dnes
Sobota - oblacno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Letní Praha

Letní Praha: Oslavy v kostele sv. Šimona a Judy

V místech, kde dnes stojí kostel svatých Šimona a Judy a Nemocnice Na Františku založil před rokem 1354 Bohuslav z Olbramovic špitál, jehož součástí byla i nezbytná kaple svatých Šimona a Judy. Po bitvě na Bílé Hoře kostel obdržel řád Milosrdných bratří, který jej přestavěl a v roce 1632 znovu vysvětil. O téměř 100 let později byl kostel opět rozsáhle upravován, tentokrát ve stylu vrcholného baroka. Po roce 1989 kostel svatého Šimona Judy restituoval Hospitálský řád sv. Jana z Boha – milosrdní bratři. Je spravován Symfonickým orchestrem hl. m. FOK, který jej využívá jako koncertní síň pro své komorní projekty.

Kostel sv. Šimona a Judy letos oslaví 20. výročí spolupráce s koncertním jednatelstvím Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK. V souvislosti s výročím dne 29. 8. 2013 zazní premiéra koncertu Hlasy světla hudebního skladatele Roberta Jíši.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru