dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Oslavy Dne nezávislosti Indie: Tančete, ochutnávejte, nakupujte a podívejte se na film
Foto: nm.cz

Oslavy Dne nezávislosti Indie: Tančete, ochutnávejte, nakupujte a podívejte se na film

Festival na nádvoří Náprstkova muzea vás v sobotu 15. srpna přenese do Indie. Oblečte si pravé indické sárí a nechte se vyfotit, ochutnejte vynikající exotické pokrmy nebo se podívejte na bollywoodský film. Vstup zdarma.

Oslavte Den nezávislosti Indie a od 11 do 21 hodin se můžete těšit na taneční vystoupení bollywood dance, kathaku a indických folklorních tanců a workshopy těchto tanců pro dospělé i děti.

Poslechnete si koncerty indické tradiční i moderní hudby. Dále vás čekají stánky s indickými výrobky a ochutnávkami tradiční indické kuchyně, přednášky a pro nejmenší návštěvníky budou připraveny tematické výtvarné dílny.

Program festivalu:
11.00 Otevření areálu, možnost oběda před zahájením s dobrotami z The Pind

13.00 Oficiální zahájení festivalu, proslov indického velvyslance

13.30 Úvodní taneční představení souborů Om Dance Academy a Spandan

14.00 Představení a workshop tance Kathak – Ivana a Anežka Hessovy za hudebního doprovodu Tomáše Reindla
Vychutnejte si jedinečnost tohoto starodávného tance ze severní Indie v mistrovském předvedení rytmického kouzla našich nejlepších kathakových tanečnic s živým doprovodem na tabla. V krátkém tanečním workshopu pro děti i dospělé se poté i vy můžete naučit základy této taneční techniky.

15.30 Představení a workshop tance Bharata Natyam – Rásabihárí Dásí a její taneční skupina
Uvidíte mystickou krásu a duchovní poselství tohoto více než tři tisíce let starého tance, přezdívaného „balet východu“, který byl vytvořen a rozvíjen jako věnování Bohu a jako cesta k sebepoznání. Naše přední tanečnice Bharata Natyam Rása nám o tanci popovídá, zatančí a vysvětlí detaily v tanci obsažené.

16.45    Indické folklorní tance – Spandan
Užijte si autentické vystoupení indického folkloru ze států Gudžarát, Maháráštra a Rádžasthán. Umělci z indického hudebně-tanečního souboru Spandan budou zpívat, tančit a hrát na tradiční indické hudební nástroje.

18.00 Bollywoodský tanec – Om Dance Academy
Spolu s nejvyhledávanější skupinou bollywoodského filmového tance v ČR odhalíte moderní tvář Indie a její současné taneční formy a hity. Uvidíte choreografie z nejnovějších indických filmů. Ocitnete se na chvíli ve světě plném krásných emocí a pozitivní energie. Čeká vás Bollywoodská taneční show, dětské vystoupení a také workshop pro děti i dospělé, během kterého se naučíte základy tohoto tance a krátkou choreografii.

19.30 Přednáška Fenomén bollywoodského filmu
Povídání o filmech z indického Bollywoodu spojené s následnou debatou, které se uskuteční v přednáškovém sále v 1. patře muzea. Přednáší: Viera Langerová.

21.00 Projekce bollywoodského filmu
Zájemci o indické filmy budou mít možnost zhlédnout v přednáškovém sále v 1. patře muzea vybraný bollywoodský film
 
Tradiční indická kuchyně – ochutnejte vynikající exotické pokrmy z kuchyně indické restaurace The Pind!

Výtvarné dílny pro děti – pod vedením našich lektorek si nejmenší návštěvníci festivalu budou moci vyrobit indické výrobky a ozdoby.

Stánky s indickými výrobky – během festivalu se budete moci zastavit u stánků s rukodělnými šperky, indickým kořením a jinými přísadami, které obohatí vaši kuchyni, knihami s indickou tematikou a pohádkami nebo typickým indickým oblečením. Představí se vám obchůdky Čapátí, Gabretashop, Elegance Indie, knižní bazar – Pavel Halabica nebo autentické výrobky, které si s sebou přiveze indická taneční skupina Spandan.

Fotokoutek – po celý den budete mít jedinečnou příležitost vyzkoušet si pravé indické sárí a nechat se v něm vyfotit!

Malování henou.

Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské nám. 1, Praha 1.


Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru