dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Oslavy MDŽ v Praze? Tanec, workshop, seminář, přednáška i recesisté zpívající Internacionálu
Tulipány? Proč ne. Ilustrační foto: sxc.hu

Oslavy MDŽ v Praze? Tanec, workshop, seminář, přednáška i recesisté zpívající Internacionálu

Oslavy Mezinárodního dne žen byly u nás v druhé polovině minulého století poměrně devalvovány. Spousta lidí je proto ignoruje a dává přednost květnovému Dni matek. Přesto, kdo si chce zítřejší MDŽ připomenout, měl by svou kamarádku, ženu, přítelkyni či maminku potěšit květinou. Může se také zúčastnit některé z akcí, které jsou k sobotnímu svátku v Praze organizovány.

MDŽ  

Datum 8. března je mezinárodně uznávaný den, který byl stanoven Organizací spojených národů k výročí stávky newyorských švadlen, které v roce 1908 vyšly do ulic a bojovaly za rovnoprávnost, volební práva a konec diskriminace v práci.

Taneční studio Stage Praha sídlící v Budečské ulici v druhé městské části připravilo na sobotu pro všechny silné a emancipované ženy k jejich svátku taneční workshop „We can do it!". Workshop vedený lektorkou Anetou Antošovou začíná ve 14 hodin, cena na osobu je 250 korun.

Integrační centrum Praha pořádá již dnes od 18 do 21 hodin ve Vocelově ulici v Praze 2 akci věnovanou Mezinárodnímu dni žen. Na návštěvnice a návštěvníky akce čeká bohatý program plný přednášek a vyprávění o MDŽ, hudebních a tanečních vystoupení a výstava fotografií na téma „Žena".
„Vezměte s sebou svou rodinu a přátelé a pojďte se bavit s námi,“ zvou organizátoři. Vstup je zdarma, rezervace předem není nutná.

Psychiatr: nepodceňujte příznaky depresí. Ženy jsou více ohrožené, u mužů se šíří nový fenomén

Pražská rada KSČM jako každoročně pořádá u příležitosti MDŽ ples ve strašnickém Domě Barikádníků – uskuteční se dnes večer. Zástupkyně Levicových klubů žen už ve čtvrtek položily květiny na Olšanských hřbitovech u pomníků novinářky a protifašistické odbojářky Jožky Jabůrkové.

Anketa

Slavíte MDŽ?

62.1%
(62.1%)
37.9%
(37.9%)
Sociálně demokratické ženy zase u příležitosti MDŽ pořádají celostátní seminář „Máme je dost rádi?“ – k Národní zprávě o zdraví a životním stylu českých školáků. Uskuteční se v sobotu od 10 hodin v Kaiserštejnském paláci na Malé Straně. Předají tam mimo jiné ocenění Ženy sobě.

V neděli po obědě se v Café Therapy, v rámci MDŽ, uskuteční seminář občanského sdružení Levá perspektiva, který se bude věnovat mimo jiné dopadům sociálních reforem na ženy.

Ovzduší v Praze působí na ženy a muže odlišně 

Na pozvání herců Evy Hruškové, Jana Přeučila a moderátora Jiřího Zbořila přijalo několik osobností kulturního života pozvání na recesistickou oslavu MDŽ. Sólistka Státní opery Pavlína Senič zazpívá Internacionálu.
Akce se ponese v duchu symbolů minulého režimu – třeba Zbořil bude oděn jako pionýr. Oslava se uskuteční v sobotu od 15 hodin v Café restaurant na Velkopřevorském náměstí.


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

Dnes ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru