dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Oscarový režisér Howard bude ve Strašnicích natáčet seriál o Albertu Einsteinovi
V této budově se bude natáčet. Foto: archiv

Oscarový režisér Howard bude ve Strašnicích natáčet seriál o Albertu Einsteinovi

Budovu bývalé základní školy ve Strašnicích v průběhu září obsadí američtí filmaři. Oscarový režisér Ron Howard tu bude natáčet seriál o předválečném životě Alberta Einsteina. Desetidílný seriál s názvem Genius se bude ve strašnické škole natáčet až do února roku 2017.

Prahu a lokace v ní si tvůrci vybrali nejen kvůli její bohaté architektonické vybavenosti, ale také kvůli tomu, že sám Einstein opravdu v Čechách pedagogicky působil.

„Je pro nás skvělou zprávou, že zrovna budova v Praze 10 poslouží filmařům. Věřím, že interiéry budou jejich požadavkům odpovídat. Filmování ideálně spadá do doby projektové přípravy obnovy nyní prázdného objektu a Praze 10 se vyplatí i finančně. Peníze, které městská část získá za pronájem prostor, nám ušetří výdaje například právě na projektovou dokumentaci nutnou k dalšímu využití této stavby nebo na její údržbu,“ uvedl 1. místostarosta Tomáš Pek.

Budova v ulici V Olšinách bude po úpravách pro filmování představovat interiér švýcarské školy v Aarau. Česká produkce bude seriál natáčet pro americkou hollywoodskou produkční společnost FoxTV.

„Jelikož se jedná o velké hollywoodské natáčení, jsme také v úzké spolupráci s Universitou Karlovou v Praze, s ČVUT a s Akademií Věd ČR  a v jejich prostorách budeme film také realizovat. Natáčet budeme také na universitách v Brně, Plzni na Ministerstvu dopravy, Ministerstvu zemědělství, v Rudolfinu, na FFUK, v klášteře Teplá a na dalších lokacích,“ řekl lokační manažer Ondřej Novák ze společnosti StillkingFilms.

Režisérem seriálu je držitel několika oscarů Ron Howard a autor snímků jako Apollo 13, Čistá duše, Šifra mistra Leonarda, Rivalové, Andělé a démoni. Jeho filmový štáb nyní natáčí na náměstí v Lokti, který leží nedaleko Karlových Varů. Střed města se změnil k nepoznání, představuje švýcarské město Aurau, kde geniální fyzik vyrůstal.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru