dnes
Úterý - prehanky-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Pražské krimi

To máme mládež: osmnáct nezletilých pod vlivem alkoholu a drog

Včera proběhla ve večerních a nočních hodinách v centru metropole akce se zaměřením na dodržování zákazu podávání alkoholických nápojů či jiných návykových látek osobám mladším 18-ti let, eliminaci trestné činnosti na úseku drog a dodržování veřejného pořádku.

Akce se účastnilo 33 policistů prvního policejního obvodu spolu, služby kriminální policie a vyšetřování, speciální pořádkové jednotky, cizinecké policie a 16 strážníků městské policie.

Policisté a strážníci zkontrolovali celkem 328 osob, 36 objektů a 29 vozidel, z čehož bylo 26 taxi. Při těchto kontrolách odhalili 16 nezletilých pod vlivem alkoholu a 2 pod vlivem drog, konkrétně extáze. Naměřené hodnoty alkoholu v dechu byly v rozmezí od 0,35 do 1,9 promile. Největší naměřené hodnoty 1,9, 1,64 a 1,49 promile nadýchaly dívky, které byly ročníky narození 1996 a 1998.

Všichni mladiství následně skončili na policejní stanici, kde si je museli vyzvednout jejich zákonní zástupci, a o všech zjištěných skutečnostech bude informován orgán sociálně–právní ochrany dítěte.

Policisté také zadrželi jednoho podezřelého z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Také uložili 20 pokut v hodnotě 8 tisíc korun, zajistili 8 osob pro přestupkové jednání, 4 osoby, které nedovedly hodnověrně prokázat svou totožnost, 2 osoby v celostátním pátrání a 2 cizince vedené v evidencích jako nežádoucí. Strážníci městské policie mimo jiné při kontrole vozidel taxi zjistili čtyři porušení předpisů k jejich provozu a tato oznámili na magistrát hlavního města Prahy.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru