dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Pražská kultura

Oslavy výročí 110 let od povýšení Břevnova na město se protáhnou na tři dny

Na přelomu dubna a května se můžete těšit na Víkend u břevnovského kláštera, který spoluorganizuje Spolek břevnovských živnostníků.

V sobotu 29. dubna se uskuteční oslavy výročí 110 let od povýšení Břevnova na město, které se ponesou v historickém duchu. V rámci akce bude jezdit na trase Vypich, Břevnovský klášter, Pražský hrad, Hradčanská a zpět historická tramvaj. Od Břevnovského kláštera pojede historický autobus. Připravena je i přehlídka veteránu a povozů.

Na neděli jsou připraveny 16. jarní břevnovské trhy s pálením čarodějnic. V 10 hodin začíná pro všechny příchozí rodinná GPS orientační hra po historii Břevnova. V 15 hodin budou zapáleny ohníčky, následovat bude zapálení hranice s čarodějnicí. Večer zahraje hudební skupina Vitamín.

V pondělí 1. května se před Břevnovským klášterem uskuteční festival dvaceti minipivovarů z celé republiky. Na čepu bude při akci První pivní máj od 15 do 22 hodin více než 80 druhů piv.


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru