dnes
Neděle - snih-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Osm stanic metra opět funguje. Jestli se vrátí povodně, na ochranu podzemky bude dost času
Protipovodňové zábrany u metra Vltavská. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Osm stanic metra opět funguje. Jestli se vrátí povodně, na ochranu podzemky bude dost času

Dnes odpoledne se otevřely pro cestující stanice metra Malostranská a Staroměstská na trase A, Křižíkova, Invalidovna a Palmovka na trase B, Vltavská a Nádraží Holešovice na trase C a přestupní stanice Florenc, kterými metro doposud pouze projíždělo.

Jelikož je aktuální průtok Vltavy 1 200 m3 za vteřinu a voda se ke stanicím může dostat až při 3 000 m3, pražský dopravní podnik by měl dostatek času stanice zabezpečit.

„Pokud by průtok vzrostl, okamžitě stanice uzavřeme, zahájíme stavbu hradítek a opět zavedeme náhradní dopravu,“ uvedl generální ředitel DPP Milan Křístek.

Kolem stanic zůstávají protipovodňové zábrany, takže pokud by to při opětovném zvyšování hladiny Vltavy bylo nutné, mohou být zábrany plně funkční během dvou hodin.

Zrušení náhradní autobusové „povodňové“ linky XC a vyhrazených pruhů by mělo ulehčit provoz aut.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru