dnes
Úterý - jasno
22°C
zítra
Středa - jasno
21°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
19°C
Originální kraslice: Medvědi si „vykoledovali" sud vyzdobený dobrotami
Po příchodu do výběhu Tom, kterého jen tak něco nevyvede z míry, nevěřícně koukal na novou hračku. Foto: Václav Šilha / Zoo Praha (3x)

Originální kraslice: Medvědi si „vykoledovali" sud vyzdobený dobrotami

Velikonoční nadílka u zvířat byla v pražské zoo zahájena už včera. Jako první se radovala trojice ledních medvědů Tom, Bora a Berta. Chovatelé jim připravili maketu obří kraslice – plastový sud vyzdobený kaší přilepenými kousky ovoce a zeleniny. Do výběhu jim také přidali krevety a malé čerstvé ryby.

Jako první přišel Tom a na novou hračku chvíli nevěřícně koukal, ovšem během krátké chvíle si jí zabavil pro sebe. Jeho radost byla veliká, chvíli „kraslici“ objímal a nosil si jí po výběhu, ale brzy se systematicky pustil do jejího obírání. Obě medvědice zatím ochutnávaly připravené ryby, ale čas od času se pokusily Tomovi netradiční sud sebrat.

kraslice-2017-medvedi-1-nahled

Obří kraslice měla u trojice medvědů veliký úspěch.

Po té, co Tom z „kraslice“ snědl všechnu výzdobu, přišla řada i na Boru s Bertou. Postupně si s maketou hrály obě – na suchu i ve vodě. Nová hračka přilákala do vody dokonce i Boru, která se koupe jenom výjimečně. Několikrát se ve vodě objevili všichni tři medvědi společně, což je také nezvyklé. Na maketě začala být postupně síla stisku medvědích čelistí znát, ale medvědi byli tak nadšení, že si s ní hráli ještě hodně dlouho.   

kraslice-2017-medvedi-2-nahled

Se zbytky makety si medvědi ještě dlouho nadšeně hráli, ve vodě i na suchu.


Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

Včera ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru