dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Víkendové tipy

Ostrava v Praze. Víkendová představení

V neděli 8. listopadu jsou na programu divadelního festivalu Ostrava v Praze hned dvě představení. V 10.30 je v Divadle v Celetné pro malé i velké přichystaná rozpustilá pohádka Vlku, dobré chutnání! v podání Divadla Loutek Ostrava. V 19.00 přijde jeden z vrcholů festivalu – opera Sergeje Prokofjeva Ohnivý anděl, kterou na scéně Státní opery uvede soubor Národního divadla moravskoslezského.

Fascinující operní mystérium Ohnivý anděl je považováno za jedno ze stěžejních operních děl 20. století. Mysteriózní příběh o rytíři Ruprechtovi a Renatě, dívce posedlé vidinou ohnivého anděla, vychází ze stejnojmenného románu Valerije Brjusova.

„Prokofjevova opera je výjimečná nejen svým originálním námětem s mystickými a magickými prvky, ale především strhujícím hudebním jazykem. Svou neuchopitelností a otevřeností je výzvou pro režiséra i jeho tvůrčí tým," říká režisér Jiří Nekvasil.

Hlavní role posedlé Renaty se ujme Iordanka Derilova, rytíře Ruprechta ztvární Martin Bárta. V dalších rolích vystoupí například Yvona Škvárová, Eliška Weissová, Gianluca Zampieri, František Zahradníček, Martin Gurbaľ či Petr Sýkora.

Divadelní přehlídka Ostrava v Praze probíhá od 4. do 15. listopadu a nabízí šest inscenací od činohry přes operu až po loutkové divadlo. Diváci se v příštím týdnu mohou těšit například na drama Slyšení, ve kterém stane před Božím soudem nacistický zločinec Adolf Eichmannn nebo na dramatizaci bestselleru současného nizozemského spisovatele a herce Hermana Kocha Večeře.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru