dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Oslavte 100 let Jedličkárny na festivalu hudby a pohybu. Vozíčkáři chystají slaňování
Na festivalu vystpupí i kapela The Tap Tap. Foto: www.thetaptap.cz

Oslavte 100 let Jedličkárny na festivalu hudby a pohybu. Vozíčkáři chystají slaňování

První ročník bezbariérového festivalu hudby a pohybu Pojď dál aneb 100 let Jedličkárny se koná v sobotu v areálu Jedličkova ústavu před branami Vyšehradu. Návštěvníci se mohou těšit na zajímavý program, vystoupení kapel i historicky první slanění Kongresového centra na vozíku.

Již několik měsíců se vozíčkáři připravovali na historicky první slanění Nuselského mostu, ale kvůli víkendové uzavírce části Jižní spojky dostali před pár týdny stopku.

Místo toho tak budou tři vozíčkáři společně se třemi asistenty slaňovat nedaleké Kongresové centrum. Jejich pokus začne v sobotu v 11 hodin. „Žádný výtah, plošina nebo jeřáb, ale pěkně po laně centimetr po centimetru ten Pakul zdoláme,“ uvádí se v pozvánce na festival.

Po sportovním výkonu vyjde taneční průvod za doprovodu bubnů Tam Tam Batucada a The Tap Tap do blízkého areálu Jedličkova ústavu a školy. Tento areál není uvnitř Vyšehradu, ale před Táborskou bránou, kterou se vchází při cestě od stanice metra Vyšehrad.

Zajímavý program

A jaký je program festivalu, na který mají všichni vstup zdarma? Po příchodu již zmiňovaného průvodu bude festival ve 13 hodin oficiálně zahájen ukázkami aktivit sportovců s handicapem.

Ve dvě hodiny odpoledne začne bubenická show souboru Tam Tam Batacuda. V 17 hodin vystoupí Čechomor a v 19 hodin vyvrcholí festival koncertem The Tap Tap, kapely tělesně postižených studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu. Skupina pravidelně vystupuje na velkých i menších českých a zahraničních festivalech.

Během odpoledne proběhne autogramiáda českého reprezentanta v lukostřelbě a vítěze paralympijských her v Pekingu Davida Drahonínského. „A chybět nebude spousta dobrého jídla a pití,“ slibují organizátoři. 


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru