dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Organizovaný zločin na magistrátu? Detektivové zasahovali na pražské radnici
Vchod do hlavní budovy magistrátu na Mariánském náměstí. V minulosti zde policie zasahovala, zda jsou detektivové na místě i nyní, není zatím potvrzeno. Foto: archiv

Organizovaný zločin na magistrátu? Detektivové zasahovali na pražské radnici

Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu dnes zasahovali v několika budovách pražského magistrátu. Řekla to mluvčí Iva Knolová. Primátor hlavního města Tomáš Hudeček (TOP 09) ČTK ráno potvrdil přítomnost policistů na magistrátu. „Víc nemohu říci, podepsali jsme mlčenlivost," uvedl. Zda jsou detektivové i nadále v budově nebo na dalších místech, není možné ověřit. Na chodbách magistrátu se nic neobvyklého neděje. Na místě jsou novináři, přítomnosti policie ale nic nenasvědčuje.

„Příslušníci kriminální policie si vyžádali některé dokumenty a my samozřejmě poskytneme maximální součinnost."

Tiskové oddělení magistrátu

Mluvčí Knolová ráno pouze uvedla, že akci dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Podrobnosti k zásahu odmítla sdělit. Případ nechtěl komentovat ani žalobce Pavel Komár. „Je to ve fázi prověřování," uvedl stručně. A sdílní nebyli ani pražští politici a zaměstnanci magistrátu. ČTK během dopoledne oslovila několik radních, nikdo z nich o přítomnosti policie nevěděl.

„Mohu potvrdit, že je v prostorách magistrátu kriminální policie," řekla dopoledne mluvčí magistrátu Petra Hrubá. „Vyžádala si některou dokumentaci a zaměstnanci poskytují maximální součinnost," doplnila. Podle jejích informací přišla policie zhruba v 09:00. Zda se v budově stále nachází, neuvedla. V dalších magistrátních budovách podle ní nezasahovala. Víc odmítla záležitost komentovat. Není tedy jasné, kvůli jaké kauze policie přišla. Primátor dopoledne opustil budovu magistrátu. Podle mluvčí se hodlá věnovat běžné agendě a předem naplánovanému programu.

Podle některých zdrojů blízkých pražským politikům nejsou podobné policejní akce na magistrátu nijak neobvyklé. O dění týkající se vedení Prahy se zajímá policie v řadě případů. Několik bývalých i současných radních včetně primátora čelí obžalobě v kauze Opencard. Detektivové se v posledních měsících zabývají i dalšími IT projekty, ale také hospodařením Pražských služeb, které město většinově vlastní, a kontroverzní stavbou tunelového komplexu Blanka.


Další články
Nahoru