dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Dětská PrahaVelikonoce

Oslavte Velikonoce. V Národopisném muzeu

Národní muzeum zve rodiny s dětmi v sobotu 26. března od 13 do 17 hodin na oslavu Velikonoc v Národopisném muzeu. Bohatý program odhalí, jaké tradice a zvyky jsou spojené s Velikonocemi, proč se barví vajíčka a pletou pomlázky. 

Návštěvníci si budou moci v tradičních dílnách vyzkoušet různé techniky zdobení kraslic, uplést pomlázku či vyrobit figurky velikonočních zvířátek a originální přání. Po celé odpoledne budou probíhat prohlídky výstavy Venkov, která přenese návštěvníky přímo do původní venkovské domácnosti s atmosférou Velikonoc. Program doplní řemeslníci, kteří předvedou svoje umění.

Program 13.00–17.00 hodin:

Zdobení kraslic
Na žádném svátečním stole nesmí chybět typická velikonoční ozdoba – kraslice. Návštěvníci si vyzkouší ozdobit vajíčka slámovou nebo škrábanou metodou.
 
Pletení pomlázek
Nejznámější velikonoční tradicí je šlehání žen a dívek ručně vyrobenou pomlázkou. Pověst praví, že dívky mají být na Velikonoce vyšlehány, aby zůstaly celý rok zdravé.
Zájemci si budou moci uplést pomlázku, kterou si odnesou domů, aby ji mohli o Velikonočním pondělí vyzkoušet.

Ozdobné Velikonoce
K Velikonocům neodmyslitelně patří ozdoby zkrášlující celý dům. Pro malé i velké bude připravena výtvarná dílnička, ve které si vytvoří originální velikonoční ozdoby.

Zasaď si jaro
Svátky jara jsou typické svou barevností, symbolikou nového života a růstu. Pro návštěvníky bude připraven jarní dárek – zasadí si vlastní bylinku, která jim nejenom zkrášlí domovy, ale poslouží i k ochucení pokrmů.

Akce se koná v sobotu 26. března od 13 do 17 hodin v Národopisném muzeu Národního muzea (Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98, Praha 5). Vstupné je v ceně běžné vstupenky do muzea. Více informací naleznete na www.nm.cz.


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Praha 10 chce, aby děti četly. Přispěje jim na nákup knih

2. října 2017 v 08:32

Každému dítěti, které má trvalé bydliště v Praze 10 a které se narodilo mezi 1. 1. 2002 a 30. 9. 2009, na začátku nového školního roku radnice přispěje v rámci aplikace Aktivní město na nákup knih částkou 500 korun.

Branný den Na Františku

24. září 2017 v 08:39

Branná výchova se vrací do škol. Předmět ztratil svůj ideologický nádech, obsah zůstal a přizpůsobil se současným trendům vzdělávání.

Další články
Nahoru