dnes
Neděle - jasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
5°C
Osm druhů sedaček pro pražskou MHD. Jaká vám sedne nejvíce?
Sedačky, které by se mohly v budoucnu objevit v pražské MHD. Foto: DPP

Osm druhů sedaček pro pražskou MHD. Jaká vám sedne nejvíce?

Pražský dopravní podnik pokračuje ve zjišťování, jaká sedačka je dle cestujících nejvhodnější do pražské MHD. Spolu s výrobci dopravních prostředků nainstaloval ve střešovickém Muzeu MHD celkem osm druhů sedaček, které jsou vhodné jak do tramvají, tak autobusů. Návštěvníci mohou všechny varianty vyzkoušet, vybrat si z nich tu nejpohodlnější a zároveň mohou až do 17. listopadu vyplnit anketní lístek, který bude zařazen do slosování o hodnotné ceny.

Zatímco některé sedačky cestující již znají, v Muzeu je k vidění i šest nových prototypů. Celkem osm sedaček a osm anketních otázek čeká na návštěvníky střešovického Muzea MHD. Cestující mohou v anketě „Jaká sedačka vám sedne“ hodnotit jejich vzhled, materiál, ze kterého jsou vyrobeny, pohodlí, bezpečnost, životnost či vhodnost pro tramvaje či autobusy.

„Z předchozí ankety jsme například zjistili, že klesá zájem o čalouněné sedačky v MHD a začali jsme je postupně obměňovat. Nyní dáváme možnost cestujícím si je v Muzeu MHD všechny v klidu porovnat a vyzkoušet na jednom místě. Výsledky pak pro nás budou důležitým signálem od veřejnosti, na čem chtějí v dopravních prostředcích sedět,“ říká Milan Křístek, generální ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP).

Den otevřených dveří

sedacky-mhd1-nahled

Sedačky pro pražskou MHD

Muzeum je letos otevřené do 17. listopadu, a to o sobotách, nedělích a svátcích v době od 9.00 do 17.00 hodin. Kromě Muzea MHD se mohou zájemci zúčastnit ankety DPP také na letošním Dni otevřených dveří, který se uskuteční v sobotu 21. září. Sedačky k odzkoušení budou v tento den umístěny v garáži Hostivař.

Anketa

Jaké sedačky v MHD máte nejraději?

63.9%
(63.9%)
17.7%
(17.7%)
16.6%
(16.6%)
1.8%
(1.8%)
Den otevřených dveří se uskuteční i ve vozovně Strašnice a depu Hostivař. Pro ty, kteří se do Muzea MHD a ani na Den otevřených dveří nedostanou, je anketa k dispozici na webových stránkách DPP www.dpp.cz/anketa, kde o výběru sedaček mohou cestující rozhodovat taktéž.

Anketní odpovědi je tedy možné odevzdat do 17. listopadu letošního roku, výsledky budou vyhlášeny do jednoho měsíce od slosování na stránkách www.dpp.cz.

sedacky-mhd2-nahled

Která vám sedne?

Do slosování o ceny budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří zodpoví všechny položené otázky, vyplní kontaktní údaj (e-mail nebo telefon) a potvrdí souhlas s Pravidly soutěže.

Každá osoba se může soutěže zúčastnit pouze jednou, duplicitní a podvodné záznamy nebudou do slosování zařazeny. Deset vylosovaných účastníků ankety získá ceny z edice DPP (knihy, dárkové předměty apod.).


Autor: Renata Rákosová

Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru