Dnes Úterý - prehanky-snih 6°C
Zítra Středa - oblacno 11°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražské krimi

Oslavu zakončila změna dopravního značení

Skupinka mladých se v sobotu přesunula z hospody do ulic večerní Prahy 6. Do hlučné zábavy zapojila také dopravní značky. Mladistvé pod vlivem alkoholu si na místě vyzvedli rodiče, jejich přestupky se bude zabývat správní orgán.

Možná kdyby nechali na pokoji dopravní značky, místní by jim hlučnou zábavu i přes nadcházející noční klid prominuli. Ve chvíli, kdy je ale začali měnit, zavolali na tísňovou linku 156. Strážníci zastihli sedmičlennou skupinku v ulici Na Pískách. Při kontrole totožnosti vyšlo najevo, že dva z nich ještě nedovršili 18 let. Zjevně nechtěli trhat partu a na oslavě, která proběhla v nedaleké hospodě, si nějakou tu skleničku dali. Mladík nadýchal přes 1,5 promile, slečna o promile méně. Manipulaci se značkami v křižovatce Na Pískách x Berkovská ale všichni shodně popřeli.

Svědek však hlídce potvrdil, že se jedná o skupinku, kterou u značek viděl. Hlídka místo zkontrolovala a značení bez zjevného poškození vrátila do původního stavu. Protože zdravotní stav mladistvých nebyl akutní, přijeli si je vyzvednout rodiče.

Na místo se dostavila také matka oslavence a strážníkům sdělila, že byla s manželem do 21. hodiny ve stejné restauraci a věděla o konzumaci alkoholu mladistvých. Zjištěnými přestupky, včetně provozovny, kde k podávání alkoholu docházelo, se nyní bude zabývat správní orgán.Autor: Alo

Hasiči vyprostili řidiče po střetu auta s tramvají v Praze 9

Včera ve 14:49

Profesionální hasiči ze stanice Satalice a pražského dopravního podniku zasahovali v Poděbradské ulici v Praze 9. Střetlo se tam osobní auto s tramvají.

Požár bytu v Praze 3 způsobila pravděpodobně technická závada

Včera ve 12:51

Hasiči zasahovali v neděli 26. března od 18:15 hodin v Lucemburské ulici v Praze 3. Požár vybavení pokoje zlikvidovali za několik minut, následovalo odvětrání bytu i domu.

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

22. března 2023 v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

2. března 2023 v 08:44

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po...

Další články
Nahoru