Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Oslavy 17. listopadu v Praze se obešly bez problémů
Pietní místo u Národního divadla. Foto: MS

Oslavy 17. listopadu v Praze se obešly bez problémů

Oslavy výročí sametové revoluce v pátek 17. listopadu byly v poklidu, policisté, strážníci ani záchranná služba nezaznamenali žádné závažnější problémy. Policisté poskytli na Václavském náměstí první pomoc jednomu muži, policisté i strážníci kvůli dohledu na pořádek v centru metropole posílili obvyklé hlídky. Na dotaz ČTK to sdělili mluvčí jednotlivých složek. Úklidové čety od rána uklízely Václavské náměstí a Národní třídu. Pietní místo na Národní třídě podle Pražských služeb ještě několik dní zůstane.

Podle mluvčího pražské policie Jana Daňka museli policisté pomoci muži po kolapsu. „Policisté poskytovali první pomoc muži na Václavském náměstí, protože tam zkolaboval a přestal dýchat. Pak ho předali záchranářům. Jinak bylo vše v klidu," řekl ČTK Daněk. Jednoho muže policisté zajistili na Národní třídě.

„Zajistili jsme jednoho muže pro přestupek, protože hodil vajíčko směrem k památníku na Národní třídě, dostal za to pokutu," uvedl Daněk.

V ulicích v centru hlídkovaly desítky policistů, ale také strážníků. Ani ti podle mluvčí městské policie Ireny Seifertové neměli žádné závažné zásahy. Stejně tak nemusela podle mluvčí ZZS Jany Poštové řešit nic zásadního ani pražská záchranná služba.

Pražské služby kvůli úklidu po oslavách posílily počty pracovníků, kteří v pátek vyrazili do ulic. Mluvčí Pražských služeb Alexandr Komarnický ČTK dopoledne řekl, že zatím vyčistili silnici na Národní třídě kvůli průjezdu aut a taky částečně chodník. 

„Zatím jsme jen z Václavského náměstí a Národní třídy sesbírali dvě stovky padesátilitrových pytlů na odpad." řekl Komarnický. Pietní místo v průchodu u paláce Metro na Národní třídě podle něj ještě několik dní zůstane. Čištění vosku po svíčkách je pak nutné provést ve dvou fázích, první mechanické odstranění a pak dočištění horkou vodou.

Oslav výročí sametové revoluce k 17. listopadu v Praze se podle organizátorů letos zúčastnilo zhruba 90 000 lidí, policisté svoje odhady účasti nezveřejnili.


Autor: ČTK

Praha spustí další etapu přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod

Dnes v 07:42

Radní Prahy na svém jednání odsouhlasili uskutečnění veřejné zakázky na stavbu Nátokového labyrintu – levý břeh, který je další etapou projektu celkové přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Samotná stavba by měla trvat zhruba...

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

27. listopadu 2023 ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

27. listopadu 2023 ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru