dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Ostuda: Marilyn někdo cestou do Prahy okradl, výstava je v ohrožení
Výstava Marylin měla začít ve čtvrtek 30. května. Foto: Cecil Beaton

Ostuda: Marilyn někdo cestou do Prahy okradl, výstava je v ohrožení

Příští čtvrtek měla začít v Jízdárně Pražského hradu výstava představující módní ikonu a kulturní fenomén Marylin Monroe prostřednictvím všech dostupných materiálů, z nichž mnohé jsou veřejnosti zpřístupněny vůbec poprvé. Ojedinělá akce je nyní v ohrožení, protože část exponátů a vybavení výstavy se v úterý ztratila.

Kamion, který převážel zejména vitríny, další potřeby pro expozici, ale také několik originálů fotografií, se jakoby propadly do země. Nákladní auto mělo označení Salvatore Ferragamo. Muzeum této módní značky je jedním z pořadatelů výstavy. Nakonec se našel kamion prázdný u Berouna. 

Podle dostupných informací se ztratilo dvacet kamionů s luxusním zbožím, kosmetikou a elektronikou, které jely z Itálie. A kamion s věcmi na výstavu měl smůlu, že se svým označením Salvatore Ferragamo dostal do hledáčku zlodějů.

Stejně jako další hollywoodské star i Marilyn Monroe milovala výtvory proslulého mistra ručně šité obuvi Salvatore Ferragama, vlastnila několik desítek párů, každý s jednoduchým designem a ani jeden bez jehlového podpatku.

Většina uměleckých předmětů na výstavu byla naštěstí převážena jinou cestou a především firmou specializovanou na transport umění. Během dneška by mělo padnout rozhodnutí, zda se výstavu podaří uspořádat v posunutém termínu.

Návštěvníci výstavy měli mít až do druhé poloviny září možnost prohlédnout si nejucelenější kolekci kostýmů a bot z filmů i z osobního života božské Marilyn, sestavenou ze sbírek soukromých sběratelů z celého světa, známé i dosud nepublikované fotografie, úryvky z jejích deníků, poezie a ukázky z filmů, jež jí přinesly věhlas.


Autor: Renata Rákosová

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru