dnes
Neděle - zatazeno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
„Osmička“ přispěje na obnovu služeb pro neslyšící
Červnová povodeň. Foto: archiv

„Osmička“ přispěje na obnovu služeb pro neslyšící

MČ Praha 8 daruje o. s. APPN padesát tisíc korun, které jsou určené na odstranění následků po červnové povodni. Neziskové občanské sdružení se zaměřuje na služby a pomoc neslyšícím.

Osmá městská část daruje občanskému sdružení APPN, které se zaměřuje na služby a pomoc neslyšícím, padesát tisíc korun. Ty jsou určené na odstranění následků po povodni v červnu 2013 poté, co Agentuře pro neslyšící zatopila spodní voda kanceláře a zničila vybavení.

„Jsme si vědomi kvalitní práce a společenského přínosu agentury. Městská část proto zareagovala na veřejnou výzvu pomoc obnovit služby pro neslyšící a uvolnila finanční prostředky,“ říká zástupkyně starosty Vladimíra Ludková.

O. s. APPN poskytuje neslyšícím online nonstop tlumočnickou službu, služby sociální rehabilitace, odborné poradenství, tréninková pracovní místa, zajišťuje zprávy pro neslyšící (www.zpravy-pro-neslysici.cz) a nabízí kurzy znakového jazyka pro veřejnost.

Provoz agentury osmá městská část podporuje pronájmem prostor – sdružení sídlí v prostorách osmé městské části a v zrekonstruovaných prostorách Domu s pečovatelskou službou Burešova provozuje Tichou kavárnu, první pražskou kavárnu s neslyšící obsluhou.


Pohovory nanečisto. Šance pro ženy s trestní minulostí

9. prosince 2017 v 11:23

Mít záznam v Rejstříku trestů není ideální pozice pro nalezení práce. Navíc pokud máte ještě obrovské dluhy, malé sebevědomí a vyšší věk.

Dvě významná ocenění pro Vodní dům

4. prosince 2017 v 07:53

Vodní dům zvítězil v pátém ročníku soutěže o nejoblíbenější turistický cíl Česka v kategorii Kudy z nudy – zážitek pro celou rodinu.

Cena Přístav za rok 2017 zná své držitele

2. prosince 2017 v 10:53

Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) udělila 30. listopadu pět svých tradičních ocenění těm, kteří v sobě nalézají kromobyčejnou vůli podporovat mimoškolní práci s dětmi a mládeží.

Lidé pomocí Nadačního fondu Pečovatel letos zajistili potřebným 5648 hodin asistenční péče

28. listopadu 2017 v 07:38

K Nadačnímu fondu Pečovatel se v letošním roce přidalo pět známých osobností, které nyní v roli patrona pomáhají s financováním péče pro nemocné či nemohoucí klienty. I díky nim se v letošním roce vybralo přes 700 000 korun, které putují přímo na úhradu služeb...

Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství

27. listopadu 2017 ve 12:27

Po nákupní horečce na Black Friday do Česka letos podruhé přichází Giving Tuesday – světový svátek dárcovství a nejštědřejší den v roce. Celý svět včetně Česka se spojí s jediným cílem, aby pomáhal a vrátil společnosti něco dobrého zpět. Giving Tuesday si v Česku pod svá křídla vzala Asociace...

O čem děti nesní: Pro pomoc dětem zažívajícím domácí násilí

30. října 2017 v 11:02

Centrum Locika pořádá kampaň s názvem „O čem děti nesní.  Výtěžek je určen na pomoc dětem, které zažívají domácí násilí a přispívat na dětství bez násilí je možné až do 5. ledna 2018. 

NF Veolia oslavil Mezinárodní den seniorů na workshopu

22. října 2017 v 07:22

Minulý týden uspořádal NF Veolia v pořadí již třetí workshop ke svému programu Stále s úsměvem – Aktivně po celý život. Sešli se na něm jeho aktivní účastníci z různých neziskových organizací, projektů, obcí apod., které získaly letos nadační dary na uskutečnění svých projektů ve prospěch...

Další články
Nahoru