Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 17. 7. 2024
Svátek má Martina
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
DivadloKoncertyLetní Praha

Osobnosti světového formátu zazpívají na letní scéně Chodovské tvrze

23. 6. 2022 - 22. 7. 2022
V panelákové zástavbě se ukrývá skvost Jižního Města, Chodovská tvrz. Jedinečný kruhovitý půdorys původně vodní tvrze s malebným nádvořím vybízí ke konání hudebních večerů pod hvězdami. Po velkém loňském úspěchu našlo na Chodovské tvrzi prostor pro letní scénu i Divadlo Na Jezerce. Milovníci kultury si tak letos na nádvoří užijí klasiku v moderním hávu, šansony, jazz, blues i divadlo.

V červnu hostí Chodovská tvrz Divadlo Na Jezerce. Kromě oblíbené Charleyovy tety (23. 6.), je k vidění i komedie Práskni do bot (18. 7.).

Před začátkem prázdnin (28. 6.) zazní poprvé na Chodovské tvrzi koncertní program Paganiniana v podání houslového virtuosa Pavla Šporcla.

Letošní ročník festivalu klasické hudby Tóny Chodovské tvrze (12. –15. 7.) nabídne svěží vhled do světa klasické hudby. „Představíme výrazné osobnosti tohoto žánru v novém světle. Fúze a přesahy hudebních obzorů jsou novým charakteristickým rysem festivalu,“ řekl ke změně ve směřování festivalu vedoucí Chodovské tvrze Filip Zoubek.

Šansony v doprovodu klavíru zazpívá zcela netradičně Štefan Margita. Zakladatele festivalu Jaroslava Svěceného letos doprovodí kytarista Lubomír Brabec, orchestr Virtuosi Pragenses a autorskými verši vyšperkuje Zdeňka Žádníková Volencová. Těšit se můžete i na operní divy Gabrielu Beňačkovou nebo Dagmar Peckovou.

Milovníci jazzu si přijdou na své v druhé polovině července (20. – 22. 7.), kdy se koná Jazz & Blues Fest. Tři dny a šest skvělých koncertů! Vrcholem bude vystoupení vynikajícího bluesového a jazzového zpěváka, kytaristy, skladatele a světoběžníka slovinského původu Paula Batto. Ten zahraje tentokrát ve dvojici s kytaristou Robertem Christianem.

Pokud byste vyrazili nejraději za kulturou se svými dětmi, přijďte si začátek prázdnin užít s energickou, desetičlennou kapelou hrající autorské písně pro děti i rodiče. Zatančit a zazpívat si budete moct v bluesovo-country-swingovo-všelijakém rytmu a dozvíte se například, za jak dlouho se dostanete na rotopedu do Pardubic, jestli můžete mít ponorku na vzducholodi, nebo jak vám může vábnička na jeleny změnit rodinný život.  Babylon band (11. 7.).Autor: Cen

Leamoni v Anežce

Dnes v 08:20

V úterý večer 23. července v klubu Anežka, který je součástí komplexu Anežského kláštera. Uslyšíte skoro všechny songy Leamonů včetně těch z nejnovějšího alba Dům z karet. Vstupné dobrovolné.

Vysočanská Nokturna Prahy 9: Musica Di Coeli

Včera v 11:02

Cyklus koncertů vážné hudby Vysočanská Nokturna Prahy 9 pokračuje a 18. července zve na vinici Máchalka.

Vozka smrti. Němý film s živým hudebním doprovodem

Včera v 07:43

Legendární němý snímek Vozka smrti (Körkarlen, Švédsko, 1921) uvidíte s živým hudebním doprovodem Matěje Metoděje Štrunce a Jana Bradáče v úterý 23. července ve 21 hodin.

Vycházka: Zahradní čtvrť Ořechovka

Včera v 07:29

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí na Ořechovce, která vznikla ve dvacátých letech 20.století a byla inspirována anglickými zahradními městy se koná pátek 2. srpna v 18 hodin. Najdeme zde jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správa ale také zajímavé...

Poznejte petřínské kvítí

Včera v 07:02

Exkurze pro děti i dospělé se koná ve čtvrtek 18. července v16 hodin.

Dyzajn market Prázdniny 2024

15. července 2024 v 18:59

Dyzajn market Prázdniny se koná 27. a 28. července na náměstí Václava Havla (piazzettě Národního divadla) v Praze 1, oba dny od 10:00 do 18:00. Vstup je zdarma a bez bariér.

Kinobus přijede do Prahy 15

15. července 2024 v 11:46

Promítací místo v Horních Měcholupech v areálu SK Horní Měcholupy bude patřit Kinobusu. V plánu jsou celkem 4 večery, 22. až 25. července se začátkem od 21:15 hodin.

Koncert v kostele svatého Martina ve zdi zdarma

15. července 2024 v 10:54

V komorním prostředí kostela sv. Martina ve zdi uvede v pátek 19. července soubor „American Gothic Duo“ ve složení flétna Rose Bishop, spolu se svým kolegou, básníkem a hobojistou Davidem Cyzakem, netradiční program pro flétnu a hoboj.

Červencové koncerty z cyklu Charitas

15. července 2024 v 10:46

V létě můžete navštívit některý z koncertů Mezinárodního cyklu Charitas. První z nich se koná ve čtvrtek 18. července.

Koncert na Bílé Hoře

15. července 2024 v 09:25

Poslechněte si melodii houslí a vychutnejte doušky čaje pod letní oblohou. Odpoledne plné hudby a čaje se bude konat 20. července na pódiu u kláštera.

Citrusy na královském stole a jejich pěstování v renesanci a baroku

15. července 2024 v 09:00

Výzkumná pracovnice Oddělení umění raného novověku Ústavu dějin umění AV ČR Sylva Dobalová, jež je mj. autorkou řady odborných článků o Královské zahradě, provede zájemce po zahradě a věnovat se bude zejména oranžeriím a skleníkům, a to jak existujícím, tak i těm, které...

Další články
Nahoru