dnes
Pondělí - mlha
10°C
zítra
Úterý - oblacno
16°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
17°C
Ostuda Prahy: Zvířata na Karlově mostě podražila, za vyfocení s živým hadem či holubem chtějí až 100 eur
Fotografie s červeným holubem na Karlově mostě? Vzpomínka na Prahu za všechny prachy. Foto: PP

Ostuda Prahy: Zvířata na Karlově mostě podražila, za vyfocení s živým hadem či holubem chtějí až 100 eur

Procházka po Karlově mostě přináší turistům nejen krásné výhledy, ale i setkání s podvodníky, kteří tu stojí s živými zvířaty a za tuto zakázanou produkci kasírují nemalé sumy. Nezdráhají si říct v přepočtu o pár tisíc korun. 

Od jara do podzimu postává na Karlově mostě a na prostranstvích před ním muž s hadem a nabízí kolemjdoucím, aby se se zvířetem vyfotili. Následně je zkasíruje. Například ve čtvrtek odpoledne stál na Křižovnickém náměstí a během čtvrt hodiny si vydělal 1500 korun. Účtenku nevydal. V jednom případě si dokonce drze řekl o sto eur.

Uprostřed Karlova mostu stála ve stejnou dobu dvojice mužů v teplákách, kteří nabízeli focení s obarvenými holuby a větším hlodavcem. Chovali se poměrně agresivně. Muži v teplákách lidem zvířata vnucovali, některým kolemjdoucím je strkali do vlasů a na rameno. A pak hned okamžitě chtěli peníze. I tito podvodníci si řekli o sto eur. Ty jim sice nikdo nedal, ale turisti byli ochotni vytáhnout z peněženky i českou pětistovku za chvíli radosti s opeřencem.  

I když je uvedené jednání evidentně protiprávní a jde o porušení tržního řádu, během letní sezóny se s ním v centru Prahy bohužel běžně setkáte. Strážníci obdobné případy už opakovaně řešili, ale bez efektu. Vidina rychlého výdělku je evidentně silnější než obavy z hrozícího postihu.

had-karluv-most1 „Vzhledem k tomu, že toto jednání nejsou strážníci oprávnění řešit v příkazem na místě, oznamovali tuto skutečnost příslušnému správní orgánu.  Uvedené osoby byly oznámeny pro podezření z porušení tržního řádu (nabízely službu – foto s ptáky),  pořádaly produkci se zvířaty bez patřičného oznámení a dále také použily komunikaci bez povolení (zábor veřejného prostranství),“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Kontroly tržního řádu provádí pražský magistrát. Ten sice za venkovní produkci s holuby, králíky, hady a dalšími zvířaty uděluje pokuty, loni v celkové výši 15 000 korun, ale k vymýcení tohoto nešvaru to nevede. Výnos z produkce totiž směšnou výši pokut rychle pokryje.  


Úřad městské části Praha 6 omezí provoz

Dnes v 10:17

Z důvodu voleb do Senátu PČR bude v pátek 2. a 9. října omezen provoz budovy Úřadu městské části Praha 6, včetně detašovaných pracovišť.

Praha 13 upozorňuje na zákaz vstupu do údolí Motolského potoka

26. září 2020 v 11:21

Až do konce října je ve vybraných dnech od 19 do 7 hodin ráno následujícího dne uzavíráno údolí Motolského potoka z důvodu plánovaného odstřelu prasete divokého.

Praha 8 ušetří osm milionů na energiích, nakoupila je na komoditní burze

26. září 2020 v 08:26

Praha 8 a její příspěvkové organizace sníží v příštích dvou letech náklady na energie o 8 milionů korun. Plyn byl nakoupen v srpnu a elektřinu o měsíc později na Českomoravské komoditní burze Kladno za ceny, které jsou v průměru o 31 procent nižší než letošní. V rámci centrálního nákupu elektřiny...

Volby: Telefonní čísla pro hlasování doma do přenosné volební schránky

24. září 2020 v 09:05

Ve dnech 2. a 3. října a v případě druhého kola ve dnech 9. a 10. října 2020 se v Praze uskuteční ve třech volebních obvodech volby do Senátu Parlamentu České republiky. Voličům v nařízené karanténě nebo izolaci je podle v srpnu schváleného zákona umožněno hlasovat u drive-in volebního stanoviště...

Další články
Nahoru