dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská doprava

Osm míst nebezpečných pro chodce prošlo loni úpravami, letos jich bude třikrát tolik

Hlavní město v loňském roce v rámci opatření Besip zaměřených na úpravu míst potenciálně nebezpečných pro chodce celkem vydalo přes 10 milionů korun. Stavebními úpravami prošlo osm křižovatek a přechodů pro chodce, na další byly umístěny různé ochranné prvky.

„Zvyšování bezpečnosti pro chodce jak na přechodech, tak celkově v pražských ulicích, je jedním z našich hlavních cílů. I proto jsme pro rok 2016 v rozpočtu hlavního města vyčlenili pro BESIP 35 milionů korun a počítáme se stavební úpravou dalších 25 míst,“ uvedl náměstek primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek.

Mezi místa, která jsou nyní pro chodce bezpečnější, patří například rozlehlá plocha křižovatky Poljanovova – Nikoly Vapcarova v blízkosti základní školy, kde nebyla možnost bezpečného přecházení, nebo malá okružní křižovatka Národních hrdinů – Nad Rybníkem.

Dále byly vytvořeny střední dělící ostrůvky na dlouhých přechodech pro chodce, jako v ulici Podleská (MHD na Blanici), V Rovinách – Horáčkova, Koněvova – Na Jarově, Schoellerova – Marie Podvalové nebo Bavorská (MHD K Fialce), přechody zde byly také přisvětleny a upraveny pro handicapované. V prostoru Tréglova – Lamačova byl položen stavební zpomalovací pruh i s přechodem pro chodce.

Kromě těchto opatření byla ve vybraných lokalitách instalována silniční zrcadla pro lepší rozhledové poměry, ochranná svodidla, zábradlí a sloupky, ukazatele aktuální rychlosti, pro lepší povrchové vlastnosti (zkrácení brzdné dráhy apod.) byly zdrsněny povrchy vozovek a vybrané přechody byly přisvětleny.

Letos je v rámci programu Besip plánováno provedení dalších 25 stavebních úprav potenciálně nebezpečných míst pro chodce, například křižovatek Podbělohorská – Pod Stadiony, Staroklánovická – Čentická, U Dejvického rybníčku – Zavadilova, přechodů pro chodce Radlická – Stodůlecká, Nárožní (MHD Bucharova), Kutnohorská (MHD Kutnohorská),  Mírového hnutí – Brodského, Dlabačov či zklidnění dopravy před základními školami v ulicích Kořenského a Jana Masaryka.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru