Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - oblacno 8°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražské krimi

Oslavu zakončila změna dopravního značení

Skupinka mladých se v sobotu přesunula z hospody do ulic večerní Prahy 6. Do hlučné zábavy zapojila také dopravní značky. Mladistvé pod vlivem alkoholu si na místě vyzvedli rodiče, jejich přestupky se bude zabývat správní orgán.

Možná kdyby nechali na pokoji dopravní značky, místní by jim hlučnou zábavu i přes nadcházející noční klid prominuli. Ve chvíli, kdy je ale začali měnit, zavolali na tísňovou linku 156. Strážníci zastihli sedmičlennou skupinku v ulici Na Pískách. Při kontrole totožnosti vyšlo najevo, že dva z nich ještě nedovršili 18 let. Zjevně nechtěli trhat partu a na oslavě, která proběhla v nedaleké hospodě, si nějakou tu skleničku dali. Mladík nadýchal přes 1,5 promile, slečna o promile méně. Manipulaci se značkami v křižovatce Na Pískách x Berkovská ale všichni shodně popřeli.

Svědek však hlídce potvrdil, že se jedná o skupinku, kterou u značek viděl. Hlídka místo zkontrolovala a značení bez zjevného poškození vrátila do původního stavu. Protože zdravotní stav mladistvých nebyl akutní, přijeli si je vyzvednout rodiče.

Na místo se dostavila také matka oslavence a strážníkům sdělila, že byla s manželem do 21. hodiny ve stejné restauraci a věděla o konzumaci alkoholu mladistvých. Zjištěnými přestupky, včetně provozovny, kde k podávání alkoholu docházelo, se nyní bude zabývat správní orgán.Autor: Alo

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Pervitin v tašce a tři zákazy řízení

22. srpna 2022 v 09:28

Policisté si v sobotu ve čtyři ráno povšimli projíždějícího auta v Roztylské ulici v Praze 4 a rozhodli se řidiče zkontrolovat. Jakmile se za ním rozjeli, náhle zvýšil rychlost a snažil se jim ztratit z dohledu. Na pokyn k zastavení nereagoval a ve vysoké rychlosti zajel do ulice Jarníkova, kde...

Další články
Nahoru