dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Pražské krimi

Ostuda Rusů v Praze: Při snaze maskovat opilost se mu nešikovně zasekla zadnice

Když si v úterý deset minut po druhé hodině ráno všimli policisté v Radlické ulici svižně jedoucího stříbrného SUV, netušili, jak tragikomický nádech dostane kontrola posádky auta.

Z auta vystoupil pouze spolujezdec. Jakmile jeden z policistů nakoukl do útrob vozu, měl co dělat, aby se nezačal smát. Řidiče totiž zastihl ve chvíli, kdy se snažil policisty ošálit tím, že si chtěl přesednout na zadní sedadlo a pak pravděpodobně tvrdit, že on neřídil.

K jeho smůle se „šprajcl“ mezi předními sedačkami, tedy půlkou těla na zadních sedačkách, ale druhou půlkou ještě stále vpředu.

A jelikož mu tato „finta“ nevyšla, následovala kompletní silniční kontrola, včetně orientační dechové zkoušky. Ta prokázala v dechu jednatřicetiletého řidiče více než dvě promile alkoholu.

Ještě před odjezdem na policejní stanici podrobili policisté dechové zkoušce i spolujezdce, neboť právě jemu jednatřicetiletý řidič předal klíčky od vozu, jakožto oprávněné osobě. I u tohoto dvacetiletého mladíka se zjistilo, že hojně během noci holdoval alkoholu. Zkouška prokázala téměř jeden a půl promile. Proto ho policisté upozornili, že v žádném případě nesmí usednout za volant auta a jet.

Poodjeli od místa kontroly do nedaleké boční ulice a počkali si, jestli bude mladík respektovat vyslovený zákaz. Po dvou minutách, domnívaje se, že policisté jsou již ti tam, sedl do auta a vyrazil. Stihl dojet pouze do ulice K Vodojemu, kde ho po několika desítkách metrů ti samí policisté zastavili.

Na základě výsledku dříve provedených orientačních dechových zkoušek bylo jasné, co bude následovat. Skončil ve služebním autě a byl odvezen, stejně jako jeho souputník, na policejní služebnu.

„Oběma rusky hovořícím mužům hrozí za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky trest odnětí svobody až na jeden rok,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Surovost: I takto zle můžete dopadnout, když se rozhodnete v Praze vzbudit spáče. A ještě jsou po vás žádány peníze za čepici!

6. listopadu 2017 v 09:44 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Od srpna pátrají policisté z místního oddělení Zličín po násilníkovi, který ve vestibulu stejnojmenné zastávky metra bezdůvodně napadl jednoho z cestujících. Napadený si při výstupu z vagonu všiml spícího muže na sedačce a zavolal na něj, aby vstával, že souprava je v cílové stanici a dál již...

Další články
Nahoru