dnes
Pátek - zatazeno
30°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - polojasno
22°C
Osm stanic metra opět funguje. Jestli se vrátí povodně, na ochranu podzemky bude dost času
Protipovodňové zábrany u metra Vltavská. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Osm stanic metra opět funguje. Jestli se vrátí povodně, na ochranu podzemky bude dost času

Dnes odpoledne se otevřely pro cestující stanice metra Malostranská a Staroměstská na trase A, Křižíkova, Invalidovna a Palmovka na trase B, Vltavská a Nádraží Holešovice na trase C a přestupní stanice Florenc, kterými metro doposud pouze projíždělo.

Jelikož je aktuální průtok Vltavy 1 200 m3 za vteřinu a voda se ke stanicím může dostat až při 3 000 m3, pražský dopravní podnik by měl dostatek času stanice zabezpečit.

„Pokud by průtok vzrostl, okamžitě stanice uzavřeme, zahájíme stavbu hradítek a opět zavedeme náhradní dopravu,“ uvedl generální ředitel DPP Milan Křístek.

Kolem stanic zůstávají protipovodňové zábrany, takže pokud by to při opětovném zvyšování hladiny Vltavy bylo nutné, mohou být zábrany plně funkční během dvou hodin.

Zrušení náhradní autobusové „povodňové“ linky XC a vyhrazených pruhů by mělo ulehčit provoz aut.


Dopravní omezení v Argentinské

Dnes v 07:58

Od 11. do 23. července bude omezen provoz v Argentinské ulici v Praze 7. Důvodem je rekonstrukce plynovodu v úseku ulic Jateční – Dělnická.

Zítra v noci neprojedete Dejvickým a Brusnickým tunelem

8. července 2020 v 10:04

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů budou v noci uzavřeny tunely Brusnický a Dejvický od 9. července od 23 hodin do 10. července do 5 hodin.

Letenský tunel se bude uklízet

1. července 2020 v 19:15

V letenském tunelu proběhne od 7. července do 14. července, vždy od 23 do 5 hodin pravidelná údržba a mytí. Tunel bude obousměrně uzavřen.

Opěrné zdi Letenského tunelu budou opraveny

1. července 2020 v 08:17

Technická správa komunikací zahájí v sobotu 4. července rekonstrukci opěrných zdí Letenského tunelu u severního portálu, v úseku Milady Horákové – Letenský tunel. Stavební práce jsou naplánované do konce září 2020.

Další články
Nahoru