Dnes Středa - prehanky-dest 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 22°C
Středa 22. 5. 2024
Svátek má Emil
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Organizátorům kulturních a sportovních akcí letos Praha 6 rozdělí 8,9 milionu korun

Radnice Prahy 6 rozdělí 8,85 milionu korun ze svého rozpočtu na podporu kultury, sportu a volného času. O grant mohou žádat organizátoři akcí. Radnice to oznámila na webu. Peníze jsou určeny například na podporu divadla, jednorázových sportovních akcí, vícedenních turnajů nebo sportovních klubů.  

Šestka kulturní II
Radnice opět vyhlašuje dotační program Kultura II – 2024. Peníze jsou určené na podporu divadla, hudby, tance a neverbálního umění, výtvarného umění a fotografie, literární tvorby, audiovizuálního umění a nových médií a třeba také na podporu hudebních klubů, kin či kulturních center. V rozpočtu jsou na ně vyčleněny dva miliony korun.

Jednorázové sportovní a volnočasové aktivity II
Jeden milion korun je určený na podporu jednorázových sportovních a volnočasových aktivit, které se budou konat od 1. července do 31. prosince. Z toho programu lze také čerpat podporu na komunitní a sousedské akce. Minimální výše přidělené dotace je 10 000 korun, maximální 200 000 korun na projekt.

Soutěže a běhy II
Tento program je určený na podporu jednodenních i vícedenních turnajů, závodů, běhů, pohárů a podobných akcí, které se budou konat v druhé polovině letošního roku. Minimální hranice na jeden projekt je stanovena na 10 000 korun, maximální u soutěží na 40 000, u běhů na 30 000 korun. Celková částka vyčleněná na tyto granty činí 850 000 korun.

Podpora sportovní identity II
Cílem a prioritou programu je podpora sportovních klubů, které reprezentují Prahu 6 na vrcholové úrovni ve vybraných sportovních odvětvích, kterými jsou fotbal, atletika, florbal a volejbal, a přispívají tak dobrému jménu Prahy 6. Zároveň musejí kluby poskytovat kvalitní podmínky pro tělesný a duševní rozvoj dětí a mládeže. Z částky 5 000 000 korun je určeno na fotbal 1,75 milionu, atletiku 1,25 a florbal 1,125 milionu a na volejbal 875 tisíc korun.

Kompletní informace o grantech jsou ZDE.


Autor: red

Praha 1: Setkání k budoucnosti parku Kampa

Včera v 16:28

Ve středu 22. května se v parku Kampa koná veřejné setkání o budoucnosti parku. Od 17 do 18 hodin se můžete zúčastnit procházky po parku s architektkou, která vám představí nový návrh. Procházka začíná u saly terreny.

Hanspaulkou za Lídou Baarovou

Včera ve 14:25

Zájemci o architekturu se sejdou v sobotu 25. května.

Napouštíte domácí bazén? Ideálně vodou z cisterny od PVK

Včera v 09:47

Teplé počasí rozjelo sezónu napouštění domácích bazénů. Pražské vodovody a kanalizace nabízejí a doporučují zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.

Sběrné dvory prodloužily provozní dobu

Včera v 08:49

Od začátku května došlo k prodloužení provozní doby sběrných dvorů, které pro hlavní město provozují Pražské služby. Jedná se celkem 10 sběrných dvorů na území hlavního města. Mezi nimi se nachází také tři sběrné dvory, které jsou pro občany Prahy 13 v dojezdové vzdálenosti: Sběrný dvůr...

Komentovaná procházka: Sportovním údolím Krč

Včera v 08:38

Informace o plánované revitalizaci a rozvoji údolí Kunratického potoka v úseku od krčského nádraží až do Braníka se dozvíte na setkání s představiteli radnice Prahy 4 a architekty v úterý 28. května od 18 hodin, kdy můžete projít těmito místy a přitom prodebatovat vizi Sportovního...

Staročeský jarmark v Praze 14

20. května 2024 ve 20:20

Tradiční staročeský jarmark plný zábavy a překvapení, ukázka historických řemesel a bohatý kulturní program ve farní zahradě v sobotu 25. května. Vstup zdarma.

Den s IZS: U dětí zvítězila hasičská pěna

20. května 2024 v 11:51

Profesionální a dobrovolní hasiči, policisté a záchranáři se o víkendu 18. května předvedli veřejnosti už podesáté na Dnu s IZS (Integrovaný záchranný systém). Akci pořádá městská část Radotín a zasloužilý hasič František Drož spolu se svou domovskou SDH...

Trhy na Slunečním náměstí se konají každé pondělí

20. května 2024 v 09:20

Na Sluneční náměstí v Nových Butovicích se vrátily tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost každé pondělí od 8 do 18 hodin nakoupit čerstvé zboží ve stáncích s ovocem, mléčnými a masnými výrobky, s uzeninami, rybami, zeleninou, pečivem, sladkostmi a nápoji, ale...

Květnový koncert Prahy 2 na Bastionu

20. května 2024 v 08:53

Cyklus Prahy 2 Hudba na hradbách na Bastionu je věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě.

Další články
Nahoru