dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Oškubaný Angličan: Začalo to párkem v rohlíku, skončilo škodou za desítky tisíc
Dívky podezřelé z okradení Angličana při průchodu hotelovou recepcí. Foto: Policie ČR

Oškubaný Angličan: Začalo to párkem v rohlíku, skončilo škodou za desítky tisíc

Kriminalisté druhého policejního obvodu se od druhé poloviny června zabývají případem krádeže věcí z hotelového pokoje. Vše začalo po půlnoci na Václavském náměstí, kde cizince z Anglie oslovily dvě dívky s tím, zda by jim nekoupil párek v rohlíku.

Cizinec jejich přání vyhověl a během toho mu také dívky sdělily, že bydlí mimo Prahu a nemají se tam jak dostat. „Důvěřivý cizinec jim proto nabídl, že vzhledem k jejich těžké situaci mohou přespat v jeho hotelovém pokoji v Praze 2,“ uvedla mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

 Po příchodu na pokoj si ještě chvíli povídali, přičemž jedna z dívek s cizincem hovořila anglicky a mezi sebou se dívky dorozumívaly česky.

Hostitel byl navíc natolik vstřícný, že jim přenechal svou postel a sám přespal na pohovce. Když se však ráno probudil, čekalo ho nemilé překvapení. Dívky nejen že odešly bez rozloučení, navíc mu také odcizily téměř všechny jeho osobní věci.

„Konkrétně se jednalo o dva mobilní telefony, tablet, finanční hotovost, luxusní hodinky, ale dokonce i dva holicí strojky a vody po holení. Dívky si tak včetně bezplatného noclehu přišly na bezmála pětašedesát tisíc korun,“ pokračovala Martínková.
 
Kamerové systémy uvnitř hotelu však tyto dvě nevděčné návštěvnice zachytily a policisté znají alespoň jejich podobu. Obě dívky jsou podezřelé z trestného činu krádeže, za což by jim v případě odsouzení hrozil až pětiletý pobyt za mřížemi.
 
Kriminalisté se nyní touto cestou obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc při pátrání po dvou dívkách. „Jakékoliv informace k jejich totožnosti či pobytu přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158, nebo kterékoliv policejní služebně,“ dodala Martínková.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru