrytého tuku v těle, CO ve vydechovaném vzduchu anebo třeba nasycení krve kyslíkem. 

Zítra se koná Den zdraví v Praze 8

8. září 2020 v 08:13

Středa 9. září od 13 do 18 hodin na prostranství mezi KD Krakov a OC Krakov.

Další články
Nahoru