dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Orvieto, partnerské město Prahy 1, se prezentuje ochutnávkami, výstavou i módní přehlídkou
Italské lokální potraviny z oblasti Orvieta se prezentují v centru Prahy. Toto: P1

Orvieto, partnerské město Prahy 1, se prezentuje ochutnávkami, výstavou i módní přehlídkou

Do 19. února se mohou všichni milovníci Itálie a cestování blíže seznámit s italským městem Orvietem, ležícím ve středoitalském regionu Umbria. Degustace lokálních potravin a módní přehlídka v hotelu Caruso, přednáška o archeologii v Italském kulturním institutu či prezentace řemeslných výrobků a turistických zajímavostí v kostele sv. Šimona a Judy tvoří zajímavý program, který byste si neměli nechat ujít.

„Bylo mi ctí podepsat minulý rok partnerskou smlouvu s tímto krásným historickým městem a jsem velmi rád, že se naše spolupráce a přátelství od počátku naplňují. Důkazem je i právě probíhající prezentace Orvieta u nás, na kterou všechny srdečně zvu,“ prohlásil starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký.

Výstava v kostele sv. Šimona a Judy v Dušní ulici probíhá 17. a 18. února (9 – 19 hod.), přednáška o archeologii proběhne v Italském kulturním institutu ve Šporkově 14 ve čtvrtek 18. února od 18 hodin.  

Degustace lokálních potravin v hotelu Caruso se koná 17. až 19. února (10 – 19 hod.). Ve čtvrtek od 20 hodin se tam uskuteční kromě degustace také módní přehlídka Atelieru Ivana Ferretti.

ovieto-v-praze-b-1-nahled

Italská móda

ovieto-v-praze-b-2-nahled

Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (druhý zprava) s italskými hosty


Další články
Nahoru