Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - polojasno 16°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Oslavy Halloweenu a připomínku Dušiček v Praze chystají radnice i další místa
Ilustrační foto: archiv BZHMP

Oslavy Halloweenu a připomínku Dušiček v Praze chystají radnice i další místa

Při oslavách Halloweenu mohou Pražané na konci října navštívit mimo jiné Botanickou zahradu v Troji, oslavy v Praze 6 nebo podzimní dýňobraní v pražské Grébovce v Praze 2. Tematický program připravila také zoologická zahrada. Praha 8 pak připomene Památku zesnulých večerem v Libeňském zámku, Velkém (Löwitově) mlýně a Zámeckém pivovaru v Libni. Po celé metropoli bude také prodloužena otevírací doba hřbitovů. Vyplývá to z vyjádření mluvčích pražských radnic a informací na webových stránkách.

Pražané budou moci v pondělí 30. října navštívit například akci s názvem Podzimní dýňobraní v pražských Havlíčkových sadech, známých jako Grébovka, v Praze 2. Připraveno je dlabání dýní, občerstvení či doprovodný program jako malování na obličej a soutěž o nejhezčí dýni. Akce se koná od 11:00 do 18:00.

Radnice Prahy 6 pořádá halloweenské oslavy v sobotu 21. října v oboře Hvězda. Pro děti bude od 13:00 do 17:30 připravena dobrodružná stezka a tematické workshopy a v 17:55 mohou návštěvníci vidět ohňovou show. Od 18:00 do 19:30 si pak zájemci budou moci projít strašidelnou stezku lesem obory. Vstup na akce je zdarma.

Pražská botanická zahrada připravila o víkendu 28. a 29. října dlabání dýní. Návštěvníci si mohou vyrobit dýňové lucerny pro nadcházející halloweenský průvod botanickou zahradou, který se uskuteční v úterý 31. října.

Výstavu doprovodí interaktivní prvky a hry. Tematický program připravila i zoologická zahrada, která nabídne dýňové hody u vybraných druhů zvířat, a to od čtvrtka 26. října do neděle 29. října.

Praha 8 pak v sobotu 4. listopadu od 17:00 do 21:00 tradičně pořádá dušičkový večer v zámku a podzámčí. V Libeňském zámku, Velkém (Löwitově) mlýně a v Zámeckém pivovaru se návštěvníci mohou zúčastnit prohlídky, připraven je také doprovodný program pro děti, a to tvořivé dílny. Vstup je zdarma.

Městská příspěvková organizace Hřbitovy a pohřební služby hlavního města Prahy, která se stará o více než tři desítky ze 70 hřbitovů ve městě, pak prodlouží právě kvůli Dušičkám od pátku 27. října do čtvrtka 2. listopadu otevírací dobu hřbitovů, a sice od 08:00 do 19:00.

Oslavy Halloweenu, které připadají na 31. října, vznikly v Irsku, odkud se rozšířily do Spojených států amerických a následně do dalších zemí. Lidé si ten den připomínají své zesnulé předky. Druhý listopadový den se pak tradičně připomíná Památka zesnulých, v Česku lidově Dušičky.


Autor: ČTK

V Česku vznikne národní centrum pro polovodiče a čipy

Dnes v 11:10

Už příští rok by v Česku mělo vzniknout Národní kompetenční centrum pro polovodiče, které bude podporovat cíle „Chips for Europe“, prvního pilíře evropského zákona o čipech (ChipsAct). Centrum zapojí ČR do vznikající evropské sítě kompetenčních center. V souladu s návrhem Národní polovodičové...

Změna územního plánu umožní výstavbu bytového komplexu

Dnes v 10:51

Do cíle doputovala dlouholetá kauza týkající se pozemků, na nichž stojí bývalá sportovní hala Tatry Smíchov a fotbalové hřiště SK Smíchov. Zastupitelé Prahy ve čtvrtek schválili změnu územního plánu, které celý téměř tříhektarový sportovní areál u železničního mostu převádí do smíšené funkce....

Pražští hasiči zasahovali kvůli následkům bouřky jen u pár drobných případů

Včera ve 12:15

Kvůli pátečnímu pásmu bouřek v Česku posílili pražští hasiči souvislosti s výstrahou na velmi silné bouřky operační středisko. Prověřili jejich běžná opatření a v režimu zvýšené pohotovosti bylo připraveno 16 dobrovolných jednotek. Nakonec byl klid, hasiči zasahovali jen u pěti případů zlomených...

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

21. června 2024 v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Další články
Nahoru