dnes
Čtvrtek - polojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Ostuda: Většina politiků ignoruje interpelace občanů. Přitom se řešilo třeba koupaliště Džbán
Lavice zastupitelů se při interpelacích skoro vylidnily. Foto: autorka

Ostuda: Většina politiků ignoruje interpelace občanů. Přitom se řešilo třeba koupaliště Džbán

Jak již server Pražský patriot dopoledne informoval, o dnešní jednání zastupitelstva je velký zájem. Politici nejen ze stran zastoupených v zastupitelstvu dalekosáhle mluví ke všem tématům, poslední „zastupko“ před volbami pojali jako kampaň. Nicméně při ústních interpelacích občanů zely lavice komunálních politiků, jako tradičně, opět prázdnotou.

Zůstalo jen pár stálic, které většinou zůstávaly po celé volební období. Ostatní zastupitelé se přesunuli na oběd a do kuloárů. Vyslechnout si přitom bylo co. Třeba Josef Sládek z Prahy 6 interpeloval radní Evu Vorlíčkovou a následně primátora Tomáše Hudečka (oba TOP 09). Sládek upozornil na ohrožení koupaliště Džbán.

„O Vánocích rok 2012 se pozemky bez vědomí zastupitelů a jakékoli veřejné diskuse dostaly do dražby a byly vydraženy za vyvolávací odhadní cenu 72 milionů korun jednomu zájemci developerské firmě Molepo, za kterou stojí člověk známý z toskánské aféry Petr Šikoš. Firma Molepo vzápětí zažádala o změnu územního plánu s projektem rezidenční výstavby,“ řekl.

Upozornil, že na pozemcích areálu Džbán se nachází též národní kulturní památka Hradiště Šárka a z toho titulu měl prodávající ze zákona povinnost nemovitost nabídnout přednostně k prodeji ministerstvu kultury.

„To dle vyjádření ministerstva kultury neučinil. Potom existuje zákonná možnost do tří let převod nemovitosti ze zákona zrušit. Vzhledem k povaze národní kulturní památky Hradiště Šárka to ministerstvo kultury z vlastní iniciativy neudělá. Jen silný politický zájem by mohl postoj ministerstva kultury ovlivnit,“ dodal.

Hudeček reagoval, že byl tehdy radním pro územní rozvoj, měl sílu jednoho hlasu a není se situací více obeznámen. Vorlíčková řekla, že když se problematika nedostane na městskou radu, ta se o ní nedozví. Sládek vyslovil nesouhlas. Dražbu podle něj mohlo město zrušit a odkoupit pozemky za odhadní cenu.


Autor: Anna Skálová

Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru