Dnes Úterý - prehanky-snih 6°C
Zítra Středa - oblacno 11°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražská kultura

Osobnosti z projektu trojské botanické zahrady se představují na výstavě

Vzdělávací projekt Botanické zahrady Praha, nazvaný Kořeny osobností, zavítal do centra Prahy. Výstava fotografií do 31. října k vidění na Mariánském náměstí.

Projekt trojské botanické zahrady představuje vzácné a ohrožené rostliny ve spojení s významnými osobnostmi současného světa a za dobu jeho existence se do něj zapojilo již 111 významných jmen.

V rámci výstavy se zájemci mohou symbolicky setkat s Jiřím Menzelem, Václavem Havlem, Madeleine Albrightovou, s manželi Zátopkovými a dalšími osobnostmi ze světa vědy, sportu, umění a veřejného života.

Dvacet panelů s dokumentárními snímky seznámí zájemce se vzdělávacím projektem Botanické zahrady hl. m. Prahy a Dariny Miklovičové, který vznikl v roce 2009.

„Za 12 let se do projektu Kořeny osobností zapojilo již 111 jmen, mezi kterými nechybí významní vědci, lékaři, státníci, filmaři, sportovci a umělci. Všech těchto lidí si nesmírně vážíme. Projekt, jehož cílem je upozornit na vzácné a ohrožené druhy rostlin ve spojení s významnými osobnostmi, přitahuje pozornost domácích i zahraničních návštěvníků, kteří se alespoň pomyslně mohou setkat se zajímavými lidmi. Mám radost, že projekt i nadále pokračuje a věřím, že nejenom v tomto, ale i v příštím roce přivítáme další význačná jména,“ uvádí Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

„Botanická zahrada je výkladní skříní hlavního města již více než 50 let. Pravidelně investujeme peníze do jejího rozvoje, protože zahrada tu není jen pro potěchu oka návštěvníků. Vykonává také záslužnou činnost ochrany a záchrany ohrožených rostlinných druhů. Proto mě těší tato výstava, jejímž cílem je zvýšení zájmu veřejnosti o přírodní bohatství a ohrožené druhy rostlin ze sbírek botanické zahrady, a to ve spojení s největšími osobnostmi dvacátého a jednadvacátého století. Díky tomuto projektu symbolicky zanecháváme odkaz budoucím generacím. Děkuji všem, kteří se na této výstavě a projektu podílí a děkuji také všem zaměstnancům botanické zahrady, bez jejichž práce by to nešlo," říká náměstek primátora hl.m. Prahy Petr Hlubuček, který má činnost botanické zahrady ve své gesci.


Autor: TZ, red

Výstava obrazů Radky Kuželové na radnici

Včera ve 13:12

V atriu radnice Prahy 13 je k vidění nová výstava obrazů Radky Kuželové a dalších autorů ze skupiny Beneart.

Legendární klub na Chmelnici připomene výstava v Malostranské besedě

Včera ve 13:02

Historie české, respektive československé, alternativní kulturní scény v osmdesátých a první polovině devadesátých let minulého století je neodmyslitelně spjata s legendárním Junior klubem Na Chmelnici na pražském Žižkově. Od 4. dubna do 15. května se na výstavě Tenkrát Na Chmelnici v Malostranské...

Výstava: Zrod Velké Prahy

Včera v 10:38

Výstava Zrod Velké Prahy se koná od 3. dubna do 28. dubna v prvním patře radnice Prahy 2 na náměstí Míru.

Chladné dítě bude mít premiéru v divadle DISK

23. března 2023 v 08:49

Inscenační tým v čele s režisérem Tomášem Rálišem se rozhodl pro inscenaci v Čechách dosud neuvedené hry „Chladné dítě“ německého dramatika Mariuse von Mayenburga. Poprvé bude toto současné německé dílo uvedeno v divadle DISK v pátek 31. března.

Goethe-Islands hledají české kapely a německé songy

23. března 2023 v 08:38

Německý Goethe-Institut a hudební festival United Islands of Prague hledají hudební skupiny složené z žáků základních a středních škol, v jejichž tvorbě je zastoupena němčina. Vítězové soutěže Goethe Islands vystoupí ve velkém stylu s vlastním koncertem v rámci květnových United...

Setkání kultur 2023: Hudební večer v KD Kyje

22. března 2023 ve 21:43

Letošní ročník Setkání kultur 2023 přivítá v Kulturním domě v Kyjích hosta vystupující kapely Bachtale Apsa herečku a zpěvačku Barboru Hrzánovou, kapelu Devles a pěvecký soubor z Černého Mostu Romano Balvaj.

Festival o (ne)svobodě, (ne)bezpečí a (ne)rovnoprávnosti Nová komedie

22. března 2023 v 08:27

Městská divadla pražská zvou na mezinárodní festival mladých tvůrců Nová komedie, který se bude konat ve dnech 11. – 18. dubna. V rámci letošního ročníku budou v divadle Komedie uvedeny inscenace z polských, slovenských a českých divadel. Nebudou chybět ani koncerty a debaty...

Malí nakladatelé, velké knihy. Koná se třetí ročník festivalu KniŽižkov

21. března 2023 v 08:05

KC Vozovna pořádá v sobotu 25. března od 11 hodin třetí ročník festivalu KniŽižkov. Čtenáři si již potřetí zalistují beletrií i literaturou faktu, která hledá jiné cesty a nepluje s hlavním proudem a poslechnou si přitom současné tvůrce při autorských čteních a debatách. Nebudou chybět ani dvě...

Jarní koncert na Nuselské radnici: Souznění čtyř harf

20. března 2023 v 11:08

Prah-a-harP kvartet představuje v kontextu české hudební scény ojedinělý úkaz. Sestává ze čtyř harfistek – tří sester a jejich matky. Doposud není známá existence obdobného projektu a přihlédneme-li ke kuriózní skutečnosti, že se jedná o čistě rodinný ansámbl, může se nám tento soubor jevit nejen...

Velikonoční koncert v areálu Gabriel Loci

20. března 2023 v 09:14

Koncert uslyšíte v kostele Zvěstování Panny Marie od 18 hodin.

Další články
Nahoru