dnes
Středa - zatazeno
7°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
10°C
pozítří
Pátek - oblacno
10°C
Ostuda Prahy: Zvířata na Karlově mostě podražila, za vyfocení s živým hadem či holubem chtějí až 100 eur
Fotografie s červeným holubem na Karlově mostě? Vzpomínka na Prahu za všechny prachy. Foto: PP

Ostuda Prahy: Zvířata na Karlově mostě podražila, za vyfocení s živým hadem či holubem chtějí až 100 eur

Procházka po Karlově mostě přináší turistům nejen krásné výhledy, ale i setkání s podvodníky, kteří tu stojí s živými zvířaty a za tuto zakázanou produkci kasírují nemalé sumy. Nezdráhají si říct v přepočtu o pár tisíc korun. 

Od jara do podzimu postává na Karlově mostě a na prostranstvích před ním muž s hadem a nabízí kolemjdoucím, aby se se zvířetem vyfotili. Následně je zkasíruje. Například ve čtvrtek odpoledne stál na Křižovnickém náměstí a během čtvrt hodiny si vydělal 1500 korun. Účtenku nevydal. V jednom případě si dokonce drze řekl o sto eur.

Uprostřed Karlova mostu stála ve stejnou dobu dvojice mužů v teplákách, kteří nabízeli focení s obarvenými holuby a větším hlodavcem. Chovali se poměrně agresivně. Muži v teplákách lidem zvířata vnucovali, některým kolemjdoucím je strkali do vlasů a na rameno. A pak hned okamžitě chtěli peníze. I tito podvodníci si řekli o sto eur. Ty jim sice nikdo nedal, ale turisti byli ochotni vytáhnout z peněženky i českou pětistovku za chvíli radosti s opeřencem.  

I když je uvedené jednání evidentně protiprávní a jde o porušení tržního řádu, během letní sezóny se s ním v centru Prahy bohužel běžně setkáte. Strážníci obdobné případy už opakovaně řešili, ale bez efektu. Vidina rychlého výdělku je evidentně silnější než obavy z hrozícího postihu.

had-karluv-most1 „Vzhledem k tomu, že toto jednání nejsou strážníci oprávnění řešit v příkazem na místě, oznamovali tuto skutečnost příslušnému správní orgánu.  Uvedené osoby byly oznámeny pro podezření z porušení tržního řádu (nabízely službu – foto s ptáky),  pořádaly produkci se zvířaty bez patřičného oznámení a dále také použily komunikaci bez povolení (zábor veřejného prostranství),“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Kontroly tržního řádu provádí pražský magistrát. Ten sice za venkovní produkci s holuby, králíky, hady a dalšími zvířaty uděluje pokuty, loni v celkové výši 15 000 korun, ale k vymýcení tohoto nešvaru to nevede. Výnos z produkce totiž směšnou výši pokut rychle pokryje.  


Víc městských bytů pro potřebné profese

Včera ve 20:12

Rada hlavního města Prahy schválila na včerejším jednání navýšení počtu bytů pro potřebné profese. Nejvíce bytů získají sociální pracovníci, příslušníci integrovaného záchranného systému a učitelé.

Praha 11: Veřejné setkání k rekonstrukci pochozí zóny Háje

18. listopadu 2019 v 07:13

Radnice Prahy 11 zve na veřejné setkání k budoucímu vývoji pochozí zóny Háje a přilehlých objektů v úterý 26. listopadu od 18 hodin v ZŠ Mendelova 550/2, Praha 11.

Další články
Nahoru