Dnes Pátek - mlha 10°C
Zítra Sobota - oblacno 5°C
Pátek 26. 2. 2021
Svátek má Dorota
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Osvědčená místa v Praze, kde si zacvičit ve fitku či parku
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Ilustrační foto (2x): Visual Hunt

Osvědčená místa v Praze, kde si zacvičit ve fitku či parku

I v tak velkém městě jako je Praha můžete najít dobrá i špatná místa na pravidelný trénink, i občasnou uvolňovací partii. Někdo má raději venkovní prostory a cvičení pod širým nebem, jiní zase naopak preferují pohodlnější a přívětivější fitness studia. Kam si tedy můžete zajít zacvičit v naší jediné metropoli?

Uzavřená fitness centra, která neomrzí

V oblasti uzavřených fitness center je samozřejmá spousta zásadních výhod. Jako ta hlavní je určitě potřeba zmínit, že se nemusíte jakkoliv starat o počasí a prostředí. Ve fitness centru zkrátka vždy máte ideální podmínky pro cvičení.

A v Praze se už nemusíte omezovat vůbec. Jedním z velice oblíbených a komplexních fitness center je Fitness Vagon. Toto fitko v Praze 1 se nachází přímo v samotném centru Prahy. Nabídnout vám dokáže vše, co byste od kvalitního fitness centra očekávali. Mimo samotné fitness sekce zde můžete navštívit solárium, saunu a samozřejmostí je bar s výživovými doplňky a občerstvením.

Fitness studio je vybaveno kvalitními posilovacími stroji a trenažery značky Grünsport a Technogym, které patří do špičky ve svém oboru. K dispozici vám zde pochopitelně bude i řada kvalifikovaných trenérů.

Mimo již zmíněného Fitness Vagon pak můžeme doporučit i velice oblíbený řetězec fitness studií Fitness Factory.

Cvičení pod širým nebem bez stereotypu

hriste-visualhunt Takzvaná workout hřiště jsou ohromným fenoménem, jehož rozvoj v našich končinách nakopnul například raper Revolta. Jedná se o venkovní hřiště s konstrukcemi jak pro běžné cvičení s vlastní vahou a gymnastiku na hrazdě, kruzích a podobné.

Ale také na specifická cvičení z oboru kalisteniky, tedy ovládnutí vlastního těla. Praha má přitom titul města s největším počtem těchto hřišť a najdete jich tak opravdu několik na každou městskou čtvrť.

Výhodou venkovních hřišť je především naprostá eliminace stereotypu. Cvičení na nich lze propojit například s během na okruzích, cyklistikou či doplnit švihadlem a jinými druhy kardia. Jedinou nevýhodou je absence baru a venkovní prostředí samo o sobě. Velkou část sezony je tak buď zima, nebo naopak vedro k padnutí.


Praha 14 podpoří prevenci nádorového onemocnění prsu

10. února 2021 ve 14:37

Praha 14 vyhlásila Program prevence nádorového onemocnění prsu. O příspěvek na preventivní vyšetření – sonografické nebo mamografické, mohou zájemci žádat od 1.2. do 10. 12. 2021.

Další články
Nahoru