dnes
Pátek - prehanky-snih
6°C
zítra
Sobota - snih
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
10°C
Ostuda Prahy: Zvířata na Karlově mostě podražila, za vyfocení s živým hadem či holubem chtějí až 100 eur
Fotografie s červeným holubem na Karlově mostě? Vzpomínka na Prahu za všechny prachy. Foto: PP

Ostuda Prahy: Zvířata na Karlově mostě podražila, za vyfocení s živým hadem či holubem chtějí až 100 eur

Procházka po Karlově mostě přináší turistům nejen krásné výhledy, ale i setkání s podvodníky, kteří tu stojí s živými zvířaty a za tuto zakázanou produkci kasírují nemalé sumy. Nezdráhají si říct v přepočtu o pár tisíc korun. 

Od jara do podzimu postává na Karlově mostě a na prostranstvích před ním muž s hadem a nabízí kolemjdoucím, aby se se zvířetem vyfotili. Následně je zkasíruje. Například ve čtvrtek odpoledne stál na Křižovnickém náměstí a během čtvrt hodiny si vydělal 1500 korun. Účtenku nevydal. V jednom případě si dokonce drze řekl o sto eur.

Uprostřed Karlova mostu stála ve stejnou dobu dvojice mužů v teplákách, kteří nabízeli focení s obarvenými holuby a větším hlodavcem. Chovali se poměrně agresivně. Muži v teplákách lidem zvířata vnucovali, některým kolemjdoucím je strkali do vlasů a na rameno. A pak hned okamžitě chtěli peníze. I tito podvodníci si řekli o sto eur. Ty jim sice nikdo nedal, ale turisti byli ochotni vytáhnout z peněženky i českou pětistovku za chvíli radosti s opeřencem.  

I když je uvedené jednání evidentně protiprávní a jde o porušení tržního řádu, během letní sezóny se s ním v centru Prahy bohužel běžně setkáte. Strážníci obdobné případy už opakovaně řešili, ale bez efektu. Vidina rychlého výdělku je evidentně silnější než obavy z hrozícího postihu.

had-karluv-most1 „Vzhledem k tomu, že toto jednání nejsou strážníci oprávnění řešit v příkazem na místě, oznamovali tuto skutečnost příslušnému správní orgánu.  Uvedené osoby byly oznámeny pro podezření z porušení tržního řádu (nabízely službu – foto s ptáky),  pořádaly produkci se zvířaty bez patřičného oznámení a dále také použily komunikaci bez povolení (zábor veřejného prostranství),“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Kontroly tržního řádu provádí pražský magistrát. Ten sice za venkovní produkci s holuby, králíky, hady a dalšími zvířaty uděluje pokuty, loni v celkové výši 15 000 korun, ale k vymýcení tohoto nešvaru to nevede. Výnos z produkce totiž směšnou výši pokut rychle pokryje.  


Praha 15: V KC Varta se koná 8. zasedání zastupitelstva

Dnes v 09:26

Zasedání Zastupitelstva MČ Praha 15 se koná 4. března od 17 hodin

Praha 15: Beseda o nové výstavbě

Včera v 09:11

Praha 15 zve občany na besedu. Ve středu 11. března bude od 17 hodin na programu téma nové výstavby v městské části.

Praha 12: V budově v budově bývalého PRIORu se koná zasedání zastupitelů

26. února 2020 v 11:22

12. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 12 se bude konat 27. února od 16 hodin v budově bývalého PRIORu, 2. patro, Sofijské náměstí, Praha 4 – Modřany.

Strategický plán Prahy 12: Slovo dostane veřejnost

25. února 2020 v 10:50

Veřejné projednání Strategického plánu rozvoje Prahy 12 se koná v úterý 17. března od 17:30 hodin ve druhém patře budovy Prior na Sofijském náměstí.

Další články
Nahoru